Unikanie wspólnych pułapek nowych pracujących matek

Praca macierzyństwa jest trudna, bez względu na to, co się przygotuje

Powrót do pracy to trudne przejście dla każdej mamy. Może się boisz, może nie możesz czekać, ale na pewno cię zaskoczy. Oto osiem wspólnych pułapek pracujących matek, które mogą wpaść w drogę powrotną do miejsca pracy.

Pułapka 1: Oczekiwanie na wyrównywanie opieki nad dziećmi

Kiedy byłam w ciąży z moim pierwszym dzieckiem, dostałam niezamawianą radę na wszystko, od jedzenia do tego, co kupić. Ale nikt nie powiedział mi najbardziej przydatnych informacji - natychmiast dostać się na listy oczekujących na ośrodki opieki dziennej.

Do czasu, gdy odwiedziłem centra na miesiąc przed moją dostawą, odkryłem, że czas oczekiwania na opiekę nad noworodkiem wynosił ponad rok! Spanikowani zapisałem się na pół tuzina różnych list i zacząłem się modlić. Na szczęście udało mi się skorzystać z sześciomiesięcznego urlopu, a nasza najlepsza oferta dzienna znalazła dla nas miejsce.

Nawet jeśli nie spodziewasz się potrzeby opieki dziennej, zarejestruj się mimo to. Może będziesz musiał wrócić do pracy szybciej, niż się spodziewałeś, albo twoja mama lub niania nagle wycofa się z opieki nad twoim dzieckiem. Gdybyś przygotował grunt przed czasem, o wiele łatwiej byłoby znaleźć opiekę w ostatniej chwili.

Pułapka 2: Pasywna opieka nad dzieckiem

Gdy znajdziesz się na liście oczekujących na czas opieki lub ustawisz nianię, nie przekraczaj zadania z listy i zapomnij o tym. Zrobiłeś pierwszy krok w najważniejszym nowym związku z życiem matki pracującej i musisz ją pielęgnować.

Ośrodki opieki dziennej są prowadzone przez ludzi i oczywiście opiekunowie to również ludzie.

Chcą wiedzieć, że będziesz łatwo pracować, a będziesz cenić ważną pracę, którą wykonują.

Pamiętaj, aby zameldować się w najlepszych placówkach dziennej opieki lub opiekunce, którą masz w kolejce. Zadzwoń po urodzeniu dziecka i okresowo podczas urlopu macierzyńskiego. Jestem pewien, że to były moje dwumiesięczne rozmowy do naszego przedszkola, które zapewniły nam miejsce przed czasem.

Starałem się wykazać niecierpliwe zainteresowanie.

Jeśli jesteś w związaniu, okazanie się osobiście jest najskuteczniejszą techniką wchodzenia w opiekę nad dzieckiem. Dostawcy wolą zaangażowanych, zainteresowanych rodziców. Znam dwie nowe matki, które na tydzień w tygodniu wróciły do centrum, zanim wróciły do ​​pracy i wyszły z miejsca.

Pitfall 3: Going Back Full Steam

Niezależnie od tego, czy urlop macierzyński wynosi sześć tygodni, sześć miesięcy, czy sześć lat, powrót do pracy będzie dostosowaniem .

Jeśli to możliwe, wróć w połowie tygodnia. Wrócisz do pierwszego tygodnia z powrotem w pracy, a Twoje dziecko dostanie łatwe wprowadzenie do opieki nad dzieckiem. Możesz także chcieć zbadać powrót w niepełnym wymiarze godzin w ciągu pierwszych kilku tygodni lub miesięcy.

Niektórym łatwiej jest pozostać w kontakcie z pracą podczas urlopu macierzyńskiego, aby pomóc w delegowaniu pracy i utrzymaniu projektów w ruchu. W ten sposób nie powracają do stosu niezakończonych zadań.

Inni woleliby zrobić sobie przerwę i wrócić do nowego początku - lub nawet do zupełnie nowej pozycji. Taka taktyka sprawdza się najlepiej, jeśli twoja praca jest bardziej niezależna i możesz ominąć projekty przed urlopem macierzyńskim i zacząć nowe po powrocie.

Pułapka 4: Go It Alone

Chcesz odnieść sukces jako mama. Chcesz czuć się zdolnym.

Możesz osiągnąć oba te cele, prosząc o pomoc .

Jeśli uznasz, że masz potrzeby i potrzebujesz pomocy, prawdopodobnie znajdziesz szczęśliwą równowagę jako pracująca mama. Próbowanie pójścia samemu tylko popchnie cię do skraju wyczerpania i frustracji.

Zaakceptuj wsparcie ze strony przyjaciół lub krewnych, niezależnie od tego, czy jest to kilka godzin opieki nad dzieckiem, czy zapiekanka, która pewnego wieczoru pomaga ci przygotować obiad. A jeśli wychowujesz dziecko z partnerem, upewnij się, że jest to prawdziwe partnerstwo, w którym udzielasz pomocy.

Po powrocie do pracy odszukaj inne matki w swoim miejscu pracy. Mogą dać ci ważne informacje, od których potrzebujesz dokumentów, do których menedżerowie oszczędzają historyjki dla dzieci. Mamy starszych dzieci mogą zapewnić, że dzieci dobrze się czują, nawet gdy są w opiece nad dziećmi.

Pułapka 5: Wyobraź sobie, że Twoje dziecko jest nieszczęśliwe

Pożegnaj się, zamknij drzwi i udaj się do pracy.

Od tego momentu nie wiesz, co twoje dziecko myśli lub robi przez resztę dnia.

Nie popełnij błędu, wyobrażając sobie, że płacze jej z oczu za brakującą mamusią. Zazwyczaj jest to pierwsza minuta, dopóki nie rozproszy jej błyszcząca zabawka lub towarzysz.

Niektóre matki chowają się przed zamkniętymi drzwiami, dopóki nie ustąpią łkania. Lub wkradnij się, gdy dzień pracy dobiegnie końca, aby złapać bawiące się dzieci, tańczyć do muzyki lub po cichu cieszyć się książką.

Poproś opiekuna dziecka, aby robił zdjęcia w ciągu dnia, abyś mógł zobaczyć, jak zaangażował się w czynności lub cieszył się śmiechem. Zawieś je na biurku, sprawdzając, kiedy twoje fantazje stają się kwaśne.

W przypadku starszych dzieci zaplanuj cotygodniowe kontrole telefoniczne. Możesz uzyskać o wiele więcej dzięki animacji w drodze do domu ze szkoły niż na pół godziny przed kolacją.

Pułapka 6: Przepraszam

Masz dość myśli, nie martwiąc się o to, co inni myślą o tobie. Nie marnuj przeprosin na damę w sklepie spożywczym, która marszczy brwi na kombinezon twojego kombinezonu i wózka.

Będziesz potrzebował wszystkich swoich czarrysów, kiedy obudzisz się z mężem o 2 w nocy, aby zdobyć dziecko, ale okazuje się, że ona śpi mocno, a jej płacz był tylko w twoich snach.

Pułapka 7: Oczekiwanie na brak uderzeń

Pierwszy tydzień poszło gładko. Kochasz powrót do interesującej pracy w dorosłym świecie. A potem twoje dziecko będzie miało pierwsze przeziębienie i nie będzie spało całą noc przed twoją wielką prezentacją.

Zrelaksować się. Mama powiedziała, że ​​będą takie dni. Przekonasz się o tym, a następnym razem będziesz wiedział, aby utrzymać wysokie rezerwy snu w przypadku infekcji ucha.

Możesz umieścić w samochodzie torbę awaryjną z czystymi ubraniami dla dziecka i mamy, przekąskami lub nawet nową zabawką. Możesz utknąć w złym ruchu z krzyczącym dzieckiem lub musieć odpoczywać, zanim wrócisz do domu.

Pułapka 8: Trzymanie się swoich pistoletów na oślep

Wiele pracujących matek jest przyzwyczajonych do robienia planu i pchania naprzód, dopóki nie odniesie sukcesu. Życie z dzieckiem rzadko jest tak proste.

Daj sobie pozwolenie na dostosowanie swoich ustaleń, niezależnie od tego, czy jest to twój harmonogram pracy, czy opieka nad dzieckiem. Posłuchaj swojego jelita. Jeśli coś naprawdę nie działa dla Ciebie lub Twojej rodziny, zmień to.

Edytowane przez Elizabeth McGrory