Wskazówki dla liderów na temat motywacji pracowników

4 wskazówki dla menedżerów na temat motywacji pracowników

Możesz zrobić swój dzień lub przerwać swój dzień. Inne niż decyzje podejmowane indywidualnie na temat ich pracy, są najpotężniejszym czynnikiem w budowaniu motywacji pracowników i pozytywnego morale . Jako menedżer lub przełożony, Twój wpływ na motywację pracowników jest niezmierzony. Poprzez twoje słowa, język ciała i wyraz twarzy, telegrafujesz swoją opinię o ich wartości do ludzi, których zatrudniasz.

Poczucie uznania przez ich przełożonego w miejscu pracy jest kluczem do wysokiej motywacji pracowników i pozytywnego morale. Czuję się tam ceniony dla większości osób, które lubią pracę, konkurencyjne wynagrodzenie, możliwości szkolenia i awansu oraz czują się na bieżąco z nowościami.

Budowanie motywacji i morale pracowników jest trudne i jednocześnie niezwykle proste. Wymaga, abyście codziennie zwracali uwagę na niezwykle znaczące aspekty waszego wpływu na życie w pracy.

Twoje przybycie do pracy nadaje ton temu dniu

Picture Mr. Stressed-Out and Grumpy. Przybywa do pracy ze zmarszczonymi brwiami na twarzy. Telegrafy jego ciała są przepracowane i nieszczęśliwe. Porusza się wolno i traktuje pierwszą osobę, która zbliża się do niego gwałtownie. Zajmie ci to tylko kilka minut, aby całe miejsce pracy dotarło do Ciebie. Trzymaj się z dala od pana zestresowanego i zrzędliwego, jeśli wiesz, co jest dla ciebie dobre dziś rano.

Twoje przybycie i pierwsze chwile spędzone z pracownikami każdego dnia mają niezmierzony wpływ na pozytywną motywację i morale pracowników.

Rozpocznij dzień w prawo. Uśmiech. Chodź wysoki i pewny siebie. Spaceruj po swoim miejscu pracy i witaj ludzi. Podziel się celami i oczekiwaniami na dany dzień. Niech pracownicy wiedzą, że dzisiaj będzie wspaniały dzień.

Użyj prostych, mocnych słów, aby zmotywować pracowników

Czasem w mojej pracy dostaję prezenty. Niedawno przeprowadziłem wywiad z doświadczonym przełożonym na stanowisko otwarte w firmie klienta.

Wskazała, że ​​jest popularna wśród ludzi w jej byłej firmie, o czym świadczą pracownicy, którzy chcą pracować na jej zmianie .

Odpowiadając na moje pytanie, powiedziała, że ​​częścią jej sukcesu było to, że lubiła i ceniała ludzi. Wysłała właściwą wiadomość. Używa również prostych, mocnych, motywujących słów, aby pokazać, że ceni ludzi. Mówi, proszę , dziękuję i wykonujesz dobrą robotę . Jak często poświęcasz czas na wykorzystanie tych prostych, mocnych słów i innych podobnych do nich w kontaktach z personelem?

Aby motywować pracowników, upewnij się, że ludzie wiedzą, czego oczekujesz

W najlepszej książce przeczytałem na ten temat: Dlaczego pracownicy nie robią tego, co powinni robić i co robić z Ferdinandem Fourniesem, ustalanie jasnych oczekiwań jest często pierwszą porażką przełożonego. Przełożeni uważają, że jasno określili cele pracy, wymagane liczby, terminy zgłoszeń i wymagania, ale pracownik otrzymał inną wiadomość.

Lub wymagania zmieniają się w środku dnia, pracy lub projektu. Podczas gdy nowe oczekiwania są komunikowane - zazwyczaj słabo - rzadko omawia się przyczynę zmiany lub kontekst dla zmiany. To powoduje, że członkowie personelu uważają, że liderzy firmy nie wiedzą, co robią.

To nie jest pewność siebie, budowanie morale.

To zła wiadomość dla motywacji pracowników i ich morale. Upewnij się, że otrzymałeś informację zwrotną od pracownika, więc wiesz, że on rozumie to, czego potrzebujesz. Podziel się celami i przyczynami wykonania zadania lub projektu. W środowisku produkcyjnym nie należy podkreślać liczby, jeśli chcesz szybko uzyskać wysokiej jakości produkt. Jeśli musisz dokonać zmiany w trakcie wykonywania zadania lub projektu, powiedz personelowi, dlaczego zmiana jest potrzebna; powiedz im wszystko, co wiesz. Możesz zrobić ich dzień.

Regularnie informuj o motywacji pracowników

Kiedy wybieram przełożonych, budowniczym motywacji i budowania morale, których najpierw identyfikują, jest wiedza o tym, jak robią w pracy. Twoi pracownicy potrzebują tych samych informacji. Chcą wiedzieć, kiedy dobrze wykonali projekt i kiedy są rozczarowani wynikami.

Potrzebują tych informacji tak szybko, jak to możliwe po wydarzeniu.

Muszą z tobą pracować, aby upewnić się, że następnym razem przyniosą pozytywny wynik. Przygotuj harmonogram dzienny lub cotygodniowy i upewnij się, że informacje zwrotne mają miejsce. Będziesz zaskoczony, jak skuteczne może być to narzędzie w budowaniu motywacji i morale pracowników.

Ludzie potrzebują pozytywnych i nie tak pozytywnych konsekwencji

Ręka w rękę z regularną informacją zwrotną, pracownicy potrzebują nagród i uznania za pozytywne składki. Jeden z moich klientów rozpoczął proces "dziękuję", w którym przełożeni dostrzegają pracowników z osobistymi kartami z podziękowaniem i małym prezentem za pracę, który przekracza wszelkie oczekiwania.

Pracownicy potrzebują uczciwego, konsekwentnie administrowanego progresywnego systemu dyscyplinarnego, gdy nie udaje im się skutecznie działać. Decyduje o tym motywacja i morale najlepiej zarabiających pracowników. Nic nie szkodzi pozytywnej motywacji i morale szybciej niż nieadresowane problemy lub problemy rozwiązywane niekonsekwentnie.

Co z dyskrecją nadzoru, prawdopodobnie myślisz. Jestem zwolennikiem nadzoru, ale tylko wtedy, gdy jest spójny. Ludzie muszą wiedzieć, czego mogą od ciebie oczekiwać. W relacjach z pracownikami trafne stwierdzenie brzmi: "Raz mnie oszukam, wstydź się, dwa razy mnie oszukam, wstydź się mnie".

To nie jest magia. to jest dyscyplina.

Przełożeni często pytają: "Jak motywować pracowników?" To jedno z najczęściej zadawanych mi pytań. Złe pytanie. Zapytaj w zamian: "Jak stworzyć środowisko pracy, w którym poszczególni pracownicy wybierają motywację do celów i działań związanych z pracą ?"

Na to pytanie mogę odpowiedzieć. Właściwa odpowiedź brzmi: ogólnie wiesz, co powinieneś zrobić; wiesz, co Cię motywuje. Po prostu nie konsekwentnie, w zdyscyplinowany sposób, stosuj się do tego, co wiesz o motywacji pracowników.

Dziesięć wskazówek, opisanych w tym artykule, jest kluczem do sukcesu nadzoru w tworzeniu pozytywnej motywacji i morale pracowników. Wyzwaniem jest włączenie ich do zestawu umiejętności i konsekwentne wykonywanie ich każdego dnia. Autor, Jim Collins, zidentyfikował zdyscyplinowanych ludzi, którzy robią zdyscyplinowane rzeczy każdego dnia jako jedna z cech firm, które przeszły od Dobra do Wielkiej: Dlaczego niektóre firmy dokonują skoku ... A inne nie.

Kontynuuj naukę i wypróbuj nowe pomysły na motywację pracowników

Wykorzystaj wszelki dostęp do edukacji i szkoleń. Możesz mieć wewnętrznego trenera lub możesz szukać zajęć u zewnętrznego konsultanta, firmy szkoleniowej lub uczelni wyższej. Jeśli Twoja firma oferuje plan pomocy edukacyjnej, wykorzystaj to wszystko.

Jeśli nie, zacznij rozmawiać ze specjalistami ds. Zasobów ludzkich o ich tworzeniu. Zdolność do ciągłego uczenia się jest tym, co pozwoli Ci poruszać się w swojej karierze i wszystkich zmianach, które spodziewamy się zobaczyć w następnej dekadzie. Minimalnie będziesz chciał poznać role i obowiązki nadzorców i menedżerów oraz:

Co to wszystko ma wspólnego z motywacją pracowników, możesz zapytać? Wszystko. Im wygodniej i pewniej jesteś o tych kompetencjach, tym więcej czasu, energii i umiejętności musisz poświęcić na spędzanie czasu z personelem i tworzenie motywującego środowiska pracy.

Znajdź czas dla ludzi na motywację pracowników

Spędzaj czas codziennie z każdą osobą, którą nadzorujesz. Kierownicy mogą dążyć do godziny na tydzień z każdym swoim bezpośrednim raportem. Wiele badań wskazuje, że kluczowym czynnikiem motywującym pracowników do pracy jest spędzanie czasu pozytywnej interakcji z przełożonym.

Zaplanuj kwartalne spotkania poświęcone rozwojowi wydajności w kalendarzu publicznym, aby ludzie mogli zobaczyć, kiedy mogą oczekiwać od Ciebie wysokiej jakości czasu i uwagi. Możesz zrobić swój rok, a nie tylko swój dzień.

Skoncentruj się na rozwoju ludzi na motywację pracowników

Większość ludzi chce się uczyć i rozwijać swoje umiejętności w pracy. Bez względu na powód: awans , inna praca, nowe stanowisko lub kierownicza rola, pracownicy doceniają Twoją pomoc. Opowiedz o zmianach, które chcą wprowadzić w swojej pracy, aby lepiej służyć swoim klientom.

Zachęcaj do eksperymentowania i podejmowania rozsądnego ryzyka w celu rozwijania umiejętności pracowników . Poznaj ich osobiście. Zapytaj, co ich motywuje. Zapytaj, jakie cele zawodowe mają i zamierzają osiągnąć. Przygotuj plan rozwoju wydajności z każdą osobą i upewnij się, że pomagasz im w realizacji planu. Spotkanie poświęcone rozwojowi wydajności kwartalnej to twoja szansa na sformalizowanie planów dla ludzi. Możesz zrobić karierę.

Podziel się celami i kontekstem: informuj o motywacji pracowników

Ludzie oczekują, że poznasz cele i podzielisz kierunek, w którym zmierza Twoja grupa robocza. Im więcej możesz im powiedzieć, dlaczego wydarzenie się dzieje, tym lepiej.

Przygotuj personel z wyprzedzeniem, jeśli odwiedzający lub klienci przyjdą do Twojego miejsca pracy. Organizuj regularne spotkania, aby dzielić się informacjami, zdobywać pomysły na doskonalenie i szkolić nowe zasady . Przytrzymaj grupy fokusowe, aby zebrać dane wejściowe przed wdrożeniem zasad mających wpływ na pracowników. Promuj zespoły odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów i doskonalenie procesów.

Przede wszystkim, aby skutecznie kierować grupą roboczą, wydziałem lub jednostką, musisz wziąć odpowiedzialność za swoje działania, działania ludzi, których prowadzisz, i realizację celów, które są twoje.

Jeśli jesteś niezadowolony z kalibru ludzi, których zatrudniłeś, za co jesteś odpowiedzialny? Jeśli nie jesteś zadowolony ze szkolenia, jakie otrzymują osoby z Twojej grupy roboczej, za co odpowiadasz? Jeśli masz dość sprzedaży i księgowości, zmieniając swoje cele, harmonogram i kierunek, za co odpowiadasz?

Jeśli podejmiesz próbę, ludzie będą cię szanować i podążać za tobą. Tworzysz środowisko pracy, w którym ludzie będą wybierać motywację. To zaczyna się od ciebie. Możesz zrobić całe swoje doświadczenie ze swoją firmą.