5 sposobów na zapewnienie równości płci w miejscu pracy

Zastosuj te podejścia, aby zapewnić równe traktowanie pracowników w Twoim miejscu pracy

Czym jest równość płci? Zadawanie tego pytania podczas kolacji może doprowadzić do zatrzymania się całej partii, ponieważ ludzie zaczynają kłócić się o płeć, płacić sprawiedliwie i dlaczego kobiety zajmują się w większości opieką nad dziećmi . Twoja firma nie może naprawić problemów na całym świecie (i tylko te problemy są dyskusyjne w zależności od tego, kogo zapytasz), ale możesz sprawić, że twoje miejsce pracy stanie się lepszym miejscem dla wszystkich.

Te zalecane podejścia skupią się na tworzeniu równouprawnienia płci w miejscu pracy, gdzie każdy ma takie same możliwości i równe wynagrodzenie za taką samą pracę.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była miejscem, w którym mężczyźni i kobiety chcą pracować i czuć się nagradzani za swoją pracę, spróbuj wdrożyć te pięć metod, aby zapewnić równość płci w miejscu pracy.

Pamiętaj, że nie możesz powiedzieć: "Hej, chcemy, aby nasz biznes był bardziej przyjazny dla kobiet, więc zamierzamy wprowadzić specjalne korzyści dla kobiet." To nie będzie działać legalnie, etycznie lub motywacyjnie jako sposób na rozdanie z twoją siłą roboczą. Należy wdrożyć te działania we wszystkich dziedzinach (z wyjątkiem urlopów macierzyńskich, które mają skutki biologiczne).

Mężczyźni mogą korzystać z jednego obszaru częściej niż kobiety, a kobiety mogą korzystać z innego obszaru w większym stopniu niż mężczyźni, ale kluczowym czynnikiem jest to, że są one dostępne dla wszystkich ludzi.

Elastyczność

Profesor Clavii Goldman z Harvard Economics stwierdza, że ​​jednym z powodów, dla których kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, jest to, że zdecydowanie wolą czasową elastyczność niż wynagrodzenie.

Oznacza to, że są gotowi odrzucić wyższe płatne prace, ponieważ te zadania mają bardziej wymagające godziny lub mniej przewidywalne godziny.

Teraz niektóre prace po prostu nie mają czasowej elastyczności. Jeśli jesteś neurochirurgiem, nie możesz zabraknąć chirurgii, aby udać się na konferencję dla rodziców i nauczycieli Twojego dziecka. Kiedy zaczniesz tę operację, będziesz tam, aż skończycie.

Jeśli jesteś księgowym, będziesz pracował przez wiele godzin podczas sezonu podatkowego. Ale to nie znaczy, że większość zawodów nie może mieć w sobie elastyczności czasowej.

Podczas gdy kobiety chętniej zarabiają mniej na rzecz bardziej elastycznych godzin , mężczyźni też lubią elastyczność. Zaimplementuj zasady, które pozwalają ludziom pracować z domu - w pełnym wymiarze godzin lub od czasu do czasu. Ustal główne godziny pracy, a następnie pozwól ludziom wybrać harmonogramy zgodnie z harmonogramem.

Jane może lubić wchodzić o 6 rano i wychodzić o 14, podczas gdy Helen woli wejść o 10 rano i wyjść o 18:00. Oba są dostępne dla głównych godzin pracy od 10 do 14, a obie wykonują swoją pracę i mają mnóstwo czasu na interakcję z członkami zespołu. Dlaczego nie zapewnić elastyczności, którą pracownicy cenią ?

Ustaw harmonogramy

Zalecenie to może wydawać się sprzeczne z poprzednią sugestią, ale różne miejsca pracy mają różne potrzeby. Jeśli prowadzisz działalność handlową lub restauracyjną, ludzie nie mogą pracować z domu, a posiadanie kogoś w środku zmiany na osobistą pomoc przynosi straty innym pracownikom. Musisz więc mieć ludzi na miejscu, kiedy ich potrzebujesz.

Kobiety, jak zauważono, często są głównymi rodzicami, co oznacza, że ​​częściej zajmują się opieką nad dziećmi, wizytami dentystów i spotkaniami z nauczycielami częściej niż mężczyźni.

Muszą znać swoje plany z wyprzedzeniem, aby zaplanować te rzeczy. W przeciwnym razie muszą albo przetasować opiekę nad dzieckiem, albo zadzwonić z krótkim wyprzedzeniem.

Posiadanie ustalonego harmonogramu (lub co najmniej jednego przewidywalnego - Steve zawsze działa w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę, a Jane zawsze działa w środę, piątek i niedzielę), może pomóc każdemu w firmie odnieść sukces bez poświęcenia domu i rodzina, aby to zrobić.

Otwartość płac

Co by się stało, gdybyś opublikował wszystkie pensje w pokoju gościnnym? Czy spotka Cię powszechna narzekanie, czy ludzie będą wzruszać ramionami i odchodzić, "tak, to brzmi nie tak?"

Stany Zjednoczone (i wiele innych krajów) mają tradycyjne ograniczenia kulturowe dotyczące omawiania płac. Firmy uważają, że wynagrodzenie jest poufną informacją (nawet jeśli Ustawa o Krajowych Stosunkach Pracy zachowuje prawo pracowników do omawiania warunków w miejscu pracy, w tym płacy), a ludzie uważają to za nieuprzejme do dyskusji.

Tak więc, końcowy wynik jest, prawie nikt nie mówi o wynagrodzeniu.

Pracownicy powinni jednak. I nikt nie jest oszukiwany przez nieuczciwą pensję, gdy pracodawcy są otwarci na to, jakie pozycje płacą. Pomyśl o tym: co by było, gdybyś otrzymał ofertę pracy , nie tylko powiedział: "pensja: 50 000 $ rocznie, płatna dwumiesięcznik", ale dała ci listę twoich nowych pensji współpracowników wraz z ich tytułami?

Straciłbyś wszelkie roszczenia związane z dyskryminacją ze względu na płeć, ponieważ jedynym sposobem, w jaki płeć może płacić za nierówność, jest sytuacja, gdy informacje są trzymane za zamkniętymi drzwiami. Jeśli wiesz, przed podjęciem pracy, że Bob, Steve i Carl zarabiają 60 000 $ za tę samą pracę, którą firma oferuje ci za 50 000 $, powiedziałbyś: "Co powiesz o 60 000 $?" I odejdziesz, jeśli powiedział nie.

Szkolenie w zakresie zarządzania

Tak często ludzie są promowani na stanowiska kierownicze w oparciu o ich świetną wydajność jako indywidualny współpracownik. W porządku. To jest dość standardowe. Ale zarządzanie ludźmi nie jest jak wykonywanie pracy (chociaż większość zadań związanych z zarządzaniem ma wiele wspólnego z zarządzanie.) Aby twoje miejsce pracy było wygodne dla mężczyzn i kobiet, upewnij się, że twoi menedżerowie są przeszkoleni w zakresie zarządzania .

Czemu? Ponieważ menedżer może zrobić lub złamać firmę. Twoi menedżerowie muszą znać odpowiednie przepisy dotyczące zatrudnienia . Na przykład, nie możesz ukarać kogoś za czas FMLA - czy to za złamaną nogę, czy za nowe dziecko - i nie możesz traktować ludzi inaczej w oparciu o płeć. Musisz nagradzać wydajność pracowników , a nie czas w siedzibie, i musisz oferować opinie wszystkim .

Większość złych menedżerów to nie źli ludzie; są po prostu słabo wyszkoleni. Każdego menedżera szkolić i prowadzić regularne kursy utrwalające, aby Twoja firma była świetną firmą do pracy w każdym dziale. Świetne firmy przyciągają wspaniałych ludzi, mężczyzn i kobiety.

Spraw, aby rzeczy były równe, ale nie takie same

Czasami menedżerowie myślą, że muszą traktować wszystkich w identyczny sposób. Jeśli Jane dostanie pięć M & Ms, to John lepiej również zdobyć pięć M & M. Podczas gdy ta filozofia działa w przedszkolu, nie jest to sposób podejścia do zarządzania. Gdy Jane prosi o bardziej elastyczny harmonogram, nie zaprzeczaj temu, ponieważ John go nie ma.

Zastanów się, czy jej prośba jest uzasadniona i powiedz "tak" lub "nie" na podstawie faktów. Jeśli John przyjdzie i poprosi o elastyczny harmonogram, rozważ jego prośbę i powiedz "tak" lub "nie" na podstawie faktów dotyczących jego sytuacji.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy możesz legalnie coś zrobić, sprawdź jeszcze raz z adwokatem prawa pracy. Pamiętaj, że taniej jest zadać pytanie przedtem, niż zapłacić temu samemu prawnikowi, aby pomóc ci w procesie sądowym.

Mężczyźni i kobiety chcą pracować dla wielkich firm. Spraw, by Twoja praca była świetna dla wszystkich pracowników i nie będziesz musiał się martwić problemami równości płci w miejscu pracy.