Dowiedz się, jak przeprowadzić barman Job Interview

Jeśli jesteś barmanem szukającym pracy, przeprowadź rozmowę kwalifikacyjną, przygotowując odpowiedzi na te często zadawane pytania . Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej z wyprzedzeniem sprawi, że poznasz potencjalnego pracodawcę, który będzie spokojny, opanowany i pewny siebie. Da Ci to przewagę nad konkurencją.

Rozeznanie i sąd

Bycie barmanem wymaga rozeznania. W rzeczywistości twój osąd może potencjalnie uratować życie.

W rezultacie potencjalni pracodawcy często pytają barmanów, czy potrafią ocenić, czy ktoś miał za dużo do wypicia. Żaden bar lub restauracja nie chce być na haczyku dla klientów, którzy opuszczają swój zakład i piją i prowadzą lub robią coś równie niebezpiecznego, ponieważ byli pod wpływem alkoholu.

Barmani muszą również radzić sobie z konfliktami, takimi jak klienci, którzy mieli zbyt dużo do picia i zachowują się niegrzecznie lub nieprzyzwoicie. Nie ma jednej słusznej odpowiedzi na tego typu pytania, ale twój przyszły pracodawca chciałby wiedzieć, czy masz plan na te zbyt powszechne scenariusze.

Wielozadaniowość w chaotycznym środowisku

Praca jako barman może być trudna nie tylko ze względu na hałaśliwych klientów, ale także ze względu na stres związany z obsługą wielu zamówień w zatłoczonym i głośnym otoczeniu. W związku z tym pracodawcy będą chcieli, abyś opisał najbardziej stresujące środowisko pracy, jakiego doświadczyłeś.

Jak sobie poradziłeś z tą sytuacją?

Co więcej, jeśli bar jest bardzo zatłoczony i zajęty, jak byś zdecydował, w jakiej kolejności masz klientów? Pracodawcy będą również chcieli wiedzieć, czy możesz zrobić więcej niż serwować napoje. Na przykład, czy masz jakieś doświadczenie w podawaniu jedzenia? Czy czułbyś się dobrze przyjmując zamówienia na jedzenie w barze?

Barmani muszą mieć dobre wspomnienia, więc oczekujcie, że zostaniecie zapytani o twoje. Jaka jest Twoja pamięć? Czy kiedykolwiek musiałeś zapamiętać długą listę przedmiotów?

Bycie barmanem często wymaga pracy zespołowej. Biorąc to pod uwagę, pracodawcy mogą chcieć opisać czas, w którym musieliście współpracować ze swoimi współpracownikami, aby rozwiązać problem. W jaki sposób współpraca z innymi pomaga rozwiązać problem?

Umiejętności przywódcze i wcześniejsze doświadczenia

Skuteczni barmani mają wiele umiejętności. Często będą musieli wydawać zalecenia dotyczące napojów klientom, którzy nie wiedzą, co powinni pić tej nocy, zwłaszcza, jeśli bar nie działa prawidłowo. Mając to na uwadze, musisz być dobrym pitchmanem. Pracodawcy mogą chcieć wiedzieć, jak opisałbyś swoje umiejętności jako sprzedawca.

Będą również chcieli poznać twoje wcześniejsze doświadczenia w barach. Na przykład, jakie rodzaje barów lubisz odwiedzać w weekendy? Czy lubisz spędzać czas w dużych lub małych grupach znajomych? A poza tym, że miałeś doświadczenie jako barman, czy kiedykolwiek pracowałeś z przeszkolonym barbachem? Jak byś się czuł podczas szkolenia jednego?

Ogólne pytania do rozmowy kwalifikacyjnej

Nie przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną, przygotowując odpowiedzi na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej.

Dzieje się tak dlatego, że otrzymasz także bardziej ogólne pytania dotyczące historii zatrudnienia, wykształcenia, mocnych i słabych stron, osiągnięć, celów i planów. Biorąc to pod uwagę, warto przejrzeć najczęściej zadawane pytania i przykłady odpowiedzi.