8 wskazówek dotyczących zatrudniania sprzedawców

Zatrudnienie sprzedawców, którzy nie odniosą sukcesu, jest stratą czasu i ich czasu. Każdy menedżer prędzej czy później popełni błąd zatrudniający, ale zwracając szczególną uwagę na każdym etapie procesu, możesz zminimalizować te błędy.

 • 01 Przejrzyj otwarcie zadania

  Sprawdź stanowisko pracy, zanim opublikujesz go i upewnij się, że jest ono nadal aktualne. Jeśli minęło trochę czasu od momentu zatrudnienia sprzedawcy, konieczne może być wprowadzenie istotnych zmian w wymaganiach. Sprawdź też bardzo ostrożnie pod kątem literówek i błędów gramatycznych - to ogromny przełom w stosunku do kandydatów na superbohaterów, których chcesz przyciągnąć.
 • 02 Know What You Want

  Gdy opublikujesz swoją pracę, najprawdopodobniej skończy się blizzerem wniosków o pracę. Do 90% nie będzie kwalifikowanych lub w inny sposób źle dopasowane i może przejść bezpośrednio do kosza. Ale pozostali kandydaci będą prawdopodobnie nadal bardziej niż na rozmowę kwalifikacyjną. Zanim przejdziesz przez wykwalifikowane aplikacje, przygotuj listę wymaganych kwalifikacji (wykraczającą poza minimalne wymagania od otwarcia pracy) i użyj tej listy, aby nadać priorytet aplikacjom.

 • 03 Przygotuj swoje pytania

  Napisz z wyprzedzeniem pytania do rozmowy kwalifikacyjnej i korzystaj z tego samego zestawu pytań podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej. W ten sposób możesz spojrzeć na każdego kandydata na podstawie tego samego rodzaju informacji. Możesz dodać kilka niestandardowych pytań dla niektórych swoich kandydatów, ale podstawowy zestaw pytań powinien być taki sam dla wszystkich.

 • 04 Trzymaj swoje pytania otwarte

  Zadawanie szerokich pytań utrudnia kandydatom znalezienie odpowiedzi, której szukasz, co oznacza, że ​​masz większą szansę usłyszeć ich prawdziwą odpowiedź. Na przykład, jeśli zapytasz "Jak często próbujesz zamknąć potencjalnego klienta?", Prawdopodobnie usłyszysz "Zawsze to robię" od każdego kandydata. Zamiast tego zapytaj: "Co robisz podczas spotkania z potencjalnym klientem?", A następnie słuchaj tego, co mówią o zamknięciu.

 • 05 Uwaga Ich wygląd

  Wygląd nie oznacza tylko wyglądu, choć to znacząca część. Obejmuje to także postawę, ubiór i język ciała. Ktoś, kto aplikuje o pozycję sprzedaży, powinien znaleźć się we wszystkich tych kategoriach. Powinni się ubierać i działać w sposób profesjonalny.

 • 06 Sprzedaj się

  Niezależnie od stanu rynku pracy, supergwiazdy sprzedaży zazwyczaj mają wybór pozycji. Musisz trochę sprzedać, aby przekonać takiego kandydata do pracy dla ciebie. Przygotuj kilka informacji o firmie w ogóle, a także o zespole sprzedaży i stanowisku, na które chcesz zatrudnić.

 • 07 Zrobić Tricky

  Kiedy przeprowadzasz wywiad ze sprzedawcą, dajesz im szansę, aby pokazać, jak sprzedają produkt: w tym przypadku sami. Nie wahaj się, aby trochę za to pracowali. Rzuć im kilka zastrzeżeń, na przykład sceptycznie podchodząc do tego, co powiedział kandydat, i zobacz, jak reagują. Jeden wiceprezes ds. Sprzedaży od firmy z listy Fortune 500 lubi testować kandydatów, z którymi przeprowadza wywiady, nagle wstając i mówiąc: "Przykro mi, ale nie sądzę, żeby to się udało. Życzę ci powodzenia. "Wtedy zaczyna się prawdziwa rozmowa, ponieważ może on teraz ocenić, w jaki sposób kandydat reaguje na znaczny sprzeciw.

 • 08 Posłuchaj wskazówek

  Dobry sprzedawca wykorzysta swoje umiejętności sprzedaży podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pokaże, że badał twoją firmę, zadając inteligentne pytania. Sprawdzi sprzeciw, prosząc o opinię. Prawdopodobnie będzie próbował zamknąć cię pod koniec wywiadu. A on odpowie na rozmowę po podziękowaniu . Wszystko to są znaki, że patrzysz na wykwalifikowanego sprzedawcę.