Praktyki alternatywnych usług finansowych

Istnieje wiele możliwości dla osób pragnących zdobyć doświadczenie w branży usług finansowych, przechodząc przez mniejsze firmy i / lub sprawdzając departamenty finansowe wielu małych, średnich i dużych firm w całym kraju. W czasach kryzysu ekonomicznego, kiedy wielcy gracze w branży finansowej doświadczają zamrożenia zatrudnienia, mogą nadal zatrudniać stażystów. Ponadto inną alternatywą może być znalezienie stanowisk w mniejszych firmach lub działach finansowych.

Organizacje non-profit są również doskonałym źródłem wielu różnych stanowisk w biznesie, w tym w finansach.

Udany staż i poszukiwanie pracy obejmuje stosowanie trzech podstawowych strategii:

  1. Networking : Networking daje możliwość porozmawiania ze specjalistami, którzy aktualnie pracują w terenie. Możesz skontaktować się z przyjaciółmi, rodziną, wykładowcami, poprzednimi pracodawcami i absolwentami ze swojej uczelni, którzy aktualnie pracują w twoim obszarze zainteresowań.
  2. Praktyki i oferty pracy : Sprawdzanie aktualnego stażu i ogłoszeń o pracę zapewnia aktualne otwarcia, które są publikowane w Twojej dziedzinie.
  3. Poszukiwania

Poszukiwania stawiają cię w fotelu kierowcy, ponieważ są to staże i prace, które odkryjesz, wykonując badania i obserwując firmy, które Cię interesują. Ponieważ około 85% miejsc pracy nigdy nie jest reklamowanych, sieci i poszukiwania mogą być szczególnie atrakcyjnymi sposobami wyszukiwania staży i zawodów.

Alternatywne staże dostępne w finansach

Poniżej znajduje się tylko niewielka próbka wielu dostępnych możliwości. Są to staże, które znalazłem, robiąc małe poszukiwania własne.

Letnie możliwości stażu dla absolwentów