5 wskazówek dla nowych specjalistów HR

Ponieważ świat biznesu stał się coraz bardziej połączony i szybko rozwija się, identyfikacja wydajności jest kluczem do sukcesu każdej firmy w wielu branżach. Wraz ze wzrostem wzajemnych powiązań najważniejszym kapitałem dla większości firm w Erze Informacji jest kapitał ludzki.

Nowa generacja profesjonalistów zajmujących się zasobami ludzkimi będzie musiała ocenić swoich rówieśników i współpracowników, aby określić najbardziej efektywny sposób wykorzystania ich wiedzy i umiejętności w służbie celom swojej organizacji.

Ponadto, według danych Biura Statystyki Pracy, zapotrzebowanie na specjalistów ds. Zasobów ludzkich wzrośnie o około 22% do 2018 roku.

Poniższe pięć wskazówek dotyczy nowych profesjonalistów wchodzących na rozwijającą się dziedzinę, którzy chcą budować swoje fundamenty w zawodzie związanym z zasobami ludzkimi. Służą także jako przypomnienia dla doświadczonych profesjonalistów w dowolnym momencie kariery.

Pogłęb swoją wiedzę biznesową, aby zwiększyć swój wkład w swoich partnerów biznesowych w tych poważnie trudnych czasach

Skuteczne wdrożenie kapitału ludzkiego firmy nie może zostać osiągnięte, dopóki nie zrozumiesz, czym jest twoja firma, a także, w jaki sposób twój konkretny zestaw umiejętności może pomóc w określeniu najlepszego sposobu, aby Twoja firma osiągnęła postęp w swoich celach biznesowych.

Na przykład w organizacji technologicznej oznacza to poświęcenie czasu na spotkanie z zespołem programistycznym, aby dowiedzieć się, jak tworzą i utrzymują nowe produkty, a także zespół ds. Sprzedaży, aby dowiedzieć się, w jaki sposób organizują swoje operacje.

Im więcej wiesz o tym, jak pracują menedżerowie Twojej organizacji, tym lepiej możesz ocenić sposoby dostarczania programów szkoleniowych, które podnoszą ich słabości lub identyfikują talent, który najlepiej wspierałby ich inicjatywy i styl zarządzania. Wreszcie odkryłem w większości sytuacji; Nasi kierownicy liniowi są gotowi zainwestować czas w swoich liderów HR, pomagając im w nauce biznesu.

Więcej o strategicznym HR

Rozwiń swoją sieć za pomocą mediów społecznościowych i użyj jej

Jak mówi przysłowie, sukces nie polega na tym, co wiesz, ale kogo znasz. Dla profesjonalistów zajmujących się zasobami ludzkimi twoja profesjonalna sieć da ci szansę na zidentyfikowanie najlepszych talentów i personelu szkoleniowego dla Twojej organizacji.

Platformy społecznościowe, takie jak Facebook i LinkedIn stały się niezbędnymi narzędziami do rozwoju profesjonalnej sieci osób, umożliwiając profesjonalistom z wielu branż łatwiejsze organizowanie, rozwijanie i utrzymywanie kontaktu z ich sieciami.

W pewnym sensie wykorzystanie mediów społecznościowych do rozwoju zawodowego odbija się echem w dniach, gdy młody uczeń wyjeżdża do nowego miasta z listem referencyjnym - z wyjątkiem mediów społecznościowych zapewniających sieci referencyjne na większą skalę - umożliwiając ludziom kontaktowanie się ze swoimi zawodowymi kontaktami za pośrednictwem platform takich jak LinkedIn, aby uzyskać wstęp do wpływowych ludzi w swoich branżach.

Oczywiście wszystko to jest bezużyteczne, jeśli po prostu umieścisz profil online i w rzeczywistości nie korzystasz z połączenia preferowanych sieci. Podczas gdy ciągły przepływ nowych informacji dostępnych co sekundę na platformach społecznościowych może być przytłaczający, nawet niewielka ilość czasu poświęcana na przeglądanie wiadomości kontaktowych i aktualizacji - powiedzmy przynajmniej 10 minut dziennie - może przynieść niesamowite korzyści.

Więcej informacji o korzystaniu z sieci społecznościowych

Mine Your Network for Thought Leadership and Learn

Z perspektywy wiedzy, kto wie, może również pomóc ci poszerzyć wiedzę. Grupy na Facebooku i LinkedIn mogą służyć jako uzupełnienie tradycyjnego seminarium zawodowego w porze lunchu, zarówno w zakresie poznawania nowych kontaktów, jak i rozpowszechniania informacji.

Dobrze zorganizowane grupy w obu sieciach umożliwiają stałą, płynną wymianę profesjonalnych informacji. Pomoże to również szybko zsyntetyzować wszelkie trendy lub szersze problemy, ponieważ uzyskasz dostęp do większej liczby osób i informacji.

Podobnie jak w przypadku profesjonalnych spotkań z kolegami w celu zidentyfikowania problemów i wymiany doświadczeń (i mogą być one żałośnie lub produktywne w danym miejscu), grupy dyskusyjne w sieciach społecznościowych mogą stanowić aktywne forum do zgłaszania problemów w świecie rzeczywistym i pomagać odkrywasz metody, rozwiązania lub zasoby, których w inny sposób nie znajdziesz.

Bądź zarówno dostawcą wartości, jak i zmieniarką gier

Efektywne wykorzystanie kapitału intelektualnego i umiejętność nawiązywania kontaktów mogą być niezwykle przydatne dla profesjonalistów zajmujących się zasobami ludzkimi. Zdolność do odkrycia odpowiedniego talentu i rozwiązania specyficznych problemów biznesowych Twojej firmy jest tym, na co cię oceniasz.

Ale istnieje różnica między byciem zleceniodawcą i twórczym wpływym w twojej firmie. W odcinku serialu Mad Men , powód promocji konta dyrektora jest wyjaśniony rywalowi, ponieważ "rzadki dar czynienia [klientów] sprawia wrażenie, jakby nie mieli żadnych potrzeb".

Ten sam dar dotyczy najbardziej udanych specjalistów w dziedzinie zasobów ludzkich. Przewidują potrzeby szefów działów swoich organizacji, zapewniają, że są pod opieką i dostarczają kreatywnych rozwiązań, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy, którymi należy się zająć. Będziesz bardziej ceniony, a twoja praca będzie bardziej interesująca!

Rozwijaj swoje myślenie, umiejętności i przywództwo, jak nie ma jutra

Biznes na całym świecie zmienił się radykalnie w ciągu 30 lat, które spędziłem w zawodzie związanym z zasobami ludzkimi. I nigdy się nie zmieni.

Ci, którzy traktują swoją karierę w każdej funkcji, a zwłaszcza w zakresie zasobów ludzkich, jako ciągły kurs edukacyjny, będą tymi, którzy widzą zmiany na długo przed ich wystąpieniem. Będą mogli znaleźć wczesnych użytkowników i wpływowych w swojej dziedzinie organizacji i będą nieocenionymi edukatorami dla ich obecnego personelu.

W miarę zbliżania się do dziedziny, w której rośnie popyt, specjaliści od zasobów ludzkich będą musieli wyróżnić się jako prawdziwi partnerzy strategiczni dla swoich obecnych lub potencjalnych pracodawców.

Traktując ich funkcję jako ciągle rozwijającą się dziedzinę studiów i wykorzystując zasięg sieci społecznościowych do poprawy swojej profesjonalnej sieci, nowi specjaliści w dziedzinie zasobów ludzkich mogą wyznaczyć ścieżkę rozróżnienia.