Przykłady notatek i wiadomości e-mail z gratulacjami

List gratulacyjny dla każdej sytuacji związanej z pracą

Gdy znajomy lub partner biznesowy ma okazję świętować, zawsze docenia się list z gratulacjami lub odręczną notatkę, czy masz czas na wysłanie papierowej kartki lub listu, czy też brak tego czasu, przemyślnie napisany e-mail. Poświęcenie czasu na wysłanie listu gratulacyjnego, czy to na nową pracę, promocję, udane przedsięwzięcie, czy po prostu dobrze wykonaną pracę, jest wspaniałe do tworzenia sieci kontaktów i budowania relacji.

Oto przykłady listów gratulacyjnych i wiadomości e-mail dotyczących różnych sytuacji związanych z zatrudnieniem, takich jak nowa praca, awans, rozpoczęcie działalności gospodarczej, przejście na emeryturę, osiągnięcia w pracy i wiele innych. Przeglądając te przykłady, pamiętaj, że są one przeznaczone do modelowania i pomyśl o tym, jak możesz dostosować i spersonalizować sformułowanie odzwierciedlające konkretną okazję i osobę, którą celebrujesz.

Jeśli wyślesz wiadomość e-mail, w wierszu tematu wpisz "Gratulacje od [Twoje imię]", więc odbiorca z pewnością otworzy wiadomość.

Przykłady gratulacje

Nowa praca

Użyj tych listów, aby pogratulować kolegom lub znajomym, którzy mają nową pracę lub którzy rozpoczęli własną działalność.

Promocja
Czy ktoś, kogo znasz, otrzymał promocję? W przypadku większości pracowników promocje są ciężko wywalczone i rzadko zdarza się, aby zyskać jeden dobry aplauz od przyjaciół i współpracowników. Oto jak entuzjastycznie, a zarazem taktownie pogratulować przyjaciołom lub kolegom, którzy wspięli się po szczeblach kariery.

Gratulacje w pracy
Kiedy ktoś wykonał świetną robotę w pracy, miło jest poinformować, że są doceniane. To buduje poczucie koleżeństwa i silnego ducha pracy zespołowej, promuje spójne zarządzanie projektem, przyczynia się do satysfakcji z pracy pracownika i zachęca go do "kontynuowania dobrej pracy". Te przykłady dadzą ci punkt wyjścia do tworzenia własnych notatek i wiadomości e-mail .

Iść dalej
Listy te uznają kamień milowy w życiu odbiorcy, niezależnie od tego, czy przechodzi on na emeryturę, przenosi się, przyjmuje stanowisko u innego pracodawcy, czy w inny sposób przechodzi w życiu zawodowym lub osobistym.

Zgłaszanie się na ochotnika
Gratulacje dla kogoś z ochotników to miły akcent. Jest to sposób na rozpoznanie, że dana osoba poświęca swój czas na pomoc innym i może pomóc w budowaniu solidnej kultury wolontariatu w organizacji. Niezależnie od tego, czy wysyłasz list, czy e-mail, możesz również w Carbon Copy / CC przejąć opiekuna, kierownika wyższego szczebla lub członków zespołu, aby odbiorca wiedział, że jego wkład został zauważony i doceniony w całej organizacji.

Gratulacje z wiadomościami e-mail

Artykuły te zawierają przykłady wiadomości e-mail rozpoznających osiągnięcia oraz wskazówki dotyczące pisania i formatowania wiadomości. Są odpowiednie do użycia, gdy nie masz czasu na napisanie tradycyjnej, odręcznej notatki lub gdy jedynym kontaktem, jaki masz dla odbiorcy, jest adres e-mail.

Śledzenie swoich połączeń

W powiązanej notatce łatwym i skutecznym sposobem śledzenia połączeń jest sprawdzenie wiadomości e-mail o aktualizacjach sieci otrzymanych od LinkedIn. Zobaczysz, kto zmienił pracę, kto został awansowany i kto inaczej zmienił pracodawcę, i będziesz mógł wysłać list z gratulacjami bezpośrednio z LinkedIn.

Więcej próbek liter
Te wyszukiwania kariery i próbki listów biznesowych - w tym listy motywacyjne, listy z podziękowaniami z podziękowaniami, listy uzupełniające, listy akceptacji i odrzucenia pracy, listy rezygnacyjne, listy z podziękowaniami, listy biznesowe i więcej przykładów z listami o zatrudnieniu - pomogą uzyskać wywiad oraz do śledzenia i obsługi korespondencji związanej z zatrudnieniem, którą musisz napisać.