Pytania i odpowiedzi dotyczące wywiadów sytuacyjnych w celu udzielania odpowiedzi

Podobnie jak wywiad behawioralny , podczas rozmów kwalifikacyjnych kandydatom zadawane są konkretne pytania dotyczące tego, co może się zdarzyć w pracy. Kandydat jest proszony o ocenę sytuacji i dostarczenie rozwiązań dotyczących tego, jak sobie z tym poradzi.

W wielu przypadkach pytania oparte na rozmowach sytuacyjnych dotyczą rozwiązywania problemów i rozwiązywania trudnych problemów i okoliczności w miejscu pracy. Możesz podzielić się pewnymi szczegółami na temat tego, jak przewidujesz, że zareagujesz na tę sytuację, ale najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu sytuacyjnego dostarczają konkretnych przykładów tego, jak poradziłeś sobie z podobną sytuacją w pracy.

W ten sposób zapewnisz ankieterowi solidne informacje o tym, jak poradzisz sobie z sytuacją.

Co uwzględnić w Twojej odpowiedzi

Twoim głównym celem w odpowiedzi na pytania w rozmowie sytuacyjnej jest opisanie podobnego doświadczenia w przeszłości. Aby to zrobić, użyj wersji techniki STAR . To akronim oznacza Sytuację, Zadanie, Działanie, Wynik. W przypadku wywiadu sytuacyjnego podasz "problem" dotyczący "zadania" i porozmawiasz o problemie, który się nie udał. W ten sposób, tworząc swoją odpowiedź, unikniesz chaotyczności i skupienia się na swojej odpowiedzi. Oto części, które chcesz uwzględnić w odpowiedzi:

Odpowiadając na pytania, pamiętaj o podstawowych umiejętnościach i umiejętnościach wymaganych na stanowisku. Spróbuj użyć swoich odpowiedzi, aby pokazać, że jesteś dobrze dopasowany. Oto przykłady pytań z wywiadu sytuacyjnego wraz z przykładowymi odpowiedziami i wskazówkami na temat najlepszego sposobu odpowiedzi.

Przykładowe pytania i odpowiedzi na pytania sytuacyjne