Jak odpowiadać na pytania po rozmowach kwalifikacyjnych o stresie

Jak studenci mogą zmienić stres w pozytywny atrybut w wywiadzie

Osoby prowadzące rozmowy kwalifikacyjne wiedzą, jak trudni mogą być uczeni akademiccy, zwłaszcza w przypadku niektórych kierunków, i będą chcieli wiedzieć, jak radzili sobie z presją i stresem. Mogą poprosić o to jako o przełamanie lodów, aby rozpocząć wywiad ("Wow, poszłaś do MIT? Jak radziłeś sobie z tym szalonym obciążeniem?"). Mogą chcieć ocenić twoją zdolność ustalania priorytetów i wytrwałości. Najprawdopodobniej praca, z którą przeprowadzasz wywiady, będzie miała dużo stresu wypalonego w środowisku pracy, a osoba przeprowadzająca wywiad chce wiedzieć, czy możesz ją zhackować.

Jest wiele kątów, które możesz podjąć, by odpowiedzieć na to pytanie, ale przede wszystkim bądź uczciwy. Nie zaczynaj przekręcać swoich odpowiedzi, aby przedstawić siebie jako niepokonany wunderkind. Badacze chcą poznać twoje mocne i słabe strony , a nikt nie jest w 100% nadludzką siłą. Każdy ma swój kryptonit. Kluczem jest przekazanie rozmówcy, w jaki sposób bierzesz swój kryptonit i sprawi, że będzie on działał dla Ciebie.

Powiedział, że możesz być jedną z tych osób, które wykonują najlepszą pracę, gdy stres jest włączony. Tak czy inaczej, te sugestie pomogą ci stworzyć przekonującą odpowiedź, która jest prawdziwa dla ciebie.

Kocham stres!

Możesz się rozwijać w stresującym środowisku, ale jak się rozwijasz? Zbadałeś oczywiście firmę, w której się ubiegasz, więc twoja odpowiedź powinna pokazać, jak wykorzystasz ten stres, by odnieść sukces w tej konkretnej firmie. Oto kilka przykładowych odpowiedzi. Edytuj, aby dopasować się do osobistych doświadczeń i tła:

Krok po kroku

Nie musisz lubić stresu. Jednym ze sposobów udzielenia odpowiedzi na to pytanie jest opisanie kroków, jakie podejmujesz, gdy stres jest włączony. Udostępniaj przykłady, aby zilustrować, jak radziłeś sobie z konkretnym stresującym czasem, czy to podczas pracy na studiach, czy w czasie, kiedy akademicy miażdżyli.

Bez względu na to, jak odpowiesz, zachowaj to pozytywnie i skoncentruj się na przekazywaniu wiedzy na temat tego, w jaki sposób możesz być atutem firmy.