7 Korzyści z dobrego CRM

Programy CRM działają od dłuższego czasu, ale wiele zespołów sprzedażowych bardzo powoli je adoptuje. Teraz jest dobry czas na rozważenie kilku korzyści. Zarówno Ty, jak i Twój zespół sprzedaży możesz łatwiej znaleźć pracę dzięki dobremu programowi CRM.

 • 01 Oszczędź czas

  CRM automatyzuje wiele zwykłych zadań związanych z niesprzedażą czasu, dając sprzedawcom więcej czasu na zrobienie tego, co im się opłaca, a mianowicie na sprzedaż dla potencjalnych klientów. Więcej czasu spędzanego przed potencjalnymi klientami (zamiast szuflowania papieru) oznacza większą sprzedaż, co sprawia, że ​​wszyscy są zadowoleni.
 • 02 Look Professional

  Co według ciebie wygląda lepiej na potencjalnego klienta: sprzedawca, który przechowuje wszystkie informacje w komputerowej bazie danych i może natychmiast pobrać ważne informacje lub ten, kto przechowuje informacje o notkach Post-It i musi walczyć przez dziesięć minut, żeby znaleźć zaplanowany czas spotkania? Dostęp do wielu CRM można uzyskać zdalnie za pośrednictwem smartfona, dzięki czemu sprzedawca może w razie potrzeby wyciągnąć informacje bezpośrednio w trakcie prezentacji.

 • 03 Oszczędzaj pieniądze

  Oczywiście, bardziej imponująco ułożone CRM mogą kosztować dużo pieniędzy. Ale jeśli nie potrzebujesz tak dużo technologii pracy dla Ciebie, łatwo jest znaleźć tańsze, a nawet darmowe alternatywy . Pomyśl, ile zaoszczędzisz na notatkach Post-It, jeśli zamiast tego umieszczasz wszystkie te informacje na komputerze.

 • 04 Wygodny

  Jeśli cały zespół sprzedaży korzysta z tego samego systemu CRM, w razie potrzeby można łatwo udostępnić te informacje. Większość CRM pozwala tworzyć szablony skryptów telefonicznych lub często używanych e-maili, a zespół może udostępniać te szablony. Pamiętaj, że wiele CRM obsługuje nawet urządzenia mobilne, więc możesz uzyskać dostęp do wszystkich tych informacji z iPhone'a lub wprowadzić kilka szybkich notatek prosto z biura potencjalnego klienta.

 • 05 Bezpieczne

  Co się dzieje, gdy nocna ekipa czyszcząca przypadkowo wyrzuca komuś archiwum pocztowe? W przypadku CRM informacje są zazwyczaj przechowywane w centralnej bazie danych lub w systemie dostawcy CRM. Przynajmniej każdy sprzedawca może wykonać kopie swoich indywidualnych baz danych na innym komputerze.

 • 06 Szybsza generacja potencjalnych szans

  Dobry CRM może ogromnie pomóc w generowaniu leadów . Na przykład wiele programów CRM może zintegrować się z kampaniami w sieci i mediach społecznościowych, wysyłając klientów z tych źródeł bezpośrednio do odpowiedniego sprzedawcy. Oznacza to, że zespół sprzedaży poświęca mniej czasu na zimne rozmowy, a więcej czasu na prowadzenie ciepłych rozmów , które wydają się być znacznie bardziej owocne. Śledząc działania każdego sprzedawcy, może on aktualizować listy potencjalnych klientów , aby nie mieć pięciu różnych sprzedawców, którzy dzwonią pod ten sam numer.

 • 07 Uproszczone wyznaczanie celów

  Łącząc wszystkie dane w jednym miejscu, CRM ułatwiają śledzenie wydajności zarówno wewnątrz, jak i wewnątrz zespołu. CRM mogą również udostępniać wszystkie te informacje w raportach, które pomagają w prognozowaniu. Dostęp do tego poziomu analizy znacznie ułatwia ustalanie celów następnego okresu i zwiększa prawdopodobieństwo, że cele te będą zgodne z rzeczywistością. Dzięki CRM Twoi sprzedawcy będą mogli łatwiej śledzić swoje dane, dzięki czemu dowiesz się, co poprawić, aby kolejny miesiąc był lepszy.