Nieszczęścia w miejscu pracy dla kobiet są czymś więcej niż luka płacowa ze względu na płeć

3 Woes Workplace Women Experience Plus Informacje na temat sposobu ich rozwiązania

Liczby nie kłamią. Ale nie zawsze opowiadają całą historię.

Równość w miejscu pracy była od dawna zwalczana. Chociaż kobiety doświadczyły ogromnych postępów w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat, pracodawcy mają więcej do zrobienia, jeśli chodzi o sprawiedliwe wynagrodzenia i zgubny seksizm, który wciąż istnieje w niektórych miejscach pracy i branżach.

I, co być może nawet ważniejsze, codzienni sprawcy biurowego seksizmu niekoniecznie są stereotypowymi mężczyznami.

Dlaczego to ma znaczenie? Korzysta nie tylko z tych kobiet i ich rodzin, ale w dłuższej perspektywie, dzięki ostatnim badaniom przeprowadzonym przez firmę konsultingową McKinsey & Company, jest także dobra dla ogólnych wyników i ogólnej kondycji gospodarki.

We współpracy z Recruiter.com i Toluna Quicksurveys, 1000 Dreams Fund przeprowadziło ankietę wśród ponad 1000 kobiet w wieku 18-35 lat na temat ich problemów w miejscu pracy. Podczas gdy niektóre spostrzeżenia były oczekiwane, wiele z nich było zaskoczeniem.

Oto najważniejsze przeszkody biurokratyczne dla Gen Z i tysiącletniego awansu kobiet , w tym porady, jak złagodzić te nieszczęścia w miejscu pracy.

Biada 1: Luka płacowa jest trudnym tematem, a wielu pracodawców i pracowników jest niedoinformowanych.

Analiza różnicy płac między płciami nie jest powszechnie akceptowana. Chociaż wspólnym refrenem jest to, że kobiety zarabiają 80 centów za dolara, niektórzy eksperci od ekonomii przeciwdziałają temu, że liczba ta nie uwzględnia innych ważnych zmiennych, takich jak branża, o której mowa, i przepracowane godziny.

Jest możliwe, że duża część rozbieżności płac nie pochodzi od złośliwości, ale raczej od niewiedzy. Pracownicy muszą znać swoją wartość, a pracodawcy muszą wiedzieć, jakie inne firmy płacą podobnie wykwalifikowanym pracownikom. Czynniki takie jak wykształcenie i doświadczenie mają wpływ na odpowiednie wynagrodzenie dla każdej osoby - mężczyzny lub kobiety.

Ustalenie tej liczby jest nieskończenie łatwiejsze dzięki takim zasobom, jak Glassdoor i LinkedIn. Pracownicy, zarówno potencjalni jak i obecni, powinni sprawdzić kompakty i poznać wynagrodzenia i pochodzenie osób na powiązanych stanowiskach w innych firmach.

Wiesz, jakie osoby z twoim zestawem umiejętności są płatne i mają wystarczającą pewność, by prosić (lub żądać) tego, co jesteś warte - szczególnie, gdy masz dane po swojej stronie.

Jeśli chodzi o pracodawców, powinieneś wiedzieć, że ryzykujesz utratą doskonałych kandydatów, a nawet długoletnich pracowników, jeśli nie chcesz oferować konkurencyjnych wynagrodzeń. Internet w tym sensie nie jest twoim przyjacielem. Wynagrodzenia są przejrzyste. Przyjdź do stołu z ofertami i promocjami, które są odpowiednie , lub wyłączysz swoich najbardziej pożądanych kandydatów.

To powiedziawszy, ponad połowa 58% ankietowanych respondentów stwierdziło, że dąży do ścigania swoich marzeń, a nie wypłat. Jeśli więc Twoja firma nie ma finansowania, ale może zaoferować wyjątkową i znaczącą pracę , pracownicy płci żeńskiej mogą negocjować wynagrodzenia w zamian za ekscytujące możliwości pracy.

Rozwiązanie: Kobiety muszą popierać własny rozwój zawodowy.

Negocjowanie wynagrodzenia jest trudne. W przypadku pracowników przychodzących trudno jest wykorzystać fakt, ile elastyczności istnieje w ofercie pracy.

W przypadku obecnych pracowników zawsze jest to nieodpowiedni moment, aby poprosić o awans lub podwyżkę.

Pierwszym krokiem, jak opisano powyżej, jest samokształcenie, a następnie samodoskonalenie. Wiedz, co płacą inni w Twojej dziedzinie. Następnie udowodnij, że jesteś nie tylko tak cenny jak ci ludzie, ale jeszcze bardziej. Rozszerz i zaprezentuj swój zestaw umiejętności, aby twoi menedżerowie wyraźnie widzieli, że jesteś aktywem firmy.

Kiedy poruszysz temat awansu lub podwyżki, będziesz już ustalony - nie mówiąc ani słowa - dlaczego na to zasługujesz.

Przydatne jest również poszukiwanie spostrzeżeń od mentorów pracujących . Pracownicy wyższego szczebla mogą zapewnić kluczowe wskazówki dotyczące rozwoju zawodowego, zwłaszcza jeśli wcześniej zajmowali pozycję podobną do Twojej. Mogą mieć nieocenioną radę na temat tego, jak zwracać się do niektórych kolegów w sprawie promocji i podwyżek.

Mentor może również zdecydować się na poparcie dla ciebie po drodze, gwarantując twoją wiarygodność i potencjał.

Biada 2: Zastraszanie w miejscu pracy może zniszczyć morale firmy i odstraszyć wielkich pracowników.

Według zebranych danych prawie jedna czwarta kobiet doświadczyła zastraszania , seksizmu i / lub nękania w miejscu pracy . Być może nawet bardziej niepokojąco, według naszych badań sprawcami są częściej kobiety.

Istnieje dziesiątki powodów, dla których jeden pracownik może przyjąć broń przeciwko innej. Gwarantuje się jednak, że takie zachowanie jest niewłaściwe i szkodliwe.

Jak to zakończyć? Najpierw musisz go najpierw zidentyfikować, a to nie zawsze jest takie łatwe. Wczesne objawy najlepiej opisuje się, gdy ktoś aktywnie stara się podkopać współpracownika w miejscu pracy, czy to publicznie, czy za plecami tej osoby.

Na przykład, czy ktoś celowo stara się sprawiać, że źle wyglądasz na spotkaniach? Czy słyszałeś od innych współpracowników, że dana osoba kwestionuje twoją władzę nad projektem? Jest to zachowanie wywrotowe, które zaczyna się powoli, ale może nadal rosnąć, jeśli nie zauważysz go i nie zareagujesz na nie.

Jeśli chodzi o menedżerów, przymykanie oczu na kłótnie pracowników może wydawać się łatwą naprawą, ale dopuszczenie do szykanowania może spowodować wielki bałagan dla całego zespołu. Jeśli prześladowanie pracowników jest tak rażące, że nawet jesteś tego świadomy, to jest duża czerwona flaga. Uważajcie.

Rozwiązanie: Zdecyduj się na napięcie, kierując się rozmową jeden na jednego

Większość przypadków nękania w miejscu pracy między kobietami i mężczyznami pochodzi z miejsca zazdrości, urazy lub strzeżenia terytorium. Mimo to nie czyni to mniej uciążliwym, gdy jesteś na odbiorczym końcu złośliwych komentarzy lub pełnego sabotażu.

Największym błędem w radzeniu sobie z nękaniem w miejscu pracy jest, aby twoje zranione uczucia lub wrogość miały wpływ na dyskusję. Pracownicy zajmujący się trudnym współpracownikiem powinni sprawdzić swoje emocje u drzwi, zanim poprosią tę osobę o spotkanie przy kawie.

Gdy znajdziesz się w wygodnej przestrzeni poza biurem, pokaż swoją gotowość do słuchania, rozumienia swojej strony i bycia wrażliwym. Pokazanie, że jesteś niedoskonały, a nie groźba, może sprawić, że ta osoba będzie chętniej pracować z tobą, a nie przeciwko tobie.

Nie zgub się przed współpracownikami lub, co gorsza, z szefem. Okazywanie łaski i siły pod presją to ogromne zwycięstwo w twojej karierze. Nawet jeśli musisz zaufać swojemu menadżerowi ze względu na bezpieczeństwo pracy, on lub ona doceni, że dołożyłeś wszelkich starań, aby spokojnie poradzić sobie z tym problemem na własną rękę.

Biada 3: wysoko wykwalifikowane młode kobiety podejrzewają, że ich menedżerowie przerzucają je.

Często słyszy się o starzejącym się problemie dla starszych pracowników , ale oszałamiające 77 procent respondentów uważa, że ​​ich wiek uniemożliwił im odbycie wywiadu lub oferty . Zaskakujące, prawda?

Oczywiście istnieje wiele zmiennych, które mieszczą się w przypuszczalnym odchyleniu opartym na wieku - 75 procent stwierdziło również, że nie są w pełni pewne swoich umiejętności przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, co prawdopodobnie koreluje z brakiem doświadczenia. Ale tak wysoka liczba wskazuje na to, że w procesie rekrutacji istnieje zasada dotycząca starzenia się. Ponad połowa studentów i niedawnych respondentów nie ma pewności, że zapewnią dobrze płatną pracę w wybranej dziedzinie.

Oto umowa, o której wiedzą już tysiące lat i Gen. Z, tłumy młodych ludzi bezpośrednio konkurują ze sobą o te same zadania. Jest to szczególnie ważne w wysoce przesyconych branżach, ale konkurencja jest ostra we wszystkich dziedzinach. Jak więc wyróżniasz się z tłumu, nawet z wykształceniem wyższym, które wciąż jest gorące w prasie?

Rozwiązanie: Pilnuj swoich finansowych celów, realizując najlepiej płatne opcje.

Rozpoznajcie po pierwsze, że tysiące młodych ludzi domagają się tych samych miejsc pracy. W wielu przypadkach lądowanie idealnej pracy sprowadza się do wyczucia czasu i szczęścia. Niestety, czas i szczęście nie mogą zapłacić twojego czynszu, ale pewna wypłata jest możliwa.

Podczas gdy twoi rówieśnicy coraz głębiej zapuszczają się w dług studencki, wszyscy czekają w nieskończoność na tę niesamowicie niesamowitą robotę, odsuńcie się od siebie, podejmując mądre działania. Reklamuj się w firmach, które nie są dokładnie tym, czego potrzebujesz, ale mogą pomóc Ci rozwinąć umiejętności i zapewnić przyzwoitą pensję, aż staniesz się bardziej pożądany w przypadku ultra-konkurencyjnych ról.

Kontynuując swoją karierę, Gen Z i tysiącletnie kobiety muszą cierpliwie czekać, ale proaktywnie. Jeśli nie rośniesz, stoisz nieruchomo, podczas gdy inni przechodzą tuż obok ciebie.

A jeśli chodzi o trwające nieszczęścia w miejscu pracy dla kobiet, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę, wszyscy pracodawcy mają do odegrania rolę w zapewnianiu ich awansu i sukcesu.