Usługa brokerska Online Merrill Edge

Słynny logo byka zostało przyjęte w 1974 roku. ® Bank of America Merrill Lynch

Merrill Edge to internetowa usługa brokerska oferująca zniżki, wprowadzona w 2010 roku przez oddział Bank of America w Merrill Lynch .

Merrill Edge oferuje zasadniczą różnicę od starego Merrill Lynch Online (lub MLOL). MLOL tak naprawdę nie konkurował z dyskontami. Użytkownicy płacili te same prowizje za pełną obsługę, naliczane w kanale doradcy finansowego . Kierownictwo zarządzające zdecydowało, że Merrill Lynch potrzebuje internetowego kanału dla inwestorów z własnym kierownictwem, ale nie chce kanibalizować biznesu ze swojego kanału doradców finansowych poprzez obniżanie cen.

Ponieważ MLOL oferował samoobsługę po cenie za pełen serwis, była to nieatrakcyjna oferta, która przyciągnęła niewielką bazę klientów.

Merrill Edge rozpoczął działalność od bazy około 500 000 klientów, przeniesionej z istniejącej platformy brokerskiej Banku Ameryki.

Merrill Edge stał się źródłem sporu między Merrill Lynch i jego doradcami finansowymi , którzy twierdzą, że są zmuszani do przeniesienia mniejszych klientów na tę platformę, bez względu na potencjalny wzrost ich aktywów finansowych . Odciążenie klientów w ten sposób powoduje natychmiastowe i długoterminowe straty rekompensacyjne dla doradcy finansowego. "Nie możesz po prostu powiedzieć klientowi, że jest za mały, a potem, gdy już będą mieli pieniądze, spodziewać się, że do nich wrócą" - mówi były doradca finansowy Merrill Lynch cytowany w Bloomberg Business Week ("The Bull Whisperer", 3 / 7/2011). Dodatkowo, zgodnie z tym samym artykułem, wielu doradców finansowych Merrill Lynch jest zaniepokojonych znaczącą reklamą Merrill Edge w oddziałach Bank of America, obawiając się, że osłabia to markę Merrill Lynch.

Merrill Edge (stan na lipiec 2015 r.) Reklamuje "proste stawki ryczałtowe" w wysokości tylko 6,95 USD za jeden udział lub transakcje ETF na własny rachunek. Klienci mogą otrzymać do 30 darmowych transakcji miesięcznie, jeśli posiadają co najmniej 25 000 USD depozytów we wszystkich swoich kontach Bank of America i Merrill Lynch lub jeśli spełniają jedno z kilku innych kryteriów.