Przewodnik menedżerski do Executive Coaching

W pewnym momencie kariery menedżera może istnieć możliwość rozważenia możliwości zatrudnienia trenera wykonawczego. Byłem trenerem, trenowałem i zarządzałem programami executive coaching dla wielu firm. Opierając się na tym doświadczeniu, wraz z poradami innych, mamy do czynienia z dziesięcioma pytaniami i odpowiedziami, które menedżerowie mogą mieć na temat coachingu wykonawczego.

Co to jest Executive Coaching

Trener wykonawczy to wykwalifikowany profesjonalista, który współpracuje z osobami prywatnymi (zazwyczaj menedżerami, ale często potencjalnymi pracownikami ), aby pomóc im uzyskać samoświadomość, wyjaśnić cele, osiągnąć cele rozwojowe, uwolnić swój potencjał i działać jako forum dźwiękowe.

Nie są to konsultanci ani terapeuci (choć wielu ma doświadczenie w zakresie konsultacji lub terapii) i zwykle powstrzymują się od udzielania porad lub rozwiązywania problemów swoich klientów. Zamiast tego zadają pytania, aby pomóc kierownictwu wyjaśnić i rozwiązać własne problemy.

Co robią trenerzy zarządzający

Executive coaching zapewnia poufną i wspierającą sondaż dla swoich klientów. Zadają pytania, rzucają wyzwanie założeniom, pomagają zapewnić jasność, zapewniają zasoby, i tak, czasem za zgodą, udzielają porad. Często administrują i pomagają interpretować oceny 360 stopni i zachowań, przeprowadzają poufne wywiady, aby pomóc klientowi uzyskać samoświadomość i ustalić cele rozwojowe.

Co trzeba, aby zostać trenerem Executive

Niestety (a może, na szczęście, jeśli jesteś zainteresowany coachingiem), niewiele. Prawie każdy emerytowany pracownik wykonawczy, konsultant, były HR lub praktykant lub terapeuta nie może nazwać siebie menedżerem wykonawczym.

Nie ma formalnej lub wymaganej certyfikacji, chociaż wiele osób zwróciło się do Międzynarodowej Federacji Coachów (ICF) o formalną certyfikację.

Kto wynajmuje Executive Coaches

Wiele lat temu firmy wynajęły trenerów wykonawczych, by weszli i naprawili zepsutych dyrektorów. Obecnie większość firm zatrudnia trenerów wykonawczych jako sposób inwestowania w swoich najlepszych menedżerów i wysoki potencjał.

Nie ma już piętna na karierze; to jest symbol statusu.

Podczas gdy dyrektorzy mogą zatrudniać własnych trenerów (zazwyczaj dyrektorów generalnych lub właścicieli firm), częściej firmy (często HR) polecają coacha dyrektorowi wykonawczemu w ramach programu rozwoju wykonawczego. Coachee może zostać świeżo awansowany (coaching przejściowy), musi stawić czoła wielu wyzwaniom (zazwyczaj związanym z ludźmi) lub jest przygotowywany do większych ról. I tak, trenerów nadal zatrudniamy, aby rozwiązywać problemy behawioralne i pomagać liderom w rozwiązywaniu konfliktów interpersonalnych.

Gdy menedżer lub firma nie powinna zatrudniać trenera wykonawczego

Pracownik wykonawczy nie powinien zatrudniać trenera wykonawczego, jeżeli:

Jak wygląda typowy proces Executive Coaching

Chociaż istnieje wiele odmian, coaching wykonawczy zazwyczaj obejmuje serię etapów, począwszy od przyjęcia, oceny, ustalania celów i planowania rozwoju , a następnie przechodząc przez plan rozwoju, z okresowymi kontrolami z kierownikiem wykonawczym. Proces kończy się, gdy osiągnięty zostanie cel (e) rozwoju lub gdy trener i / lub uczestnik zdecyduje, że powinien przestać. Typowy czas trwania coachingu wynosi od 7 do 12 miesięcy.

Poufność coachingu wykonawczego

Jeśli chodzi o coaching dla kadry kierowniczej, "Co zostało powiedziane w Vegas, zostaje w Vegas." Rozmowy są całkowicie poufne pomiędzy trenerem a coachee. Jeśli organizacja płaci za usługi coachingowe, może otrzymywać okresowe aktualizacje statusu (daty, osiągnięte kamienie milowe), ale nic innego nie jest udostępniane bez zgody coachera.

Gdzie się dzieje coaching menedżerski

Twarz-to-face jest idealna, biorąc pod uwagę, że tak wiele lub komunikacja jest niewerbalna i pomaga w budowaniu relacji na początku. Coraz powszechniej jest trenować wirtualnie przez telefon (lub przez Skype).

Ile kosztuje Executive Coaching

Coaching jest branżą o wartości 3 miliardów dolarów rocznie na całym świecie, a według szacunków Harvard Business Review mediana stawki dla trenera executive wynosi 500 USD za godzinę. Wielu trenerów będzie pobierać opłaty za sześcio- lub dwunastomiesięczne zaangażowanie, ale niektóre będą pracować co godzinę.

Gdzie można znaleźć trenera wykonawczego

Istnieje wiele sposobów na znalezienie trenera wykonawczego. Twoja własna firma może już współpracować z wieloma zaufanymi trenerami. Firmy rekrutacyjne lub outplacement często świadczą usługi coachingowe lub pracują na zasadzie polecania z niezależnymi trenerami wykonawczymi.

Odsyłacze ustne od innych kierowników mogą być źródłem - w rzeczywistości wielu z odnoszących największe sukcesy trenerów nawet nie reklamuje. Wybierając trenera wykonawczego, ważna jest chemia, więc najlepiej jest przeprowadzić wywiad z kilkoma osobami, aby się dopasować. Istnieje również kilka zasobów do lokalizacji trenera wykonawczego, w tym:

  • Centrum Kreatywnego Przywództwa,
  • Międzynarodowa Federacja Coachów (ICF)
  • Coaching Training Institute (CTI),
  • Właściwe zarządzanie,
  • Sieć Marshall Goldsmith Coaching.