Przykłady odrzucenia i e-mail od kandydata

Co zawiera pismo o odrzuceniu kandydata lub e-mail z kandydatem? Czy otrzymasz powiadomienie, jeśli nie zostaniesz wybrany na rozmowę kwalifikacyjną lub pracę? Wiele firm nie wysyła już listów odrzucenia do kandydatów, którzy nie zostali wybrani na stanowisko. Często jest po prostu tak wiele aplikacji, że wysyłanie odrzucenia zabierałoby firmie dużo czasu.

Firmy mogą również mieć obawy co do treści listu o odrzuceniu, obawiając się wszystkiego od pozwu do odbiorców, którzy błędnie odczytują obietnicę potencjalnej możliwości w przyszłości.

W niektórych przypadkach firmy mogą również zabezpieczyć swoje zakłady - jeśli nie wysłały oficjalnego odrzucenia, mogą w przyszłości dotrzeć do kandydatów, jeśli potencjalny wynajem nie zadziała.

Niektóre firmy powiadamiają jednak kandydatów, którzy nie zostali wybrani. Jeśli firma wysyła listy odrzucenia pracy, możesz zostać powiadomiony pocztą e-mail lub pocztą o wybraniu innego kandydata do pracy. Poniżej znajduje się przykładowa wiadomość e-mail lub list od odrzucenia kandydata, który możesz otrzymać.

Przykład wiadomości e-mail odrzucenia kandydata

Subject Line: Job Application - Candidate Name

Bardzo dziękuję za zainteresowanie ofertami pracy w firmie ABCD.

Ta wiadomość ma na celu poinformowanie Cię, że wybraliśmy kandydata, który pasuje do wymagań stanowiska.

Doceniamy, że poświęcasz czas, aby ubiegać się o zatrudnienie w naszej firmie i życzysz powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.

Z poważaniem,

Menedżer ds. Wynajmu

List od odrzucenia kandydata

Menedżer ds. Wynajmu
Nazwa firmy
adres spółki
Kod pocztowy miasta

Dear Candidate Name,

Bardzo dziękuję za zainteresowanie ofertami pracy w firmie ABCD.

Piszę, aby poinformować, że wybraliśmy kandydata, który naszym zdaniem najlepiej odpowiada wymaganiom stanowiska.

Dziękujemy za poświęcenie czasu na rozmowę z nami i życzymy powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.

Z poważaniem,

Menedżer ds. Wynajmu

Co zawiera List odrzucenia

Jak widać z powyższego przykładu, litery odrzucenia są na ogół specyficzne. Dzieje się tak zarówno ze względu na wielkość odrzucenia, które firmy mogą wysłać, jak i strach przed procesami sądowymi.

Wysyłanie tego samego generycznego pisma z każdą pozycją, do każdego odrzuconego kandydata, jest efektywne i pozwala firmie na to, aby prawnicy recenzowali język za jednym razem. W krótkim liście nie pozostawia się miejsca kandydatowi, który mógłby przyjąć założenia co do procesu rekrutacji lub czy będzie on brany pod uwagę przy przyszłych otwarciach.

Zwykle listy odrzucenia będą po prostu przekazywać informacje, że stanowisko zostało wypełnione, a także zawierać uprzejmy wyraz życzenia kandydatowi szczęścia w poszukiwaniu pracy. Ponieważ te notatki są zazwyczaj listami, nie oczekuj szczegółów, dlaczego Twoja kandydatura nie pasowała.

Co należy zrobić po otrzymaniu listu odrzucenia

Odrzucenie nigdy nie jest przyjemne, bez względu na formę. Jednak lepiej jest mieć ostateczną odpowiedź na temat pracy, niż zastanawiać się, kiedy lub kiedy usłyszysz od kierownika ds. Rekrutacji.

Daj sobie chwilę na opłakiwanie utraconej szansy po przeczytaniu e-maila o odrzuceniu, a następnie przejdź dalej. Otrzymanie listu odrzucenia pozwala ci przekroczyć pozycję pracy z listy i skupić się na innych aplikacjach.

Czy powinieneś zapytać, dlaczego nie zostałeś zatrudniony?

Jeśli przechodzisz na etap rozmowy kwalifikacyjnej i masz dane kontaktowe do swojego rozmówcy, należy zasięgnąć opinii i poprosić o opinię. Oto jak zapytać, dlaczego nie dostałeś pracy . Podobnie jak w przypadku listów odrzucenia, wiele osób będzie niechętnie udostępniać informacje z powodu problemów prawnych. Jeśli jednak menedżer ds. Rekrutacji lub ankieter chce wyrazić opinię, może być niezwykle pomocny.

To może pomóc ci zdać sobie sprawę, że musisz odpowiedzieć na pewne pytanie w inny sposób, podkreślając różne umiejętności lub po prostu przedstawiając się w nieco inny sposób.

Przyjmuj do serca wszelkie opinie, nawet jeśli trudno je usłyszeć.

Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z odrzuceniem poszukiwania pracy .

Sugerowane czytanie: Jak złożyć wniosek o pracę po odrzuceniu