Wybór głównego kolegium

Czy mój major jest kluczowym czynnikiem determinującym moją przyszłą karierę?

Wybór uczelniany jest czymś, co wymaga wiele przemyśleń i przemyśleń, ale w rzeczywistości jest to tylko pierwszy krok w kierunku stworzenia fundamentu, który będziesz kontynuował do końca swojego życia. Chociaż niektórzy studenci znają dokładnie to, na czym chcą się kształcić, kiedy rozpoczynają naukę w college'u, większość studentów nie jest nawet w stanie wybrać kierunku studiów w college'u.

Faktem jest, że major to tylko mały element układanki, gdy przychodzi czas na podjęcie decyzji o karierze po studiach.

Co robisz?

Studenci mogą decydować o kierunku studiów na podstawie osobistych zainteresowań określoną dyscypliną lub dobrze biorąc udział w określonych kursach w szkole średniej. Inni studenci mogą już wiedzieć, że interesują się medycyną, prawem, biznesem, dziennikarstwem, sztuką (sztuka / muzyka / teatr), psychologią, rządem itp. Często studenci połączy swoje zainteresowania i zdecydują się na podwójną pracę magisterską lub głównych w jednej koncentracji i nieletnich w drugiej, aby umożliwić im realizację ich interesów w obu przedmiotach. Y

Poznaj swoje opcje

Studenci mają ogromną szansę zdobycia szerokiego zakresu doświadczeń podczas studiów. Staże , wolontariat, praca na uczelniach oraz zajęcia dodatkowe często pochłaniają dużo czasu studenta college'u. Ważne jest, aby uzyskać szeroką gamę doświadczeń, jeśli nie jesteś pewien, co chcesz robić po ukończeniu college'u.

Zdobycie szerokiego wachlarza doświadczeń pomoże ci rozwinąć nową wiedzę i umiejętności oraz wystawi Cię na różne opcje, jednocześnie kwalifikując Cię do szerokiego zakresu prac.

Prawda jest taka, że ​​college przygotowuje studentów do krytycznego myślenia i stanowi podstawę dla studentów, aby stworzyć światopogląd oparty na nauce z różnych dyscyplin.

To nie tyle, co się uczysz, ale umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, których uczysz się w college'u, które odróżniają opcje kariery dla absolwenta college'u i kogoś, kto wchodzi na rynek pracy zaraz po liceum. Główny specjalista przygotuje cię do podjęcia umiejętności krytycznego myślenia wraz z komunikacją, prezentacją, organizacją i umiejętnościami pisania, które są częścią życia uczelni, aby rozpocząć karierę spełniającą twoje zainteresowania i specyfikacje. Umiejętności zdobyte na studiach przygotowują studentów do sukcesu w szerokiej gamie możliwości kariery po ukończeniu studiów.

"Ludzie myślą, że major wybiera karierę, ale tak nie jest", mówi Rosanne Lurie, doradca zawodowy, który pracował zarówno na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, jak i na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. "Twoje zainteresowania i umiejętności prowadzą do podjęcia decyzji o poważnej karierze i dalszej karierze, ale nie zawsze istnieje bezpośredni związek między nimi." Major nie określa z góry, co robisz.

Wyląduj na stażu

W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez National Association of Colleges and Employers (NACE) stwierdzono, że programy stażowe są obecnie oceniane jako pierwsze źródło znajdowania pracowników na poziomie podstawowym - wcześniej zajmowali siódme miejsce.

Wspólne programy edukacyjne przeniosły się z numeru 12 na listę kilka lat temu do miejsca drugiego. W związku z tym rozwijanie tych kluczowych umiejętności , które można przenosić, a jednocześnie zdobywa cenne doświadczenie dzięki stażom lub innym formom edukacji opartej na doświadczeniu, jest ostatecznie ważniejsze w przygotowaniu do przyszłej kariery niż wybór odpowiedniej specjalizacji.