Wskazówki dotyczące rozpoczęcia kariery zawodowej dla studentów i uczniów

Czy jesteś studentem college'u zainteresowanym karierą prawniczą? Może lubisz oglądać "Prawo i porządek" lub powtórzenia "Praktyki", a może chcesz wyróżnić się zawodowym stopniem na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy.

Jako studentka college'u, są rzeczy, które możesz zrobić teraz, aby przygotować się do przyszłej kariery zawodowej jako adwokat. Zapoznaj się z tymi poradami na temat przygotowania do uzyskania wykształcenia prawniczego i sprawdź listę umiejętności potrzebnych do odniesienia sukcesu w karierze prawniczej.

10 najważniejszych wskazówek, jak rozpocząć karierę prawniczą

1. Studiuj ciężko i skompiluj rekord akademickiej doskonałości podczas studiów. Jednak nie martw się, jeśli nie jesteś na szczycie klasy. Istnieją szkoły prawnicze dla studentów z niemal wszystkich środowisk akademickich, ponieważ istnieje bardzo szeroki zakres konkurencyjności w zakresie dopuszczenia do różnych szkół. Szkoły prawnicze również mają na myśli coś więcej niż tylko stopnie - dbają o wyniki z LSAT, umiejętności, historię dodatków i pracy oraz powody ubiegania się o przyjęcie do szkoły prawniczej.

2. Weź udział w kilku kursach prawnych, jeśli są one oferowane w twojej szkole, aby eksperymentować z wymaganym rodzajem studiów i sprawdzić swoje zainteresowania.

3. Zastanów się nad wyborem kierunku, który jest trudny pod względem akademickim . To pomoże ci rozwinąć silną etykę pracy. Wyzwanie główne pomoże również w ćwiczeniu ważnych umiejętności, które będą niezbędne do kariery zawodowej, takich jak krytyczne myślenie, argumentacja i pisanie.

Jeśli wiesz już, jakiego rodzaju prawem jesteś zainteresowany, możesz go użyć, aby pomóc w wyborze kierunku. Politologia lub historia to wielkie kierunki dla osób zainteresowanych rządem lub polityką. Ekonomia i biznes są idealne dla osób zainteresowanych prawem korporacyjnym, psychologią w zakresie prawa karnego, biologią w zakresie prawa medycznego i informatyki lub inżynierii w zakresie technologii lub prawa patentowego.

Angielski jest także ważnym kierunkiem dla przyszłej kariery prawnej, ponieważ pomaga rozwijać umiejętności pisania i argumentowania.

4. Zbadaj możliwości poprzez swoją szkołę, aby wziąć udział w dyskusjach i innych debatach. Szkoły prawnicze uznają to zaangażowanie za dowód prawdziwego zainteresowania prawem; może to pomóc oddzielić Cię od wielu wnioskodawców, którzy wybierają prawo jako domyślną opcję kariery.

5. Rozważ uczestnictwo w samorządzie studenckim, ponieważ zdobędziesz doświadczenie w opracowywaniu ustawodawstwa dla swojego kampusu. To kolejna wspaniała rzecz, o której warto wspomnieć w swoich aplikacjach w szkołach prawa.

6. Wolontariusz z organizacjami społecznymi. Większość szkół prawniczych jest zainteresowanych prawnikami, którzy poświęcą część swojego czasu na promocję dobra publicznego. Niektóre stanowiska wolontariuszy mogą nawet obejmować pisanie notatek, prowadzenie kampanii lub inne umiejętności, które będą cenne w przyszłej karierze prawnej.

7. Zademonstruj swoje umiejętności pisania, ponieważ prawo to zawód wymagający pisania. Zrób starszy projekt lub samodzielne studia, pracuj dla swojej gazety kampusowej, weź kilka kursów języka angielskiego, utwórz blog lub wybierz intensywny kurs pisania.

8. Przeprowadzaj wywiady informacyjne z jak największą liczbą prawników poprzez związki absolwentów i rodziny.

Staraj się rozmawiać z prawnikami w różnych dziedzinach prawa, aby uzyskać bogate wyczucie wielu obszarów praktyki prawniczej. Jest to dobry sposób, aby dowiedzieć się, jakie dziedziny prawa najbardziej Cię interesują.

9. Zastanów się kilku prawników w interesujących dziedzinach, aby zobaczyć, jak to jest być w butach przez kilka dni. Fajnie jest iść do sądu i obserwować postępowanie! Porozmawiaj z kimś z biura pośrednictwa pracy w college'u lub z gabinetem dla absolwentów lub porozmawiaj z przyjacielem rodziny, aby zorganizować cienie w pracy.

10. Zdobądź doświadczenie prawne, przechodząc do lokalnej kancelarii prawnej lub stowarzyszenia pomocy prawnej lub współpracując z publicznym obrońcą lub prokuratorem okręgowym. Współpraca z prawnikami może pomóc ci zweryfikować zainteresowanie polem i nawiązać cenne kontakty. Jeśli masz dobre doświadczenie w kancelarii adwokackiej jako student college'u, staż może stać się letnią pracą w szkole prawniczej.

Wskazówki dla absolwentów szkół wyższych

Jeśli już ukończyłeś szkołę prawniczą lub nie jesteś gotowy na jej ukończenie zaraz po studiach, rozważ pracę jako asystent prawny (znany również jako paralegal ) przez kilka lat przed ukończeniem szkoły prawniczej. Wynagrodzenie nie jest złe i będziesz w stanie spotkać wielu różnych prawników i obserwować ich pracę (nawet jeśli wykonujesz bardzo podstawowe zadania).

Spróbuj pracować w kancelarii prawnej, którą jesteś zainteresowany, lub w firmie, która stosuje się do jakiegoś prawa, które cię interesuje. Pomoże ci to również zdecydować, jakiego rodzaju karierę prawną będziesz mieć.

Jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi krokami w latach poprzedzających szkołę prawniczą, będziesz bardziej prawdopodobne, że podejmiesz właściwą decyzję o swojej karierze prawnej i zgromadzisz imponujący zestaw referencji do swoich aplikacji w szkołach prawa.

Legalna lista umiejętności i przykłady

Od prawa ochrony środowiska, przez prawo karne, po prawo własności, każda kariera prawnicza wymaga innego zestawu umiejętności. Jednak istnieje kilka umiejętności, które są niezbędne każdemu w prawie.

Będąc na studiach, szukaj okazji do rozwijania niektórych z tych umiejętności. Możesz pracować nad tymi umiejętnościami na zajęciach, zajęciach dodatkowych i zajęciach wolontariackich. Na przykład możesz rozwinąć swoje umiejętności badawcze podczas pracy nad pracą magisterską lub ćwiczyć umiejętności przywódcze i pracę zespołową, uczestnicząc w samorządzie studenckim.

Kiedy aplikujesz do szkoły prawniczej, użyj niektórych słów kluczowych umiejętności poniżej w swoich aplikacjach. W swojej aplikacji podkreśl doświadczenia, które pomogły ci rozwinąć te umiejętności. Pomoże Ci to wyróżnić się na tle konkurencji.

Umiejętności analityczne
Prawnicy powinni móc rozsądnie oceniać złożone sprawy. Muszą przejrzeć duże ilości dokumentów i nadać im sens. Wszystko to wymaga umiejętności analitycznych , krytycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów. Inne umiejętności związane z umiejętnościami analitycznymi to:

Umiejętności komunikacyjne
Komunikacja ma kluczowe znaczenie dla prawników. Prawnicy piszą dużo; tworzą briefy, uchwały, notatki i wiele więcej. Muszą umieć pisać jasno i bezbłędnie. Prawnicy również potrzebują silnej umiejętności komunikacji werbalnej - muszą przekonać innych do swoich argumentów. Muszą także być dobrymi słuchaczami, aby zrozumieć swoich klientów. Inne umiejętności komunikacyjne niezbędne dla prawników obejmują:

Umiejętności interpersonalne
Prawnicy muszą dobrze współpracować z wieloma osobami , w tym z klientami, urzędnikami i sędziami. Muszą być w stanie utrzymywać pozytywne relacje z klientami i uważnie słuchać potrzeb swoich klientów. Muszą także być w stanie rozwiązywać konflikty i prowadzić mediacje w sporach. Wszystko to wymaga umiejętności dobrego współdziałania i współpracy z innymi.

Prawnicy również muszą mieć możliwość pracy z zespołem . W wielu dużych kancelariach prawnych prawnicy pracują w parach lub w zespołach w dużych, skomplikowanych sprawach. Muszą mieć możliwość dzielenia się zadaniami z innymi, aby ukończyć pracę.

Umiejętności badawcze
Wiele legalnych miejsc pracy wymaga umiejętności badania ustaw prawnych, orzecznictwa, opinii sądowych i innych pojęć prawnych. Prawnicy muszą być w stanie szybko i skutecznie znaleźć informacje, których szukają, aby wspierać swoje sprawy. Niektóre umiejętności związane z badaniami obejmują:

Etyka pracy
Bycie prawnikiem wymaga silnej etyki pracy. Musisz starannie zarządzać czasem, ponieważ klienci płacą za każdą minutę pracy. Musisz być zorganizowany, dedykowany i zdolny do wykonywania wielu zadań naraz. Niektóre umiejętności związane z silną etyką pracy obejmują:

Inne umiejętności
Jest wiele innych umiejętności potrzebnych, aby stać się silnym prawnikiem. Obejmują one od przywództwa i umiejętności zarządzania do umiejętności technologicznych. Sprawdź niektóre z tych innych ważnych umiejętności: