Trener wyścigów konnych

Instruktorzy wyścigów konnych nadzorują codzienną opiekę i kondycję koni w stajni, aby odpowiednio przygotować je do rywalizacji na torze.

Obowiązki

Instruktorzy wyścigów konnych są odpowiedzialni za zapewnienie, że konie znajdujące się pod ich opieką otrzymują odpowiednie odżywianie, opiekę weterynaryjną i ćwiczenia.

Trenerzy są odpowiedzialni za planowanie treningów, korzystanie z książki stanu, aby wchodzić na konie w odpowiednich wyścigach, doradzać dżokejowi w zakresie strategii wyścigu, nadzorować stabilnych pracowników, planować rutynowe usługi, takie jak wizyty kowalskie , i w razie potrzeby uzyskać opiekę weterynaryjną.

Trenerzy muszą znać metody zapobiegania i leczenia urazów koni, wiedzieć, jak właściwie używać halsów i innych pomocy szkoleniowych oraz posiadać wiedzę na temat anatomii koni i fizjologii.

Ważna jest znajomość leków i czasu potrzebnego na opuszczenie systemu przez konia; trenerzy muszą uważać, aby uniknąć pozytywnych testów na obecność narkotyków, które mogą prowadzić do drobnych utrat i zawiesin.

Trenerzy muszą również kontaktować się z właścicielami koni znajdujących się pod ich opieką, informując ich o postępach i możliwościach wejścia do wyścigu.

Trenerzy często pracują od sześciu do siedmiu dni w tygodniu i muszą być na wezwanie w nagłych wypadkach związanych z końmi pod ich opieką. Większość dnia pracują na zewnątrz w różnych warunkach pogodowych. Godziny mogą być długie; wielu trenerów rozpoczyna dzień już o czwartej rano. Częste podróże są zwykle wymagane, ponieważ konie rutynowo wysyłają na różne trasy w regionie.

Opcje kariery

Instruktorzy wyścigów konnych mogą kondycjonować różne rasy wyścigowe, takie jak Thoroughbreds, Quarter Horses, Arabians i Standardbreds. Większość trenerów pracuje tylko z jedną rasą na raz, ponieważ rozwijają oni swoją stabilną wyścigową i klientów.

Trenerzy mogą znaleźć pracę w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach na trasach międzynarodowych.

Główne międzynarodowe kluby wyścigowe to: Dubaj, Anglia, Irlandia, Francja, Japonia, Kanada, Republika Południowej Afryki i Hongkong.

Trenerzy mogą rozgałęziać się na oferowanie usług agentów krwiopochodnych, takich jak reprezentowanie klientów na aukcjach publicznych, ocenianie koni pod kątem prywatnego zakupu, kierowanie klientów do agentów ubezpieczeniowych lub odrabianie młodych koni w celu ich odsprzedaży.

Trenerzy mogą również oferować początkowe usługi w zakresie rozbijania i szkolenia dla młodych koni w ośrodku szkoleniowym, którego są właścicielami lub które prowadzą. Na Florydzie iw Południowej Karolinie istnieje wiele takich ośrodków, które oferują korzystne warunki pogodowe do całorocznego szkolenia oraz wygodny dostęp do najwyższej jakości usług weterynaryjnych.

Szkolenia i licencjonowanie

Aby zostać trenerem, nie jest wymagany żaden stopień formalny ani konkretna ścieżka edukacyjna. Wielu trenerów pracuje w branży, zaczynając jako gorąca wędrowiec, pan młody lub rowerzysta. Później najbardziej początkujący trenerzy poszukują praktyki u doświadczonego trenera, aby poznać tajniki biznesu.

Trenerzy muszą być licencjonowani przez komisję wyścigową każdego stanu, w którym zamierzają założyć konie, a wymagania licencyjne mogą być różne w różnych stanach. Zasadniczo trener musi wykazać się znajomością przepisów wyścigowych, terminologii i ogólnych umiejętności jeździeckich w formie pisemnych i praktycznych egzaminów.

Testowanie jest zwykle przeprowadzane przez stewardów wyścigowych (urzędników) na torze.

Niektóre utwory wymagają od jednego do dwóch lat wcześniejszego licencjonowania na torze (jako właściciel, narzeczony, asystent trenera itp.), Zanim dana osoba będzie mogła ubiegać się o licencję dla trenera.

Wynagrodzenie

Trenerzy zwykle zarabiają dziesięć procent pieniędzy na pieniądze, które wygrywają konie pod ich opieką. Obowiązują także "dzienna stawka" w wysokości od 65 USD do 100 USD dziennie, która obejmuje koszty pracy (pana młodego, rowerzystę i rowerzystę), siano, zboże, słomę, wynajem stajni, sprzęt biurowy i obór, sprzęt i materiały.

Przy obliczaniu zarobków trenerzy muszą również uwzględniać koszty, takie jak koszty podróży, wynagrodzenie dla asystenta trenera, ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie od odpowiedzialności.

Mediana stawki dla trenerów zwierząt jest wymieniona w podręczniku Bureau of Labor Statistics 2011 Occupational Outlook w cenie 26.580 USD rocznie, chociaż liczba ta obejmuje wszystkie zawody związane ze szkoleniem zwierząt.

Najwyższy 10% trenerów zwierząt zarobił ponad 53 580 USD (25,76 USD za godzinę) według BLS.

W oparciu o ich procent wygranych w wyścigach wysokimi dolarami, najlepszy trener może z łatwością uzyskać sześciocyfrowe wynagrodzenie. Większość trenerów zarabia rocznie od 20 000 do 60 000 dolarów.

Perspektywy pracy

Pomyślny trener zazwyczaj składa wiele wniosków od właścicieli, którzy chcą uzyskać jego usługi. Nowi lub mniej skuteczni trenerzy mogą potrzebować pośpiechu, aby pozyskać nowych klientów.

Podczas gdy wszyscy trenerzy mają do czynienia z pogorszeniem koniunktury gospodarczej w ciągu ostatnich kilku lat, elementy składowe branży Thoroughbred zaczęły wykazywać oznaki stabilizacji (w odniesieniu do cen sprzedaży aukcyjnej). To sprawia, że ​​wielu w branży wierzy, że pojawia się powolny, ale stały wzorzec wzrostu.