Jak napisać list rezygnacji z pracy w niepełnym wymiarze godzin

Czy jesteś gotowy na przejście z pracy na pół etatu? Jaki jest najlepszy sposób, aby rzucić pracę w niepełnym wymiarze godzin? W ten sam sposób, jak rzuciłeś pracę w pełnym wymiarze godzin. Mimo że praca nie odbywa się w pełnym wymiarze godzin, ważne jest, aby z wdziękiem zrezygnować. Możesz potrzebować referencji od swojego pracodawcy w przyszłości. Zawsze dobrze jest zachować profesjonalne podejście do pracy, nawet jeśli pracujesz tylko kilka godzin tygodniowo.

Oto porady dotyczące rezygnacji z pracy w niepełnym wymiarze godzin, z przykładami listów rezygnacyjnych do użycia, aby zakończyć.

Jak wyjść z pracy w niepełnym wymiarze godzin

Jeśli wydaje się to przesadne - w końcu prawdopodobnie nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, świadczeń emerytalnych lub wielu innych dodatków do pracy w pełnym wymiarze godzin - pamiętaj, że jednym z powodów, dla których ważne jest, aby rzucić pracę z gracją, jest to, że nie chcesz spalić swoich mostów.

Pewnie, możesz odpłynąć z dnia na dzień i bez wyjaśnienia, ale to mały świat. Nie chcesz, aby twoi byli współpracownicy (i szefowie) pamiętali cię jako kogoś, na kogo nie można liczyć. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz zobaczyć ich ponownie w swojej karierze.

Mając to na uwadze, obowiązują zwykłe zasady pisania listu z rezygnacją : bądź grzeczny, z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem , i dziękuj, że dziękuję za możliwość - nawet jeśli w głębi duszy jesteś zachwycony.

Co powinien zawierać Twój list rezygnacyjny?

Co możesz pominąć

Użyj tych próbek listu rezygnacji, aby oficjalnie powiadomić organizację, w której masz pracę na pół etatu, że składasz swoją rezygnację.

Krótka i słodka próba rezygnacji z pracy w niepełnym wymiarze godzin

Droga Pani Dougherty:

Bardzo podobała mi się praca w ABC Dental Office. Chciałem jednak poinformować, że zapewniłem pełne etaty. Mój ostatni dzień pracy będzie 15 maja.

Doceniam możliwości, które mi zapewniłeś podczas mojego pobytu w biurze.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Szczegółowy i osobisty przykład rezygnacji z pracy w niepełnym wymiarze czasu

Temat: Twoje imię - Rezygnacja

Szanowny panie Greene:

Chcę ci podziękować za wszystko, czego nauczyłem się podczas pracy w XYZ Corp. Nauczyłem się tutaj więcej niż na moich półdawnych zajęciach i naprawdę doceniłem możliwość uczenia się umiejętności praktycznych w twoim dziale.

Niestety, jak wiesz, mój semestr dobiegnie końca, a ponieważ na wiosnę rozpocznę pełnoetatową pracę w Seattle, chciałem dać ci teraz znać. Mój ostatni dzień pracy będzie 3 czerwca; Mam nadzieję, że to dodatkowe powiadomienie da ci czas na ustawienie zastępstwa, a także sprawi, że zespół będzie pracował przez cały sezon. Daj mi znać, jeśli mogę pomóc w szkoleniu.

Jeszcze raz dziękuję za wspaniały rok i za wszystko, czego nauczyłeś mnie i zespół.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Artykuły rezygnacji i porady