Ile zarabiają trenerzy wyścigówki?

Naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile pieniędzy przeciętny koń wyścigowy zarabia, ponieważ na ich dochód mogą wpływać zarówno sukcesy ich biegaczy na torze, jak i inne działania biznesowe. Większość trenerów wyścigowych opiera się na kilku różnych źródłach przychodów, aby zarabiać na życie. Oto kilka kluczowych sposobów, dzięki którym trenerzy wyścigów mogą zarabiać pieniądze.

Procent torebki

Trenerzy tradycyjnie otrzymują dziesięcioprocentową obniżkę zarobków przyznawanych koniom, które kończą pierwsze, drugie lub trzecie w wyścigach.

Pieniądze te są przekazywane bezpośrednio z konta na tor konta. Zarobki z torebek mogą stanowić ogromny procent dochodu trenera, a trener może naprawdę zarobić duże pieniądze, jeśli ich konie będą dobrze konkurować w bardziej prestiżowych wyścigach, w których wygrane są od kilkuset tysięcy do kilku milionów dolarów.

Stawka dzienna

Trenerzy pobierają dziennie za każdego konia trzymanego w stajni. Ta stawka obejmuje podstawowe elementy, takie jak pościel na stragan, karmę, korzystanie ze stabilnego sprzętu i hals, zawodnik , pan młody i inne małe rzeczy. Właściciele nadal płacą za opiekę weterynarza lub kowala , za leki, opłaty za dżokej i szereg innych wydatków nie wliczonych w cenę dnia. Prywatni trenerzy (którzy tylko trenują na rzecz jedynego właściciela) mogą otrzymać rekompensatę za ustaloną pensję.

Działając jako agent krwiożerczy

Trenerzy często reprezentują swoich klientów w sprzedaży, oceniając perspektywy i licytując w pawilonie sprzedaży.

Mogą również badać perspektywy, które widzą na torze wyścigowym. W obu scenariuszach (gdy trener pośredniczy w transakcji jako agent ), otrzymuje prowizję od ceny sprzedaży. Opłata ta wynosi zwykle 5 procent ceny zakupu.

Prawa hodowlane

Często właściciele dobrych ogierków wygrywają z trenerem na całe życie.

Jest to w zasadzie bezpłatna hodowla każdego roku dla wybranej klaczy, a to prawo może być odsprzedawane w latach, gdy trener nie ma własnej rasy do rozmnażania. Prawa hodowlane do zwycięzców dużych stawek mogą być dość cenne, ponieważ niektóre ogiery dowodzą honorarium w wysokości ponad 100 000 $ za hodowlę.

Prowadzenie obiektu rehabilitacyjnego

Ranne konie wyścigowe mogą potrzebować odpoczynku na stojąco przez wiele miesięcy po poważnym nieszczęśliwym zdarzeniu, a przywrócenie ich do sprawności wyścigowej może być długim i żmudnym procesem. Muszą zostać usunięte ze stanowisk szkoleniowych trenera i wysłane w innym czasie w tym czasie. Chociaż istnieją firmy komercyjne oferujące usługi rehabilitacyjne, wielu trenerów posiada własne placówki, w których mogą nadzorować opiekę podczas procesu odzyskiwania. Opieka rehabilitacyjna może być droga, a kontuzje są nieuniknione w tym biznesie, więc jest to kolejny dobry niszowy obszar działalności firmy.

Prowadzenie centrum szkoleniowego

Niektórzy trenerzy prowadzą centra treningowe, w których mogą rozpocząć trening młodych zawodników, przełamując je na siodło i jeźdźca, aby mogli ostatecznie rozpocząć pracę na torze treningowym. Niektórzy trenerzy pracują prawie wyłącznie w tej specjalności, a pieniądze mogą być całkiem dobre, gdy trener zbuduje reputację w branży.

Twierdzenie koni

Trenerzy twierdzą również, że konie biegną same lub w imieniu klienta. (Zgłaszając wyścigi, każdy koń jest dostępny do sprzedaży po określonej cenie dla każdego zainteresowanego kupującego, który rejestruje swoje zainteresowanie w biurze wyścigowym przed wyścigiem, aw przypadku wielu roszczeń losowany jest numer w celu ustalenia zwycięskiego oferenta). Jeśli prowadzą konia dla klienta, zwykle nie otrzymują prowizji, ale otrzymują dodatkowy dochód z zarobków konia i stawki dziennej.

Prowadzenie własnych koni

Wielu trenerów prowadzi kilka własnych koni i wszystkie zarobki są w tym przypadku opłacane (oczywiście za opłatą od dżokejów). Istnieją przykłady kombinacji właściciel / trener, które można znaleźć w prawie każdym programie wyścigowym, szczególnie w wyścigach niższego poziomu, gdzie jest to niezwykle powszechne.