Odpowiedzi na pytania o pracę: dlaczego wybrałeś kolegium?

Gdy starasz się o pozycję na poziomie podstawowym , typowe pytanie o rozmowę kwalifikacyjną brzmi "Dlaczego wybrałeś college lub uniwersytet?". Osoba przeprowadzająca wywiad chce wiedzieć, co powoduje, że ty wybierasz. A zrozumienie, dlaczego i jak podjąłeś poważną decyzję życiową, zapewni pewien poziom wglądu.

To jedyne Kolegium, które mnie przyjęło

Na pewno nie chcesz tego powiedzieć. Może to była jedyna szkoła, która cię przyjęła, ale zastanów się, jak możesz zmienić sytuację w swój wybór, a nie w kolegia.

Ostatecznie zdecydowałeś się tam aplikować. Czemu? Co miałeś nadzieję zyskać, gdy myślałeś o pójściu tam? To pytanie jest Twoją szansą, aby pokazać swoją zdolność do aktywnego i przemyślanego wyboru kierunku, w którym chciałeś podążać swoim życiem.

Przykłady: Dlaczego wybrałem My College

Oto kilka przykładowych odpowiedzi na wywiady, które możesz edytować w celu dopasowania do osobistych doświadczeń i doświadczenia. Wybór tego, co chcesz podkreślić, zależy od pracy, o którą się ubiegasz.

Small Liberal Arts College

Duży uniwersytet

Community College

Pytania i odpowiedzi na temat wywiadu na poziomie podstawowym
Więcej pytań na temat wywiadu na poziomie podstawowym i przykładowych odpowiedzi.

Pytania dotyczące wywiadów w kolegium
Kiedy jesteś studentem lub absolwentem, ważne jest, aby powiązać wykształcenie w college'u, zajęcia pozalekcyjne i doświadczenia z pracą, o którą się ubiegasz.

Więcej porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych dla studentów