Czy jesteś zainteresowany pracą w rozrywce?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w branży rozrywkowej, będziesz musiał wykazać się dużą wytrwałością i być wewnętrznie zaangażowanym, aby odnosić sukcesy i konkurować z innymi, mającymi na celu doprowadzenie ich do działania w terenie. Niezbędna jest także doskonała komunikacja i umiejętności interpersonalne, oprócz kreatywności i profesjonalnej sieci pomagającej otworzyć drzwi i wylądować na rozmowie kwalifikacyjnej.

Doświadczenie potrzebne do pracy w przemyśle rozrywkowym

Uzyskanie ekspozycji w dziedzinie filmu i telewizji wymaga zdobycia niezbędnego doświadczenia na studiach lub na praktykach .

Doświadczenia te często wymagają dużo pracy, ale oferują także wiedzę, wiedzę i umiejętności studenta, a także rozwijają kontakty zawodowe, które są kluczowe w dziedzinie rozrywki. Praca na uczelnianej gazecie, w stacji radiowej lub telewizyjnej lub na studiach teatralnych w college'u zapewni ci dobry początek w zdobyciu niezbędnego doświadczenia, aby zostać zatrudnionym. Praktyki letnie zapewnią dodatkowe doświadczenie, które możesz uwzględnić w swoim CV .

Wyzwania pracy w przemyśle rozrywkowym

Jeśli interesuje Cię kariera rozrywkowa, musisz zaakceptować krytykę i odrzucenie po drodze. Konkurencja jest zacięta w tej dziedzinie i przetrwają tylko ci, którzy dobrze się rozwijają pod wpływem tego rodzaju presji. Chociaż w przeciwieństwie do większości miejsc pracy, gdy znajdziesz pracę, w przeciwieństwie do większości miejsc pracy, większość miejsc pracy w branży rozrywkowej jest tymczasowa, a sukces w tej dziedzinie wymaga osiągnięcia najwyższych poziomów.

Najlepsze strony dla rozrywki Praca i praktyki

Obszar rozrywki jest pełen możliwości dla osób chcących włamać się do branży. Oto niektóre z najlepszych witryn do znalezienia pracy i staży w dziedzinie rozrywki . Ponieważ jest to konkurencyjna dziedzina , niezwykle pomocne może być stworzenie silnej sieci kontaktów w tej dziedzinie.

Wymagane jest również zdobycie odpowiedniego doświadczenia, ponieważ większość pracodawców w terenie będzie wymagać portfolio wcześniejszych prac.

Pozycje na poziomie podstawowym w rozrywce

Asystent ds. Produkcji , redaktor asystent, dziennikarz filmowy, scenarzyści, reklamowy copywriter, reporter wiadomości, autor wiadomości.

Kariera w telewizji, filmie i radiofonii i telewizji

Reporter wiadomości, publicysta, scenarzysta, public relations i dyrektor promocji, projektant kostiumów, asystent produkcji, wizażysta, scenograf, animator, aktor, członek załogi, efekty specjalne, montażysta, krytyk, reżyser, kompozytor i fotograf / kamera operator. Ponadto w tej kategorii zawarty jest szeroki zakres zawodów związanych ze sportem, takich jak: agent sportowy, marketing sportowy, relacje z mediami sportowymi i reklama sportowa.

Dodatkowe zasoby

Profesjonalne stowarzyszenia i organizacje

Aktorzy

Film

Artyści telewizyjni i radiowi

Scenarzyści i reżyserzy