W jaki sposób analiza kulturowa może poprawić Twoją wydajność

Użyj analizy kulturowej, aby zrozumieć i reagować na środowisko pracy

Inteligencja kulturowa polega na zrozumieniu różnych kultur i dostosowaniu się, tak aby Twoja firma mogła odnieść sukces bez względu na środowisko lub standardowe praktyki. Są chwile, kiedy musisz pokłonić się potrzebom innych kultur i czasów, kiedy absolutnie nie powinieneś.

Na przykład, jeśli umówisz się na spotkanie o 10 rano w Szwajcarii, lepiej pokaż się gotowy do pracy nie później niż o 9:55.

Ale jeśli zaplanujesz spotkanie w Bułgarii, możesz trochę odpocząć - jest mało prawdopodobne, że ktoś tam będzie, przynajmniej do 10:15. Możecie sobie wyobrazić chaos, jaki powstaje, gdy próbujecie połączyć te dwie kultury - na pewno macie konflikt kulturowy.

Analiza kulturowa w firmie

Kiedy myślisz o różnych kulturach, często myślisz o różnych językach i różnych krajach, ale każdy może mówić tym samym językiem, a nawet być obywatelami tego samego kraju, a jednak istnieją różnice kulturowe, które występują w twojej firmie.

Finanse chcą, aby wszystko było przedstawione za pomocą wykresów, liczb i arkuszy kalkulacyjnych. Jeśli spróbujesz im przedstawić bez tych informacji, będą cię strzegli. Marketing chce informacji wyświetlanych w sposób, który przyciąga wzrok i przemawia do klienta końcowego. Prezes chce przeglądu, celów i postępu. Nie jest zainteresowana słyszeniem drobnych szczegółów.

Posiadanie inteligencji kulturowej oznacza, że ​​rozumiesz te różnice i dostosowujesz swoje uwagi i prośby do potrzeb grupy, której celujesz.

Znajdziesz inne różnice kulturowe w swojej firmie. Departament A jest zawsze w pracy wcześnie i wychodzą również wcześnie, natomiast Departament B ma głośne obiady grupowe.

Departament C spotyka się w lokalnej tawernie w każdy piątek o godzinie 16.00.

Biorąc pod uwagę tego rodzaju różnice kulturowe, nie jest lepiej moralnie robić jedno nad drugim - jest po prostu inaczej. A zrozumienie różnicy buduje twoją kulturową inteligencję i twoją reputację w firmie. Ludzie są wdzięczni, gdy docierasz do nich na ich warunkach.

Kulturowa inteligencja między kulturami

Podczas gdy różne działy rozwijają różne kultury , twoi pracownicy pochodzą z różnych kultur. I pamiętajcie, tylko dlatego, że dwoje ludzi ma ten sam kolor skóry i podobne akcenty nie oznaczają, że mają tę samą kulturę. Kultury są unikalne dla krajów, stanów, miast, dzielnic, a nawet dla rodzin.

Oznacza to, że nie można zakładać, że nowy wynajem będzie znał zasady kulturowe w miejscu pracy . Być może będziesz musiał porozmawiać o tym, jak ważne jest, aby codziennie przychodzić do pracy, przychodzić na czas i ciężko pracować cały dzień, gdy jesteś w pracy.

Pracownik z wywiadem kulturowym uzna, że to , co może wyglądać na problem z wydajnością, jest w rzeczywistości kwestią kulturową. Nie oznacza to, że nie możesz tego poprawić, ale zmienia to sposób, w jaki to robisz.

Osoba z kraju, w którym kobiety nie są uważane za równe z mężczyznami, może potrzebować coachingu, gdy przenosi się do pracy w Stanach Zjednoczonych.

Twoją reakcją może być zaatakowanie mężczyzny, który traktuje wszystkie kobiety jako swoich podwładnych, ale demonstrujesz brak kulturowej inteligencji, jeśli wybierzesz tę drogę. Zamiast tego zaproś go na spotkanie jeden na jeden , wyjaśnij, że w Stanach Zjednoczonych iw tym biznesie mężczyźni i kobiety są równi .

Teraz, oczywiście, jeśli nie może zmienić swojego zachowania, nadszedł czas, aby umieścić go na planie poprawy wydajności i ostatecznie go zakończyć. Twoja lokalna kultura i prawa przeważają nad kulturą swojego kraju.

Inteligencja kulturowa jest często potrzebna, gdy się jej najmniej oczekuje

Kierownik ds. Zasobów ludzkich z obszaru Filadelfii wykonał zlecenie w Polsce. On i jego rodzina przygotowali się na ogromne zmiany kulturowe i odeszli. Dużo się nauczył i świetnie się bawił przed powrotem do Philly. Jego następne zadanie?

Karolina Północna.

Podczas gdy przygotowywał się do różnic kulturowych w Polsce, nie rozważał różnic kulturowych, które znalazłby w Północnej Karolinie. Ten sam kraj, ten sam język, ta sama firma, ale kultura była zupełnie inna. Teraz, jako szef HR, mógł wejść i zażądać, aby robili rzeczy w stylu Philly - bardzo bezpośredni i szybki. Ale nie zrobił tego. Rozumiał, że gdyby chciał odnieść sukces w swojej pracy w Północnej Karolinie, musiałby się nieco rozluźnić.

Jeśli potrafisz zrozumieć i dostrzec różnice i docenić ogromną rolę, jaką kultura odgrywa w tym, jak ludzie patrzą na świat i reagują na wyzwania, współpracownicy i sytuacje kryzysowe w weekendach, demonstrujesz kluczową część inteligencji kulturowej.

Podobnie jak inteligencja emocjonalna, inteligencja kulturowa pomaga odszyfrować sytuacje, które mogą stanowić trudne wyzwania. Twoja inteligencja kulturowa pozwala podejść do trudnej sytuacji z empatią i współczuciem . Może także zachęcić cię do cofnięcia się i zobaczenia, czy "robią" to naprawdę źle, czy jest po prostu "inne".

Niektóre działania i przekonania są złe i niewłaściwe. Ktoś, kto pochodzi z kultury, w której wszystkie rasy nie są uznawane za równe , nie dostaje przepustki w twoim miejscu pracy. Ktoś, kogo kultura używa obraźliwego języka, nie będzie przeklinać klientów ani współpracowników, nawet jeśli z radością przysięgałaby na nią przed babcią.

Rozwój inteligencji kulturowej pomaga zrozumieć ludzi i otaczające cię środowisko . To sprawia, że ​​jesteś lepszym menedżerem i lepszym liderem. Poświęć trochę czasu na poznanie kultur poza twoim własnym, a możesz zaskoczyć się tym, jak bardzo zmienia się twój światopogląd.