Jak zaprezentować swoją pracę wolontariusza w CV

Jeśli ponownie odwiedzasz pracowników po przerwie w karierze lub chcesz zmienić karierę, a Twoje doświadczenie w zakresie wolontariatu może pomóc pannie młodej w grze, możesz zastanowić się, czy włożyć wolontariat do swojego CV. Odpowiedź jest taka, że ​​wszystko zależy od stanowiska, o które się ubiegasz.

To, czy zamieścić projekty wolontariatu na swoim CV, zależy od tego, jak istotna była praca w twojej karierze zawodowej lub przyszłej karierze oraz jak głęboko zaangażowałeś się w organizację.

Musisz również być skrupulatnie uczciwy, aby uniknąć zwodzenia menedżerów zatrudniających pracowników o niepłatnej pracy w przeszłości. Jeśli zrobisz to dobrze, wznowienie sekcji wolontariusza pomoże Ci wyróżnić się na zatłoczonym polu kandydatów do pracy.

Plusy i minusy dzielenia się wolontariatem

Możesz zastanowić się, czy włączyć pracę wolontariuszy do przedszkola dzieci lub Stowarzyszenia Nauczycieli Rodziców. Martwisz się, że dołączając to, poinformowałbyś menedżera ds. Zatrudnienia, że jesteś pracującą mamą i to jest strajk przeciwko tobie?

Jeśli to zrobisz, a firma Cię nie uważa, czy chciałbyś pracować dla organizacji , która nie wspiera pracujących mam ? Nie możesz zmienić faktu, że jesteś pracującą mamą, więc po co to ukrywać.

Kiedy jesteś zaproszony na rozmowę , już jesteś na stole, że jesteś pracującą mamą. Kiedy twój przyszły pracodawca wie o tym fakcie, podczas procesu rozmowy dostaniesz dobry pomysł, jak ich kultura postrzega pracujących rodziców.

Jeśli nie wymieniasz swojej pracy ochotniczej, możesz pominąć fragment układanki, który opisuje, kim jesteś jako osoba. Czy pasjonujesz się pracą wolontariacką, którą wykonałeś? Jeśli tak, informując o tym swojego przyszłego pracodawcę, możesz postawić możliwość porozmawiania o czymś swoim pasjonatem poza twoimi przeszłymi pozycjami.

Ponadto, jeśli go nie uwzględnisz, Twoje CV będzie ściśle profesjonalne . Może być tak w zależności od dziedziny pracy lub stanowiska, o które się ubiegasz. Jeśli pozycja ma 50% podróży, możesz nie być uwzględniona, jeśli wiedzą, że jesteś mocno zaangażowany w szkole. Ale czy tak naprawdę chciałbyś tę pozycję?

Przykłady wolontariatu, które powinieneś i nie powinny zawierać

Podczas składania CV, praca ochotnicza, którą możesz rozważyć, może zawierać:

Nie myśl, że to oznacza, że ​​musisz dodać każdą swoją własną rolę. Niebezpieczeństwo włożenia czegokolwiek do CV, w tym pracy ochotniczej, polega na tym, że osoba przeprowadzająca wywiad może Cię o to zapytać. Więc możesz rozważyć zatrzymanie swojego wznowienia jakichkolwiek pozycji wolontariuszy, takich jak

Gdzie zaprezentować Wolontariat

Sposób prezentacji pracy ochotniczej zależy od rodzaju CV, które posiadasz. Jeśli masz chronologiczne CV, możesz włączyć pracę ochotniczą w sekcji zatytułowanej "Podobne doświadczenia".

Jeśli masz funkcjonalne życiorys, który często występuje u mam w domu po powrocie do pracy po przerwie w karierze, możesz dołączyć znaczącą pracę wolontariacką wraz z innymi pozycjami, bez względu na to, czy są płatne czy nieopłacone. Wymień posiadane stanowisko i umieść opis wykorzystanych umiejętności i wyników, które są konkretne i możliwie ilościowe.

Na przykład, jeśli zorganizowałeś kolację z okazji zbiórki funduszy dla lokalnego szpitala dziecięcego, pamiętaj, aby dołączyć do wydarzenia listę gości liczącą 600 osób, zebrać 50 000 $ na badania nad rakiem i mieć ogólne koszty w wysokości zaledwie 15 procent.

Wymień wszystkie umiejętności, które można przekazywać, w tym sprzedaż (gdy zabierzesz ludzi o darowizny), zarządzanie (gdy będziesz trzymał zakładki z trzema tuzinami niezdyscyplinowanych wolontariuszy) i koordynację wydarzeń (wszystkie szczegóły dnia na kolację i ostatnie minuty kryzysu).

Jak zaprezentować pracę wolontariuszy na LinkedIn

Czy korzystasz już z LinkedIn do poszukiwania sieci i pracy? Jeśli tak, czy wiesz, że LinkedIn oferuje specjalną sekcję poświęconą pracy wolontariackiej? Jest to tytuł "Wolontariusz".

Aby dodać to do swojego profilu LinkedIn, zaloguj się. Następnie kliknij "Ulepsz swój profil" u góry, przewiń w dół do sekcji "Wolontariat" i kliknij "Dodaj doświadczenie dla ochotników".

Postępuj zgodnie z tymi samymi zasadami, które stosowałbyś dla wolontariuszy przy tradycyjnym CV. Możesz dołączyć głębokie, znaczące doświadczenia, które chciałbyś omówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej, mając nadzieję na dobre wrażenie na ankiecie.