Czy polecasz elastyczne godziny w harmonogramie Twoich pracowników?

Pytanie czytelnika:

Czytałem niektóre z twoich artykułów i zastanawiałem się, czy zrobiłeś lub przeczytałeś jakiekolwiek badania dotyczące godzin pracy. Pozwól mi ustawić scenę. Jesteśmy firmą zajmującą się rozwojem stron opieki zdrowotnej, zatrudniającą około 60 pracowników, z czego 55 pracuje w naszym biurze. Uważamy, że ważne jest, aby zespoły pracowały razem w biurze, aby zapewnić najlepszą produktywność, a tylko pracownicy działu sprzedaży pracują z domu.

Moi partnerzy i ja zmagaliśmy się z tym, co jest najlepszym harmonogramem pracy dla naszych pracowników.

Nasz aktualny harmonogram pracy to 9: 00-18: 00, a godzina lunchu. Zrobiliśmy pewne obawy u pracowników, którzy wolą przyjść wcześniej, aby mogli wrócić do domu przed godziną kolacji, o godz. 18.00

Wyrażono również, że godzina na obiad nie jest konieczna i wystarczy pół godziny. Wreszcie otrzymaliśmy prośby o elastyczne godziny. Przyjrzeliśmy się 8 - 5, 8:30 - 5, 8:30 - 5:15 itd.

Rozważamy nasze opcje i mam dla ciebie dwa pytania na podstawie twojego doświadczenia.

Drogi Tomie:

Nie mam konkretnego badania, do którego mógłbym się odnieść, ale mogę wam powiedzieć, jak postrzegam świat w oparciu o 40 lat badań i najlepszych praktyk.

Powiem również, że mam firmę z moim mężem, high tech, gdzie wszystko odbywa się w zespołach.

Mamy od 250 do 300 pracowników. Czytałem wszystko, co mogę znaleźć na temat harmonogramów flex i ich wpływu na pracodawców i pracowników.

Wierzymy, że oferujemy elastyczne miejsce pracy, ponieważ w przyszłości będziesz mógł rekrutować najlepszych pracowników .

Korzyści przewyższają wady w miejscu pracy opartej na wiedzy. Prosimy pracowników, aby pracowali w godzinach szczytu od około 9-3, aby możliwa była praca zespołowa. Ale pozwalamy im zacząć od 6, 7, 8 lub 9.

Prosimy, aby pracowali co najmniej 40 godzin i zobowiązali się do harmonogramu, aby członkowie zespołu i menedżerowie wiedzieli, kiedy są w domu. Więc, Mary może pracować w godzinach 7 - 4 w poniedziałek, środę i piątek, aby mogła wybrać swoje dzieci z autobus szkolny.

Ale we wtorek i czwartek jej mąż je odbiera, więc pracuje od 8 do 17

Mam kilku zdalnych pracowników, którzy mieszkają na całym świecie, którzy telepracują w 100% przypadków. Są to na ogół ludzie, którzy pracowali w naszej firmie, a wydarzenie życiowe spowodowało ich przeniesienie.

Byli to ludzie, których ceniliśmy i którym ufaliśmy, a wszyscy są bardzo zaangażowani w tę pracę. Jeśli mieszkają w ciągu dwóch godzin jazdy, oczekuje się, że przyjdą w ciągu kilku dni w tygodniu. Działa to dla niektórych zadań, nie dla wszystkich.

Mam też pracowników, którzy telepracują kilka dni w tygodniu. Wszyscy pracownicy mogą pracować w domu, jeśli mają wykonawcę lub dostawę, itp. Zła pogoda jest również do przyjęcia z pracy do domu. Jesteśmy w trakcie pisania naszej polityki dotyczącej telepracy, ale uważam, że prawie każdy pracownik będzie pracował z domu do dwóch dni w tygodniu.

Absolutnie wierzę, że nasza elastyczność to zatrzymywanie pracowników i przyciąganie wielkich talentów .

Ludzie są bardziej produktywni, kiedy mogą mniej stresować się potrzebami rodzinnymi i życiowymi. Nasi pracownicy uczą się zarządzania tą elastycznością. Mamy również proces ustalania celów dla każdego zadania, aby pracownicy i menedżerowie wiedzieli, czy praca jest wykonywana.

Masz pytanie do zadania?

Proszę podać Zapytaj Susan w temacie, abym mógł łatwo zidentyfikować pytania czytelnika. Kliknij tutaj, aby wysłać swoje pytanie.

Ze względu na objętość otrzymywanych wiadomości e-mail przepraszam, że nie jestem w stanie osobiście odpowiedzieć na wszystkie pytania ani zindywidualizować przeglądu opinii, badań ani zaleceń szkolnych.

Zrzeczenie się:

Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, pracodawcami i miejscem pracy zarówno na tej stronie internetowej, jak i na tej stronie, ale nie jest prawnikiem ani treścią witryny, autorytatywny, nie ma gwarancji dokładności i legalności i nie powinien być interpretowany jako porada prawna.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.