Dowiedz się o ubieganie się o świadczenia z tytułu ubezpieczenia rentowego

Zapoznaj się z procesem uzyskiwania zatwierdzeń

Świadczenia dla niepełnosprawnych.

Jeśli stałeś się niezdolny do pracy z powodu choroby lub urazu, istnieje duża szansa, że ​​rozważasz ubieganie się o świadczenia z tytułu ubezpieczenia rentowego. W zależności od okoliczności, możesz kwalifikować się do tysięcy dolarów dochodu każdego miesiąca na pokrycie wydatków na opiekę osobistą i służbę zdrowia. W wielu przypadkach świadczenia z tytułu niezdolności do pracy mogą zapewnić bardzo potrzebną gotówkę na opłacenie czynszu lub spłat kredytu hipotecznego, żywności i mediów oraz bieżącą opiekę, aby zapewnić najwyższą możliwą jakość życia.

Jak zacząć ubiegać się o świadczenia z tytułu niepełnosprawności

Proces ubiegania się o świadczenia z tytułu niezdolności do pracy rozpoczyna się od działu zasobów ludzkich Twojego pracodawcy (lub byłego pracodawcy). Zastanów się, w jaki sposób stałeś się niepełnosprawny, jeśli wystąpił w pracy i czy uraz lub choroba były bezpośrednio związane z pracą. Jeśli tak, to powinieneś już zostać zatwierdzony do pokrycia rekompensat pracowniczych i otrzymać pewien poziom opieki medycznej i świadczeń na krótki okres czasu.

Jeśli twój pracodawca to zaproponował, a to było coś, na co się zareklamowałeś, możesz również kwalifikować się do krótkoterminowej renty inwalidzkiej i długoterminowej renty inwalidzkiej , która może wynosić od 40 do 60 procent twojej poprzedniej tygodniowej pensji. Zapytaj o to przedstawiciela działu kadr lub porozmawiaj bezpośrednio z dostawcą planu inwalidzkiego, aby uzyskać więcej informacji o wymaganiach kwalifikacyjnych, ponieważ każdy plan może się różnić.

Jeśli w trakcie zatrudnienia pojawiły się obawy związane z opieką zdrowotną, ale później zrezygnowałeś z tego, będziesz chciał porozmawiać z wykwalifikowanym prawnikiem ds. Niepełnosprawności, który może uzyskać zgodę na świadczenia z tytułu niezdolności do pracy.

Powtarzające się urazy spowodowane zadaniami, nieudokumentowanymi wypadkami i szkodliwymi warunkami pracy mogą mieć wpływ na dobre samopoczucie po zakończeniu pracy.

Jeśli twój stan zdrowia rozwinęł się przez pewien okres czasu bez winy pracodawcy lub gdy zdiagnozowano u Ciebie długotrwałą niepełnosprawność, następnym krokiem jest ubieganie się o stałe zasiłki inwalidzkie.

Jest to zarządzane za pośrednictwem lokalnego biura Social Security. Proces ten trwa długo i powinieneś wiedzieć, że w niektórych przypadkach zatwierdzenie zasiłków może zająć nawet dwa lata. Będziesz musiał polegać na osobistych oszczędnościach i majątku, a także na wsparciu przyjaciół i rodziny podczas tego przejścia. Dobra wiadomość jest taka, że ​​po zatwierdzeniu świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, mają one moc wsteczną w stosunku do daty pierwotnego złożenia wniosku, więc można się spodziewać najpierw płatności ryczałtowej, a następnie regularnych płatności miesięcznych po tej dacie.

Będziesz chciał jak najszybciej złożyć wniosek o ubezpieczenie społeczne, korzystając z formularza online lub odwiedzając lokalne biuro Ubezpieczeń Społecznych. Możesz znaleźć listę lokalizacji biurowych, korzystając z książki telefonicznej lub dzwoniąc pod numer 1-800-772-1213, aby umówić się na spotkanie. Będziesz potrzebować kilku informacji w celu wypełnienia wniosku o świadczenia, w tym:

Po złożeniu aplikacji otrzymasz powiadomienie i godzinę na przesłuchanie. Spotkasz się z menedżerem przypadku Social Security, który sprawdzi twoją dokumentację, poprosi cię o dodatkowe elementy, jeśli zajdzie taka potrzeba, i zaplanuje wizytę kontrolną, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Teraz gra czeka. Powinieneś otrzymać powiadomienie w ciągu 45 dni od statusu swojej sprawy.

Nie wstrząśnij, jeśli twoje pierwotne żądanie zostanie odrzucone, ponieważ 70 procent przypadków odmówiono za pierwszym razem. Możesz się odwołać i powinieneś zachować pełnomocnika ds. Niepełnosprawności w zakresie ubezpieczeń społecznych, aby reprezentował cię na tym przesłuchaniu.