Zastraszanie w miejscu pracy

Wskazówki, co robić, gdy czujesz się zagrożony w pracy

Co dzieje się z łobuzami, gdy dorastają? Można by mieć nadzieję, że te złośliwe dziewczyny i chłopcy przestaną ich wygłupiać, ale to nie zawsze może się zdarzyć. Część z nich kończy karierę w miejscu pracy. Wygląda to na coś, o czym nie powinniśmy nawet myśleć, kiedy skończymy szkołę średnią. Niestety, wiele osób musi o tym myśleć i może sprawić, że czas spędzony w pracy będzie nieszczęśliwy.

Łobuz w miejscu pracy może być twoim szefem lub współpracownikiem .

On lub ona może cię zastraszyć, zawstydzić, plotkować o tobie, powstrzymać cię przed wykonaniem pracy lub słownym nadużywaniem ciebie. Żadne z tych zachowań nie zasługuje na ciebie ani na nikogo. Nikt nigdy nie powinien sprawić, że poczujesz się niekomfortowo w pracy. Jeśli powoduje stres w pracy , powoduje słabe wyniki w pracy lub zmusza do rzucenia pracy , stanowi zagrożenie dla twojego życia.

Kiedy ktoś Cię nęka, możesz zgłosić go do działu zasobów ludzkich Twojej organizacji. Możesz się wahać, aby to zrobić, jeśli twój szef jest sprawcą. To jest oczywiście twój wybór. Jeśli jednak chodzi o fizyczne zagrożenie, nie marnuj ani minuty, zanim nie zgłosisz tego zarówno pracodawcy, jak i policji. Oprócz zgłaszania przemocy w miejscu pracy bez przemocy, oto pięć innych sposobów radzenia sobie z tym:

Poszukaj porady Zaufanego Mentora

Twój mentor , lub ktoś z większym doświadczeniem niż ty, mógł być w tej sytuacji przed lub może znać kogoś, kto to zrobił.

Będzie miała wgląd, który pochodzi tylko z tego, aby poradzić sobie z tym i może powiedzieć, jaka reakcja najprawdopodobniej zadziała, a co nie.

Zmierz się z Bully

Ponownie, jeśli myślisz, że możesz być w fizycznym niebezpieczeństwie, nie stosuj tego podejścia. Jeśli jesteś pewien, że tyran nie skrzywdzi cię, spróbuj zmierzyć się z nim. Pamiętaj, aby zachować profesjonalne .

Zachowaj spokój i nie krzycz ani nie groż go. Nigdy nie chcesz zanurzyć się na jego poziom. W bardzo zdecydowany sposób powiedz mu, że już go nie wezmę.

Upewnij się, że brzmisz i wyglądasz pewnie. Wstań i utrzymuj swój głos na stałym poziomie. Nie wykazywać oznak słabości. Oznacza to brak płaczu, nawet jeśli masz na to ochotę. Niektórzy ludzie wybierają tylko kogoś, kto wydaje się być słabszy niż oni. Pokazując, że jesteś silny, możesz położyć kres jego zachowaniu. Należy pamiętać, że może nie. Niektórzy łobuziacy pragną konfrontacji, a to może tylko zachęcić go do powrotu po więcej.

Unikaj angażowania innych osób

Twoi współpracownicy będą widzieć, co się dzieje i będą formułować opinie. Niektórzy mogą zaoferować pomoc, ale inni nie uznają problemu. Może nie dlatego, że go nie widzą, ale mogą podejmować decyzję, by nie angażować się. Może tak być dlatego, że nie chcą wybierać stron lub sprawiają, że się koncentrują. Zostaw to w tym. Każdy ma prawo do podejmowania własnych decyzji.

Nie pozwól, aby bully sprawił, że poczujesz się źle o sobie

Celem prześladowcy jest zastraszenie cię i zmniejszenie poczucia własnej wartości. Wybrała cię jako swoją ofiarę, ponieważ postrzega cię jako zagrożenie. Nie dlatego, że nie masz żadnej wartości, ale dlatego, że jesteś bardzo dobry w tym, co robisz.

Poprzez zastraszanie cię, ona ma nadzieję cię osłabić. Poprzez jej rozumowanie, zmniejszenie własnej wartości wzrośnie jej. Miej to w pamięci. Kontynuuj wykonywanie swojej pracy i rób to dobrze. Nie pozwól, aby zastraszanie w miejscu pracy spowodowało, że ponosisz porażkę.

Upewnij się, że twój szef wie, że wykonujesz dobrą robotę

Poza próbą sprawienia, że ​​poczujesz się źle z powodu siebie, tyran będzie starał się sprawić, że będziesz wyglądał źle dla swojego szefa. Jeśli twój szef jest sprawcą, może próbować wpłynąć negatywnie na opinię twojego przełożonego o tobie.

Robienie tego jest istotnym elementem jego programu, ponieważ stara się rozpowszechniać informację, że nie wykonujesz dobrze swojej pracy. Może nawet posunąć się do zgłoszenia najmniejszych wykroczeń szefowi.

Upewnij się, że twoje osiągnięcia są bardzo widoczne i że nadal robisz dobre wrażenie w pracy. Tak bardzo, jak chciałbyś być niewidzialny dla tyranów, nie jest to odpowiedni moment, aby przejść pod radar.