10 najlepszych porad dotyczących etykiety

Znajomość właściwej etykiety rozmowy o pracę jest ważną częścią udanego wywiadu. Sposób ubierania się, to, co zabierasz na rozmowę o pracę, jak pozdrawiasz rozmówcę i jak się komunikujesz, wszystko może mieć duży wpływ na wynik rozmowy.

Zapoznaj się z poradami dotyczącymi etykiety na rozmowę kwalifikacyjną przed, w trakcie, i po rozmowie kwalifikacyjnej, aby upewnić się, że etykieta rozmowy kwalifikacyjnej jest szybka i robisz najlepsze wrażenie na ankiecie.

 • 01 W co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Podczas ubierania się o rozmowę o pracę obraz, który prezentujesz, jest naprawdę ważny. Twój wizerunek sprawia, że ​​pierwsze wrażenie na wywiadzie - i pierwsze wrażenie jest tym, co się trzyma - dlatego ważne jest, aby odpowiednio się ubierać podczas rozmowy.

  Niezależnie od rodzaju pracy, którą jesteś zainteresowany, chcesz, aby pierwsze wrażenie było wspaniałe. Podczas ubierania się o rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko zawodowe, ubierz się odpowiednio w strój biznesowy. Jeśli starasz się o pracę w bardziej nieformalnym środowisku, takim jak sklep czy restauracja, nadal ważne jest, aby być schludnym, schludnym i zadbanym, oraz aby przedstawić pracodawcy pozytywny wizerunek.

  Oto porady dotyczące tego, w co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej .

 • 02 Co przynieść do rozmowy kwalifikacyjnej

  Ważne jest, aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Przynieś dodatkowe kopie swojego CV wraz z listą referencji, aby zaoferować ankieterowi. Ponadto, przynieś listę pytań, aby zapytać rozmówcę.

  Jeśli prowadzisz wywiady w związku z pracą techniczną lub internetową i chcesz pokazać przykłady swojej pracy, dobrze jest zabrać ze sobą laptopa lub tablet, aby pokazać rozmówcy, co zrobiłeś.

  Czego nie powinieneś zabrać ze sobą? Nie wchodź na rozmowę kwalifikacyjną przy filiżance kawy lub butelce napoju gazowanego lub wody lub czegokolwiek innego do jedzenia lub picia. Nie żuć gumy.

  Twój telefon komórkowy powinien być wyłączony i poza zasięgiem wzroku. Nie chcesz być wnioskodawcą, którego wiadomości tekstowe lub połączenia przerwały rozmowę.

 • 03 Kiedy dostać się do rozmowy kwalifikacyjnej

  Ważne jest, aby przybyć kilka minut wcześniej lub na czas, najpóźniej na rozmowę kwalifikacyjną. Dowiedz się, dokąd zmierzasz, ile potrzebujesz czasu na podróż i jak dotrzeć do miejsca, w którym przeprowadzasz rozmowę. Sprawdź logistykę z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że się nie spóźnisz.

  Dając sobie trochę dodatkowego czasu, będziesz miał możliwość zatrzymania się w pokoju odpoczynku i odświeżenia, jeśli zajdzie taka potrzeba, aby upewnić się, że nie masz żadnych problemów z wypadnięciem włosów, makijażu lub garderoby.

  Kilka dodatkowych minut da Ci również okazję do złapania oddechu i zachowania spokoju. Wywiad jest jeszcze bardziej stresujący niż zwykle, jeśli pośpieszysz, aby dotrzeć tam na czas.

 • 04 Jak powitać rozmówcę

  Po przyjeździe na rozmowę o pracę przedstaw się recepcjonistce, jeśli taka istnieje. Daj mu znać, kim jesteś i z kim masz się spotkać.

  Pozdrów swojego rozmówcę mocnym uściskiem dłoni i przedstaw się. Przygotuj się na małą rozmowę, ale nie przesadzaj. Postępuj zgodnie z prowadzeniem prowadzącego i pozwól im kierować kierunkiem rozmowy.

  Oto najlepszy sposób na przedstawienie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej .

 • 05 Najlepszy sposób na udzielanie odpowiedzi na pytania z wywiadów

  Kiedy odpowiadasz na pytania z wywiadu , uważnie słuchaj pytań, poświęć czas na wyrażenie swoich odpowiedzi i poproś rozmówcę o powtórzenie pytania, jeśli nie jesteś pewien, o co pytają.

  Bądź zwięzły i nie włócz się, kiedy odpowiadasz. Upewnij się jednak, że twoje odpowiedzi odpowiadają na pytania, koncentrują się i podkreślają umiejętności, które posiadasz.

  Pamiętaj, że Twoje odpowiedzi to twoje skoki sprzedaży. Sprzedajesz swojego rozmówcę jako najlepszego kandydata na drugą rozmowę kwalifikacyjną i do pracy, więc upewnij się, że koncentrujesz się na trafności, tj. Dlaczego jesteś dobrym kandydatem, jak możesz wykonywać pracę, co możesz wnieść, i w jaki sposób zyskasz firmę, jeśli jesteś zatrudniony.

 • 06 Co należy dać ankieterowi

  Przynieś ze sobą dodatkowe kopie swojego CV, na wypadek, gdyby osoba przesłuchująca potrzebowała kopii lub w końcu spotka się z kilkoma osobami.

  Wydrukuj listę trzech referencji , w tym dane kontaktowe dla każdego numeru referencyjnego, gotowe do zaoferowania rekruterowi po zakończeniu rozmowy kwalifikacyjnej.

  Długopis i notatnik są zawsze użyteczne przy pisaniu pytań, które możesz chcieć zadać, oraz zapisywaniu nazwisk osób, z którymi się spotykasz.

  Zapoznaj się z listą tego, co zabrać ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną , aby mieć pewność, że masz wszystko, czego potrzebujesz.

 • 07 Jak zamknąć wywiad

  Pod koniec wywiadu pozwól menedżerowi ds. Rekrutacji wiedzieć, że uważasz, że praca jest doskonale dopasowana i że jesteś bardzo zainteresowany pracą.

  Warto zapytać, jaki będzie następny krok w procesie rekrutacji i kiedy możesz się spodziewać.

  Wreszcie, dziękuję ankieterowi za czas spędzony na rozmowie z tobą.

 • 08 Przygotuj się na rozmowę telefoniczną

  Etykieta rozmowy telefonicznej jest tak samo ważna jak etykieta rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli chodzi o zatrudnienie. Dzieje się tak, ponieważ niezależnie od tego, czy przeprowadzasz rozmowę telefoniczną czy osobiście, udana rozmowa przeniesie Cię do następnego etapu procesu rekrutacji .

  Zapoznaj się z poradami dotyczącymi rozmów telefonicznych, w tym technikami rozmów telefonicznych, poradą, jak przygotować się do rozmowy telefonicznej, oraz rozmowami telefonicznymi z pytaniami i odpowiedziami, abyś mógł przeprowadzić wywiad.

 • 09 Pamiętaj o manierach przy stole

  Wyżywienie z potencjalnym pracownikiem pozwala pracodawcom na sprawdzenie komunikacji i umiejętności interpersonalnych, a także na zachowanie przy stole w bardziej swobodnym otoczeniu.

  Dobre maniery mogą dać przewagę nad innym kandydatem, więc poświęć trochę czasu na odświeżenie umiejętności związanych z etykietą jadalną, zanim pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną.

 • 10 Follow Up With a Thank You Note

  Kontynuacja notki z podziękowaniami znajduje się na liście najlepszych praktyk dotyczących etykiety rozmowy kwalifikacyjnej. Poświęcenie czasu, aby podziękować, nie tylko pokazuje, że doceniłeś wywiad, ale także daje ci szansę na ponowne podkreślenie zainteresowania pracą.

  Oprócz podziękowania, proszę odwołać się do wszystkiego, o czym wspomniał wywiad, co zwiększyło zainteresowanie i podsumować, dlaczego uważasz pracę za dobrą i dlaczego jesteś silnym kandydatem do tej pracy.