10 prostych sposobów na zorganizowanie poszukiwania pracy

Na dzisiejszym rynku pracy nie jest niczym niezwykłym składanie wniosków na wiele stanowisk. To wymaga dużo czasu i wiele do zapamiętania. Nie chcesz zmarnować tych cennych godzin, tracąc ważne terminy składania aplikacji, garbiąc firmy i stanowiska, myląc czas rozmów lub zapominając o dalszych działaniach.

W związku z tym odpowiednie zarządzanie wyszukiwaniem pracy jest równie ważne, jak identyfikowanie możliwości pracy i składanie wniosku.

Oto dziesięć najlepszych sposobów na śledzenie twoich wniosków o pracę i pozostawanie na szczycie procesu poszukiwania pracy.

 • 01 Utwórz arkusz kalkulacyjny aplikacji roboczej w programie Excel

  Użyj arkusza kalkulacyjnego Excel, aby śledzić, które firmy złożyłeś wniosek, kiedy złożyłeś wniosek, jakie materiały przesłałeś i inne ważne czynniki w procesie aplikacyjnym.

  Jeśli znasz program Microsoft Excel lub podobny program, tworzenie arkusza kalkulacyjnego to prosty i skuteczny sposób na śledzenie aplikacji związanych z pracą.

  To nie musi być fantazyjne i zależy od ciebie, jak szczegółowe chcesz uzyskać. Oto najważniejsze kolumny, które należy uwzględnić:

  • Nazwa firmy - nazwa organizacji, o którą się ubiegasz.
  • Kontakt - Twój punkt kontaktowy w firmie; prawdopodobnie to, do kogo skierowałeś swój list motywacyjny, np. dyrektor ds. zasobów ludzkich lub kierownik biura.
  • E - mail - adres e-mail punktu kontaktowego lub, jeśli to konieczne, numer telefonu.
  • Data zastosowania - kiedy przesłałeś wniosek.
  • Podsumowanie aplikacji - przesłane treści: list przewodni, CV i wszelkie dodatkowe materiały, takie jak portfolio lub lista referencyjna.
  • Wywiad - Kiedy twój wywiad jest zaplanowany.
  • Kontynuacja - Czy wysłałeś e-mail z podziękowaniami lub list ? Jeśli tak, proszę wskazać tutaj.
  • Status - Jeśli zostałeś odrzucony, zaoferowano ci pracę, poprosiłeś o drugą rozmowę itp.
 • 02 Utwórz tabelę wniosków o pracę w Wordzie

  Możesz użyć edytora tekstu, aby utworzyć tabelę z ważnymi informacjami, datami i terminami związanymi z wyszukiwaniem pracy.

  Jeśli Excel nie jest twoją filiżanką herbaty, nie martw się. Możesz utworzyć prostą tabelę w Microsoft Word lub podobnym edytorze tekstu.

  Wystarczy wstawić tabelę i wybrać liczbę kolumn w oparciu o liczbę kategorii, które chcesz śledzić (nazwa firmy, dane kontaktowe, zastosowana data itd.) Oraz liczbę wierszy w stosunku do liczby pozycji, o które się ubiegasz. .

  Oprócz wymienionych wyżej podstawowych kategorii, jeśli czujesz się wyjątkowo ambitny, oto kilka innych rzeczy, które możesz chcieć uwzględnić:

  • Termin składania wniosków
  • Potencjalna data rozpoczęcia
  • Gdzie znalazłeś listę ofert pracy
  • Informacje o firmie, takie jak jej lokalizacja, liczba pracowników, wielkość, najnowsze osiągnięcia itp.
  • Nazwy i dane kontaktowe wszelkich połączeń sieciowych w firmie
  • Szacowane prawdopodobieństwo zdobycia pracy
  • Twoje względne preferencje względem pozycji w porównaniu do innych zadań
 • 03 Użyj Arkuszy kalkulacyjnych Google i kalendarza

  Google to potężne narzędzie, dzięki któremu Twoje materiały do ​​wyszukiwania ofert pracy online, na miejscu i na bieżąco.

  Jeśli chcesz zachować porządek w Internecie, Google to świetny sposób na sukces. Jeśli masz konto Gmail, możesz korzystać z Dysku Google, za pomocą którego możesz tworzyć, zapisywać i eksportować arkusze kalkulacyjne, a także dokumenty pisane, takie jak list motywacyjny i życiorys. Możesz także połączyć się z kalendarzem Google, aby być na bieżąco z najważniejszymi datami.

 • 04 Użyj strony internetowej

  Wypróbuj witrynę internetową, taką jak JibberJobber, która została zaprojektowana specjalnie dla osób poszukujących pracy, które potrzebują pomocy w zarządzaniu swoimi aplikacjami.

  Istnieje wiele stron internetowych, które oferują bezpłatne lub niedrogie narzędzia do zarządzania wyszukiwaniem pracy. JibberJobber jest prawdopodobnie najbardziej znaną opcją i jest doskonałym źródłem do utrzymywania porządku. Jako dyrektor generalny Jason Alba mówi:

  "W mojej pracy poszukiwawczej nie myślałem, że potrzebuję organizacyjnego narzędzia do wyszukiwania pracy, ale gdy moje poszukiwania pracy trwały, a ja kontynuowałem pracę w sieci i ubiegać się o pracę, potrzeba narzędzia takiego jak JibberJobber rosła wykładniczo - ponieważ Ilość danych, które zbierałem, rosła wykładniczo! Łatwo jest pogrzebać w danych i przegapić możliwości kontynuacji (lub, jak w moim przypadku, spotkania)! "

  Więcej informacji na temat JibberJobber, a także innych zasobów można znaleźć tutaj.

 • 05 Użyj aplikacji

  Pobierz aplikację mobilną, aby uporządkować swoje poszukiwania pracy na smartfonie lub tablecie.

  Jeśli spędzasz więcej czasu na telefonie lub tablecie niż na komputerze, rozważ skorzystanie z aplikacji mobilnej do zorganizowania wyszukiwania ofert pracy. Oto lista aplikacji do zarządzania wyszukiwaniem pracy dostępnych dla smartfonów.

 • 06 Użyj widgetu

  Możesz dodać widżet do przeglądarki, e-maila, bloga lub strony internetowej, aby pomóc w organizacji poszukiwania pracy i produktywności.

  Możesz pobierać różnorodne widgety organizacji poszukiwania pracy - od powiadomień e-mailowych, przez instalacje przeglądarki, aż po funkcje blogu i strony internetowej - które pomogą Ci być na bieżąco z wyszukiwaniem pracy.

  Po prostu upewnij się, że nie jesteś przytłoczony, ponieważ nie chcesz organizować narzędzi do wyszukiwania ofert pracy. Określ swoje potrzeby i priorytety (czy chcesz śledzić pozycje, o które chcesz się ubiegać? Zarządzać przesłanymi aplikacjami, otrzymywać powiadomienia o nowych otworach, terminach lub terminach rozmów kwalifikacyjnych?) I stamtąd.

 • 07 Skorzystaj z witryny wyszukiwania ofert pracy

  Zrób coś na swojej ulubionej stronie wyszukiwania ofert pracy - prawdopodobnie znajdziesz wbudowany sposób, aby śledzić potencjalne zainteresowania i przesłane aplikacje.

  Wiele witryn z ofertami pracy, takich jak Monster, CareerBuilder i LinkedIn, oferuje wbudowane narzędzia do śledzenia twoich aplikacji. Mimo, że upadek polegający na używaniu specyficznej dla witryny metody polega na tym, że być może będziesz musiał śledzić różne listy w różnych witrynach, jeśli masz ulubioną witrynę wyszukiwania ofert pracy, do której przylgniesz, nie jest to zła opcja.

 • 08 Użyj smartfona

  Jeśli chcesz zastosować metodę "zrób to sam", zastanów się, czy nie używać smartfona "tak jak jest" - na przykład użyj swoich notatek lub pobierz aplikację do arkuszy kalkulacyjnych i śledź tam swoje informacje. Możesz także używać alarmów, alertów i kalendarza, aby być na bieżąco z nadchodzącymi terminami, wywiadami i innymi ważnymi datami i czasami.
 • 09 Użyj notatnika

  Jeśli jesteś typem pióra-ręki, który lubi trzymać go w starej szkole, kup książkę z notatkami i poświęć ją na szukanie pracy. Oprócz śledzenia aplikacji, możesz także wykorzystać ją do zanotowania projektu listu motywacyjnego, robienia notatek podczas rozmów kwalifikacyjnych i nagrywania wszystkiego, co pojawi się podczas szukania pracy, pracy w sieci i rozmowy kwalifikacyjnej.
 • 10 Uprość wyszukiwanie

  Jest oczywiste, że istnieje wiele sposobów na śledzenie poszukiwania pracy, ale istnieją również sposoby na zmniejszenie psychicznego podsłuchu na początek. Podjęcie wysiłku w celu uproszczenia poszukiwania pracy się opłaca. Skoncentruj się na jakości, a nie na ilości: stosuj się tylko do legalnych pozycji , do których masz kwalifikacje, i spraw, aby każda aplikacja się liczyła, personalizowała każdy list przewodni oraz aktualizowała i poprawiała twoje CV .

  Czytaj dalej: 10 najważniejszych tajemnic poszukiwania pracy