Trudne pytania dotyczące implementacji Twojego ubioru

Unikaj tych problemów po wdrożeniu kodeksu ubioru pracowniczego

Czy są Państwo zainteresowani odpowiedziami na najczęściej zadawane przez czytelników pytania dotyczące kodów ubioru ? Zasady dotyczące ubioru i zalecane stroje biznesowe są popularnymi tematami, ponieważ pracodawcy zastanawiają się, czego mogą wymagać - legalnie i etycznie - dbając jednocześnie o komfort i morale swoich pracowników .

Pierwsze kroki

Punktem wyjścia dla wielu pracodawców jest wdrożenie ubioru. Jeśli korzystasz z zespołu interakcyjnego, który szukał danych wejściowych z całej organizacji, aby stworzyć kod ubioru, jesteś na dobrej drodze.

Im więcej zaangażujesz pracowników w pisanie ubioru, tym bardziej powszechne będzie posiadanie, gdy zostanie ogłoszone.

Inne ważne punkty, jeśli wziąć pod uwagę strój, to:

Wdrożenie ubioru jest procesem trudnym, ponieważ pracownicy nienawidzą, gdy ich pracodawca wkracza w to, co uważają za swoją przestrzeń osobistą. Ubiór na szczycie listy skarg.

(Lub lepiej iść, jak poprzedni pracodawca, i poprosić zwolnionych pracowników o zalogowanie się po przybyciu do biura.)

Ze względu na wszystkie możliwe sposoby wprowadzenia ubioru może pójść źle, David Monks, JD, partner w biurze San Francisco w Fisher & Phillips LLP zgodził się na wywiad. Monks specjalizuje się w prawie pracy.

Pytania o Tricky Dress Code

Susan Heathfield: Czy istnieją ograniczenia co do tego, w jaki sposób pracodawca może wprowadzić ubiór?

David Monks: Niezupełnie. Pracodawca ma dużą swobodę w decydowaniu o tym, co pracownicy będą nosić lub nie będą mogli nosić. Jednak pracodawca nie może zastosować tego kodeksu w sposób dyskryminujący lub odmówić przyjęcia uzasadnionych potrzeb pracownika w związku z religią lub stanem zdrowia.

Przykładowo, pracodawca nie może traktować pracowników w sposób mniej korzystny ze względu na pochodzenie narodowe, na przykład poprzez zakaz pewnych form ubiorów etnicznych. Ponadto zasada nie może nierówno obciążać jednej płci w stosunku do drugiej.

Pracodawca może mieć różne zasady dla różnych rodzajów pracowników. Na przykład, podczas gdy od recepcjonistów, przedstawicieli obsługi klienta i innych pracowników, którzy wchodzą w interakcję z klientami i klientami, można wymagać profesjonalnego ubioru, pracownicy domowi mogą mieć możliwość swobodnego przebierania się w dżinsach i butach z gumowymi podeszwami.

Heathfield: To jedno z najczęściej zadawanych pytań od czytelników. W jaki sposób menedżerowie mogą konsekwentnie egzekwować strój?

Mnisi: Najważniejszy jest trening. Pracodawca musi zapewnić swoim kierownikom znać i zrozumieć kodeks postępowania, w tym uzasadnienie pracodawcy dotyczące różnych zasad. Następnie menedżerowie muszą konsekwentnie egzekwować strój ujednolicony dla wszystkich pracowników.

Muszą być neutralni w tym sensie, że nie mogą faworyzować jednego pracownika nad drugim. Jeśli menedżerowie kupią ubiór i poświęcą czas na edukowanie swoich pracowników na temat przyczyn obowiązywania zasad, menedżerowie będą w lepszej pozycji, aby bardziej równomiernie egzekwować politykę.

Heathfield: Pracując jako Dyrektor ds. Personalnych, nasz prawnik ds. Prawa pracy wielokrotnie mówił mi, że kara musi pasować do przestępstwa.

Jaka kara pasuje do przestępstwa, jeśli pracownik ignoruje strój?

Mnisi: przy braku pracowników, za pierwsze przestępstwo pracodawca zazwyczaj upomina pracownika (słownie) . W zależności od okoliczności, pracodawca może również wysłać pracownika do domu, aby odpowiednio się ubrał i powrócił do pracy. Podczas swojej nieobecności w pracy pracodawca nie płaci pracownikowi.

Drugie lub trzecie wykroczenie może nastąpić z pisemną naganą . Zawieszenie bez wynagrodzenia może być rozwiązaniem dla uporczywych przestępców. Pracownik, który wielokrotnie narusza zasady ubioru, może zostać do tego zwolniony .

Kwestie prawne związane z kodem ubioru

Heathfield: W jaki sposób pracodawca poradziłby zwolnionemu pracownikowi w podobnych okolicznościach?

Mnisi: Dobre pytanie. Zazwyczaj nie można odliczyć wynagrodzenia od zwolnionego pracownika z wynagrodzenia lub urlopu / PTO , z wyjątkiem niektórych rodzajów nieobecności, a następnie tylko wtedy, gdy nieobecność wynosi co najmniej pół dnia (cztery godziny).

Jest mało prawdopodobne, aby zwolniony pracownik, który został wysłany do domu w związku z naruszeniem przepisów dotyczących ubioru, zniknął z biura przez cztery godziny. Lecz zalecany sposób postępowania dyscyplinarnego jest taki sam.

Heathfield: Czy poza potencjalnym molestowaniem seksualnym istnieje inne zagadnienie prawne, o którym pracodawca musi wiedzieć?

Mnisi: Tak. Pracodawca musi w uzasadniony sposób uwzględniać religijne potrzeby religijne, chyba że spowoduje to nadmierne trudności. Pracownik z uzasadnionymi przekonaniami religijnymi może poprosić o pozwolenie na noszenie określonej biżuterii lub kolczyków, lub nakrycia głowy lub podobnego ubrania, nawet jeśli noszenie takich przedmiotów jest sprzeczne z ubiorem.

Podobnie, niepełnosprawność pracownika lub inny stan medyczny może wymagać od pracodawcy, aby w zależności od okoliczności złagodził standardy dotyczące ubioru dla tego pracownika. Jednym z przykładów jest pracownik, którego problemy ze stopą wymagają noszenia trampek przez pewien czas, zamiast czegoś bardziej formalnego, wymaganego przez strój.

Wdrożenie ubioru może być trudniejsze, niż się wydaje. Skorzystaj z oferowanej tu porady, aby sprawić, by twoje wdrożenie dress code było udane, legalne i pełne szacunku dla pracowników.

Dodatkowe zasoby dotyczące Dress Codes

Są to wszystkie opcje dotyczące różnych zasad dotyczących kodów ubioru oraz Formularz potwierdzenia przyjęcia próbki dla sesji szkoleniowych. Oto, co należy zrobić, jeśli musisz przywrócić nieudane zasady dotyczące kodów ubioru .

Zrzeczenie się:

Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, pracodawcami i miejscem pracy zarówno na tej stronie internetowej, jak i na tej stronie, ale nie jest prawnikiem ani treścią witryny, autorytatywny, nie ma gwarancji dokładności i legalności i nie może być interpretowany jako porada prawna, nawet jeśli osoba przesłuchiwana jest prawnikiem.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.