Jakie są najtrudniejsze decyzje do podjęcia?

Nie ma dobrych lub złych odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu, na przykład: "Jakie są najtrudniejsze decyzje, które musisz podjąć na swoim stanowisku?" Lub "Czy kiedykolwiek musiałeś podjąć naprawdę trudną decyzję w pracy?"

Pracodawcy zadają te pytania w rozmowach o pracę i promocję tylko dlatego, że chcą zobaczyć, że kiedy stajesz przed trudną decyzją lub sytuacją, jesteś w stanie sobie z tym poradzić. Chcą też zobaczyć, jakie decyzje uważasz za trudne.

Są to pytania dotyczące wywiadu behawioralnego opracowane w celu odkrycia, jak radzisz sobie w określonych sytuacjach. Logika stojąca za takimi pytaniami jest taka, że ​​sposób zachowania się w przeszłości jest wyznacznikiem tego, co zrobisz w przyszłości.

Najlepsze sposoby na odpowiedź

Zasadniczo ankieter ocenia twoje umiejętności podejmowania decyzji . Odpowiadając na te pytania, daj jeden lub dwa konkretne przykłady trudnych sytuacji, w obliczu których faktycznie stawiłeś czoła w pracy. Następnie omówcie, jakie decyzje musieliście podjąć, aby zaradzić tym sytuacjom. Kilka najtrudniejszych decyzji, które muszą podjąć osoby w zarządzaniu średnim i wyższym, to:

Chcesz być pewny siebie i zdolny do podejmowania wielkich decyzji spokojnie i racjonalnie. Unikaj przykładów, które sprawiają, że wydajesz się niezdecydowany lub niepewny.

Niezależnie od udzielonej odpowiedzi, bądź konkretny. Opisz, co zrobiłeś, jak to zrobiłeś i jak twoja trudna decyzja ostatecznie przyniosła korzyści Twojemu zespołowi i twojemu pracodawcy.

Zachowaj również pozytywne odpowiedzi. Na przykład: "Mimo że trudną decyzją było zwolnienie tego konkretnego pracownika, zrobiłem to w sposób bardzo profesjonalny, a ta decyzja ostatecznie doprowadziła do poprawy wydajności i produktywności w całym naszym dziale."

Najlepszym sposobem na przygotowanie się na pytania, w których będziesz potrzebować przypomnieć sobie wydarzenia i działania, jest odświeżenie pamięci. Przejrzyj swoje CV i zastanów się nad niektórymi szczególnymi sytuacjami, z którymi miałeś do czynienia lub nad projektami, nad którymi pracowałeś. Możesz ich użyć, aby poprawić odpowiedzi. Przygotuj historie ilustrujące czasy, w których udało ci się rozwiązać trudną sytuację.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Spójrz na te przykłady i zastanów się, w jaki sposób możesz wymyślić podobne odpowiedzi:

Poświęć trochę czasu na przygotowanie

Ostrzegany jest przedramieniem, a przewidywanie pytań, które możesz zadać, jest mądrą strategią. Jeśli przetestujesz siebie korzystając z powyższych przykładów i tych często zadawanych pytań i odpowiedzi , będziesz pewniejszy siebie podczas prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej.

Ponadto przygotuj kilka własnych pytań. Twój ankieter oczekuje, że będziesz mieć pytania dotyczące pracy lub firmy. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby przesłuchać pytania, które możesz zadać ankieterowi .