Trzy hacki przywództwa dla przyspieszenia sukcesu w erze zmian

Fraza "szybkość zabija" została ukuta w epoce, w której, w porównaniu do dzisiejszych czasów, czas wydawał się zaawansowany w tempie mojego pięciomilowego biegu - bardzo, bardzo powoli. Dawno minęły czasy długoterminowych planów strategicznych lub powolnego rozwoju dużych nowych projektów i produktów. Podczas gdy długoterminowe wizje są zawsze w dobrym stylu, mapa drogowa do osiągnięcia tych wzniosłych celów rozwija się w serii często nierozłącznych i nieciągłych przedsięwzięć.

To świat epickich questów i ciągłego zdobywania poziomów!

Dzisiejsze bajecznie szybkie, zmieniające się i niestabilne środowisko biznesowe zmieniło kontekst, ale nie zamiar prowadzenia i zarządzania . W rezultacie każdy zaangażowany w kierowanie, kierowanie i w inny sposób odpowiedzialny za wspieranie pracy, wyniki i rozwój innych musi nauczyć się zmniejszać czas wykonania.

Oto trzy hacki do zastosowania w prowadzeniu i zarządzaniu pracą . Odzwierciedlają one nieznacznie lub radykalnie odmienne sposoby myślenia i działania na kluczowych atrybutach swojej roli. Skorzystaj z tych oszczędzających czas skrótów w dążeniu do doskonałej wydajności i sukcesu ze swoim zespołem.

Trzy hacki przywództwa, które przyspieszą działanie Twojego zespołu:

 1. Zmień swoje podejście do rozwijania zaufania do swojego zespołu. Promuj szybkie zaufanie! Nie ma nic potężniejszego w pokonywaniu przeciwności i wykorzystywaniu nowych możliwości niż zaufanie pomiędzy współpracującymi osobami. Od badań do zespołów prowadzących w niebezpiecznych sytuacjach zaufanie jest podstawowym elementem tworzenia zespołu o wysokiej wydajności. Podczas gdy brak zaufania jest podstawą do załamania i porażki, szybsze zaufanie rozwija się w tobie jako lidera i pomiędzy członkami zespołu, tym szybciej grupa uczy się wykonywać. Szkoda, że ​​nasze podejście do budowania zaufania z członkami naszego zespołu często nie jest szybkie.

  Dla większości z nas w otoczeniu grupowym proces budowania zaufania przebiega przez długi okres czasu, a osoba starsza lub lider obdarza zaufaniem tylko tyle, ile zdobywa. Przywódca przyjmuje postawę, która mówi: "Ufam ci, gdy udowodnisz mi, że na to zasłużyłeś" . Obserwujący zdaje sobie sprawę z tej próby przez ogień, a wynikająca z niej dynamika spowalnia powstawanie wysoce wydajnych zachowań w pracy.

  Trust Hack: Zamiast wymagać od członków zespołu chodzenia po gorących węgielach zdobywania zaufania, zmień równanie i najpierw zaoferuj swoje zaufanie. Pielęgnuj podejście "niewinne, chyba że udowodnione, winne" i wzmacniaj tę filozofię swoimi działaniami. Deleguj i nie mikromanuj. Pozwól członkom zespołu (z Twoim wkładem) określić własne priorytety oraz zarządzać i wykonywać na własnych inicjatywach.

  Poprzez zwarcie procesu "musisz zdobyć moje zaufanie" , poruszasz się szybciej, aby stworzyć wydajną organizację pracy. Członkowie twojego zespołu doceniają szacunek, który okazujesz, nie wymagając chodzenia po rozgrzanych węglach, aby zdobyć swój niechętny szacunek, a zyskasz cenny wgląd w motywację, zdolności i poczucie odpowiedzialności członków twojego zespołu.

  Tak, istnieje ryzyko dla tej formy "szybkiego zaufania". Osoba może zdradzić twoje zaufanie, nie wywiązując się z kluczowych zobowiązań. W tej sytuacji wiele się uczysz o charakterze jednostek. Gdy zdradzą twoje zaufanie, będziesz odpowiedzialny za konstruktywne opinie i wsparcie coachingowe. W tym momencie proces budowania zaufania powraca do tradycyjnego: "Teraz musisz zdobyć moje zaufanie". Ogólnie rzecz biorąc jednak, szybkość i zyski wydajności wynikające z kurczenia się układu czasowego na zaufanie, zastępują obawy związane z okazjonalnym pomniejszym bałaganem.
 1. Twoje wiodące zespoły. Żyjemy i pracujemy w świecie inicjatyw kierowanych przez zespoły. Często nasze zespoły w miejscu pracy są pospiesznie montowane i wzywane do wykonania na coś tymczasowego i wyjątkowego. Oprócz koncepcji zaufania opisanej powyżej - niezbędnej w każdym zespole, aby osiągnąć wysoką wydajność, twoja rola jako lidera zespołu jest krytyczna dla misji.

  Jeśli przeanalizujesz literaturę na temat zespołów i wyników zespołu, badania nad porażkami lub walkami wskazują jako jeden ważny czynnik, krytyczny charakter skutecznego przywództwa zespołu . Od zapewnienia jasności celu, kierunku i klienta, aby służyć jako architekt środowiska pracy, nie można sobie pozwolić na porażkę jako lider zespołu. Podczas gdy lista zadań lidera zespołu obejmuje wiele zadań, pierwszym i najważniejszym jest zapewnienie, że wykona on odpowiednią rolę w danej sytuacji.
  Team Leadership Hack : Zamiast przyjmować tryb dowodzenia i kontroli dla przywództwa zespołu i potwierdzania swojego autorytetu, weź głęboki oddech i oddaj swoją definicję ról członkom zespołu. Zadaj im dwa proste pytania:

  Pod koniec naszego projektu, kiedy nam się uda, co powiesz, że zrobiłem?

  Pod koniec naszego projektu, jeśli nam się nie udało, co powiesz, że zrobiłem?

  Przedstaw te pytania na spotkaniu zespołu i przydziel je jako zadanie domowe. Zbieraj spostrzeżenia, przeglądaj je w całości z grupą, szukając w razie potrzeby wyjaśnienia, a następnie wykorzystaj dane wejściowe, aby przygotować opis zadania tymczasowego lidera. Poproś zespół o zatwierdzenie opisu. Poproś ich, aby zdefiniowali, w jaki sposób będą oceniali Twoją opinię i przedstawili Ci swoją opinię na temat Twojej skuteczności w tej roli. Stwórz im możliwości regularnego dostarczania tej krytycznej informacji zwrotnej w miarę postępów projektu.
 1. Innowacja. Książki publikowane na temat innowacji w ciągu ostatnich kilku lat wypełniają bardzo duże półki. Istotą wszystkich z nich jest to, że potrzebujesz wielu pomysłów i umiejętności, procesów i wsparcia, aby przełożyć pomysły na inteligentne eksperymenty wspierające naukę. Chociaż istnieje wiele wspaniałych podejść opisanych w zasobach, problem jest nieco prostszy, niż moglibyśmy sądzić. Oto 5 kroków, które możesz wykonać, aby pomóc Tobie i Twojemu zespołowi w zhackowaniu procesu innowacji.

Pięć kroków do zhackowania procesu innowacji w twoim zespole:

 1. Uwiecznij, że każdy i każdy zespół może wprowadzać innowacje . Nie zostawiaj całej zabawy badaniom i rozwojowi lub typom technicznym. Chociaż istnieją stopnie innowacji, od nigdy wcześniej nie podejmowanych, po nowe odkrycia starego pomysłu, istnieje wiele możliwości robienia nowych rzeczy lub starych rzeczy na swój sposób w nowy sposób. Pracuj z grupą, aby zacząć zbierać pomysły.
 2. Generuj ściany pomysłów. Dosłownie. Podczas gdy w niektórych światach ściany są przeznaczone do obrazów i farb, w dzisiejszym świecie lepsze wykorzystanie tej cennej nieruchomości to uchwycenie dziesiątek pomysłów. Wypełnij ściany tablicami lub flipchartami i zachęć wszystkich i wszystkich, by regularnie przeglądali przedmioty - aby dodać własne myśli i skakać i budować na podstawie wcześniejszych pomysłów.
 1. Wyjdź poza swoje ściany, aby stymulować więcej pomysłów. Od obserwacji i rozmów z wewnętrznymi i zewnętrznymi klientami i partnerami, aby dokładnie przyjrzeć się w praktyce firmom z Twojej branży (niezależnie od branży), musisz zmusić swój zespół do myślenia i poszukiwania pomysłów.
 2. Pracuj z zespołem, aby oddać ściany pomysłów w łatwy do opanowania zestaw eksperymentów. Idealnie, pracujesz nad jednym pomysłem, każdy z krótkiego, średniego i długiego okresu. Uzyskaj wsparcie od swojego szefa i innych interesariuszy na potrzeby eksperymentu. Jeśli to się nie powiedzie, zwinąć i podzielić się szeroko zdobytymi doświadczeniami i kontynuować. Jeśli inicjatywa zasługuje na więcej inwestycji, zdecydowanie nadszedł czas, aby zaangażować w nią swojego kierownictwo.
 3. Świętuj małe zwycięstwa . Zespoły maszerują i występują w oparciu o poczucie wspólnej misji. Gdy zdobędziesz nowe krytyczne spostrzeżenia i przełożysz je na innowacje lub ulepszenia, krzycz o sukcesach daleko i szeroko. Podaj zasługi wszystkim zaangażowanym osobom i spraw, aby historia ich pracy stała się częścią wiedzy o kulturze.

Oczywiście, aby wszystko to zadziałało, ty jako lider jesteś odpowiedzialny za tworzenie i utrzymywanie środowiska, w którym zachęca się do eksperymentowania i uczenia się. Pamiętaj o kwestiach zaufania i roli lidera - mają one duże znaczenie w rozwijaniu i utrzymywaniu kultury, która stara się dostosowywać, dostosowywać i wprowadzać innowacje, by osiągnąć sukces.

Najniższa linia na teraz:

Wiodąca i zarządzająca w tej erze jest pełnowartościową aktywnością zaangażowania, zaangażowania i wsparcia. Podczas gdy podstawy wiodące pozostają niezmienione przez wieki, kontekst, w którym prowadzimy, jest dziś zupełnie inny niż kiedykolwiek w historii ludzkości. Najlepsi liderzy i menedżerowie stale ponownie zastanawiają się nad swoją rolą; starają się o opinie i mierzą sukces dzięki sukcesom członków swojego zespołu. I robią to wszystko dzisiaj, kładąc premię na zwinność i zdolności adaptacyjne, gdy poruszają się z szybkością zmian.