Odpowiedzi na pytania dotyczące obsługi klienta i odpowiedzi

Czy rozmawiasz o pracy w dziale obsługi klienta? Pytania, na które będziesz zadawać, zależą od roli, z którą rozmawiasz , ale jest kilka często zadawanych pytań, na które najprawdopodobniej odpowiesz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat pytań, które możesz zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej o stanowisko przedstawiciela działu obsługi klienta.

Ponadto znajdziesz poniżej wskazówki, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, a także listę konkretnych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Poćwicz odpowiadanie na te pytania, abyś czuł się komfortowo i pewniej podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Rodzaje pytań do rozmowy kwalifikacyjnej

Wywiady z obsługą klienta mogą obejmować wiele różnych typów pytań. Wiele pytań to często zadawane pytania, na które można poprosić o jakąkolwiek pracę, np. Pytania dotyczące historii zatrudnienia, wykształcenia, umiejętności i kwalifikacji do pracy oraz celów na przyszłość.

Możesz również zadawać pytania dotyczące Ciebie osobiście , w tym pytania dotyczące Twojej osobowości i stylu pracy. Zazwyczaj nie są to pytania typu "tak" lub "nie" i często wymagają niewielkiej refleksji.

Niektóre z pytań na rozmowę kwalifikacyjną będą również behawioralne. Pytania dotyczące wywiadu behawioralnego wymagają wyjaśnienia, jak radziłeś sobie z przeszłymi doświadczeniami z pracy. Tutaj znajdziesz informacje o tym, jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu behawioralnego.

Ponadto prawdopodobnie zostaną ci zadane pytania dotyczące wywiadu sytuacyjnego .

Są podobne do behawioralnych pytań do wywiadu, ponieważ pytają cię o różne doświadczenia zawodowe. Jednak pytania dotyczące wywiadu sytuacyjnego dotyczą sposobu radzenia sobie z przyszłą sytuacją związaną z pracą w dziale obsługi klienta.

Na koniec możesz zostać zapytany o swój harmonogram pracy i elastyczność.

Wiele stanowisk dla przedstawicieli obsługi klienta ma harmonogramy obejmujące noce i inne nieregularne godziny, więc pracodawca może chcieć wiedzieć, czy jesteś w stanie pracować na różnych zmianach.

Przykłady pytań do wywiadu z obsługą klienta

Prywatne pytania z wywiadu

Menedżer ds. Rekrutacji będzie chciał wiedzieć, w jaki sposób kwalifikujesz się do pracy, dlaczego jesteś silnym kandydatem i czy masz zestaw umiejętności obsługi klienta, którego poszukuje pracodawca.

Oto przykłady niektórych z tych typów pytań.

Pytania dotyczące obsługi klienta

Chociaż miejsca pracy w obsłudze klienta są różne, istnieją podstawowe zasady dobrej obsługi klienta, które są ważne dla każdego pracownika do naśladowania. Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, co pracodawca poszukuje u wykwalifikowanych kandydatów, jest zbadanie misji firmy i strony internetowej. Znajdziesz tam wskaźniki tego, czego się spodziewasz. Przygotuj się również, aby podzielić się tym, dlaczego chcesz pracować w roli obsługi klienta, zarówno ogólnie, jak i konkretnie w tej firmie.

Pytania dotyczące wywiadu behawioralnego

Kiedy odpowiadasz na pytania dotyczące wywiadu behawioralnego, przygotuj się na przedstawienie prawdziwych przykładów tego, jak sobie poradziłeś z sytuacją. Osoba przeprowadzająca wywiad jest zainteresowana tym, w jaki sposób zareagowałeś w określonych okolicznościach, aby uzyskać wgląd w sposób radzenia sobie z podobną sytuacją, gdybyś został zatrudniony.

Pytania dotyczące wywiadów sytuacyjnych

Wywiad sytuacyjny jest podobny do wywiadu behawioralnego. Menedżer ds. Rekrutacji zapyta, w jaki sposób poradzisz sobie z problemami, które mogą pojawić się w pracy. Sposób, w jaki odpowiesz, będzie wskaźnikiem tego, jak dobrze będziesz pasował do tej pracy.

Pytania dotyczące firmy

Menedżer ds. Zatrudnienia oczekuje, że wykonałeś pracę domową. Aby przygotować się na pytania dotyczące tego, co wiesz o firmie i jej produktach i usługach, poświęć czas, aby dokładnie przeanalizować ją z wyprzedzeniem.

Pytania dotyczące harmonogramu pracy

Wiele zleceń obsługi klienta wymaga pracowników, którzy są gotowi na elastyczny harmonogram pracy. Jeśli nie jest to praca 9 - 5, zostaniesz zapytany o swoją dostępność do pracy wieczory, weekendy i święta. Przygotuj się na udostępnienie swojej dostępności menedżerowi ds. Rekrutacji, pamiętając, że im jesteś bardziej elastyczny, tym większe masz szanse na uzyskanie oferty pracy.

Wskazówki dotyczące przygotowania do rozmowy z przedstawicielem obsługi klienta

Aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej , upewnij się, że znasz wymagania danej pracy . Spójrz na swoje CV i wymień wszelkie doświadczenia, które wykazałeś, że potrafisz spełnić te wymagania. Będzie to szczególnie pomocne w przypadku pytań dotyczących wywiadu behawioralnego i sytuacyjnego.

Jak wspomniano powyżej, przed rozmową kwalifikacyjną ważne jest przeprowadzenie badań w firmie, z którą przeprowadzasz wywiady. Upewnij się, że masz poczucie misji, produktów, ludności, z którą pracują, i kultury firmy . Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej .