Czy jesteś zainteresowany karierą w grach wideo?

Jak robić to, co kochasz i zarabiać na to

Branża gier wideo przyciągnęła zarówno nastolatków, jak i dorosłych, i stworzyła wiele miejsc pracy dla osób, które są uzależnione od tego procesu. Porozmawiaj o podążaniu za swoją pasją!

Jeśli spędzasz wiele godzin grając w swoje ulubione gry wideo, kariera w branży gier wideo może być właśnie dla ciebie odpowiednią karierą. Gry wideo i komputerowe stały się jednym z największych segmentów branży rozrywkowej.

Jak można sobie wyobrazić, kariery w grach wideo rosną i są bardzo konkurencyjne ze względu na tysiące ludzi, którzy chcieliby wylądować na rynku, robiąc to, co kochają.

Na początek dostępne są również liczne staże w dziedzinie gier wideo, takie jak Sony i TimeGate Studios.

Rodzaje zadań w grach wideo

Opisy stanowisk pracy

Twórcy gier są po prostu tym, czym się wydają, osobami, które tworzą gry wideo. Talenty wielu ludzi idą do tworzenia gry. Należą do nich między innymi: twórcy oprogramowania, projektanci gier, programiści i testerzy.

Programiści

Zespół programistów zazwyczaj angażuje się w tworzenie programu komputerowego poprzez planowanie i kodowanie oprogramowania. W zespole programistycznym mogą znajdować się osoby z następującymi tytułami; programowanie grafiki, programistów sztucznej inteligencji i programistów narzędzi.

Programiści są odpowiedzialni za tłumaczenie pomysłów za pomocą równań numerycznych. Branża gier wideo jest bardzo konkurencyjna. Programiści z umiejętnościami 3D i sztuczną inteligencją są najbardziej wymagający w branży.

Wiedza i umiejętności

Jednym z warunków zostania programistą jest doskonała znajomość matematyki i obsługi komputera.

Kursy z trygonometrii, algebry liniowej i geometrii analitycznej są niezwykle przydatne, gdy myślą o zostaniu programistą w branży gier wideo. Programiści grający muszą posiadać umiejętności i doświadczenie posługujące się językami C i C ++, które są najczęściej używane w branży.

Projektanci

Na początkowych etapach tworzenia gry zespół projektowy tworzy dokument, który określa każdy aspekt gry. Zespół projektowy to grupa odpowiedzialna za pisanie koncepcji gry, rozwijanie akcji postaci i ustalanie elementów do gry. Animacja komputerowa i projektowanie graficzne stanowią integralną część zespołu projektowego. Również w ramach zespołu projektowego zespół artystyczny pracuje nad tworzeniem obrazów, komponowaniem muzyki i generowaniem dźwięku. To zespół projektantów sprawia, że ​​gra jest zabawna i uzależniająca dla graczy. Projektanci mogą być określani jako gawędziarze, ale to gracze mogą kontrolować grę i decydować o wyniku.

To artyści tworzą grafikę, która kończy się produkcją obrazów na ekranie. Artyści koncepcyjni rysują szkice i storyboardy, aby ulepszyć pomysły artysty. Twórcy postaci projektują i tworzą postacie na tablicy, a animatorzy są odpowiedzialni za poruszanie postaciami poprzez tworzenie osobowości poprzez ruchy twarzy i ciała.

Artyści następnie przystąpią do budowania postaci za pomocą oprogramowania do modelowania na komputerze. Artyści w tle tworzą tło dla gry i rozpoczynają proces od opracowania tego, co wyobrazili sobie na papierze.

Artyści następnie budują te stworzenia na komputerze za pomocą oprogramowania do modelowania. Animacja tworzy osobowość postaci poprzez ruchy twarzy i ciała. Artyści tła tworzą tło i szkicują je na papierze. Twórcy gier potrzebują wizualnej wyobraźni. Inspirują się obserwacją, studiowaniem filmów, komiksów i dzieł sztuki. Lubią eksperymentować z nowymi pomysłami. Większość ma formalne wykształcenie w dziedzinie sztuk pięknych lub sztuki. Mogą studiować malarstwo rysunkowe, teorię kolorów, rzeźbę i projektowanie graficzne.

Przechodząc od rzeczywistej grafiki, projektantami dźwięku są osoby, które komponują muzykę i tworzą dźwięk, który jest zawarty w grze.

Aby stworzyć odpowiedni nastrój do gry, projektanci dźwięku muszą ściśle współpracować z projektantami gier, aby zapewnić odpowiednią muzykę i dźwięki, aby zwiększyć przyjemność graczy z gry.

Wiedza i umiejętności

Aby być projektantem, musisz posiadać doskonałe umiejętności komunikacyjne, mieć silną umiejętność pisania i być w stanie jasno przekazać pomysły. Projektanci dźwięku muszą być muzycznie stworzeni i mieć trochę znajomości z różnymi rodzajami muzyki. Projektanci dźwięku muszą także zrozumieć podstawy sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz zrozumieć pracę programistów pracujących nad poszczególnymi projektami. Stopień muzyczny i podstawowa znajomość teorii muzyki i kompozycji jest również bardzo pomocna, jeśli nie jest wymagana.

Testowanie

Pod koniec całego procesu gra będzie musiała zostać przetestowana. Testerzy to ludzie, którzy grają w gry na życie (tak, są tego rodzaju prace). Testerzy zaczynają od szukania błędów w ogólnym projekcie i są odpowiedzialni za opracowanie błędów przed wysłaniem gry do produkcji.

Wiedza i umiejętności

Aby być testerem gier, nie ma większych wymagań. Oczywiście zainteresowanie graniem w gry wideo przez wiele godzin z możliwością wykrycia błędów występujących w grze to minimum kwalifikacji. Umiejętności pisarskie i komunikacyjne, doświadczenie komputerowe i wykształcenie wyższe mogą być wymagane w przypadku niektórych bardziej konkurencyjnych miejsc pracy.

Korzyści

Niedogodności