Najlepsze sposoby na znalezienie się wraz z irytującymi współpracownikami

Co robić, gdy pracujesz z trudnymi ludźmi

Za każdym razem, gdy zgromadzisz grupę ludzi, pojawia się zbieranina różnych osobowości. Niektóre z nich istnieją razem harmonijnie, ale zawsze istnieje kilka wartości odstających. Miejsce pracy nie jest wyjątkiem. Oprócz ludzi, z którymi możesz łatwo się dogadać, znajdziesz także denerwujących współpracowników. To, co odróżnia miejsce pracy od wielu innych ustawień, to fakt, że wszyscy - nawet ci, którzy są najtrudniejsi - muszą współpracować, aby być produktywnymi.

Oto pięć rodzajów denerwujących współpracowników i porady, które pomogą Ci dogadać się z każdym z nich.

Chatterbox

Zacznijmy od Twojego najbardziej przyjaznego współpracownika. Chatterbox zwykle oznacza dobrze. Jest przyjazna i chce dzielić się z tobą wszystkimi swoimi przemyśleniami (każdy z nich). Ona nie próbuje nikogo skrzywdzić ... nieustanne mówienie powstrzymuje cię od skupienia się na pracy. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uciszyć rozmownego współpracownika, abyś mógł wykonać swoją pracę.

Nie ryzykuj obrażania swojego kolegi, mówiąc jej, aby była cicho. Zamiast tego obwiniaj siebie. Powiedz jej, żebyś miał problemy z koncentracją, podczas gdy słuchasz jej bardzo wciągających historii, ale chciałbyś usłyszeć je w innym czasie. Po prostu nie podczas pracy. Następnie, jeśli naprawdę lubisz towarzystwo, zjedz z nią lunch raz w tygodniu (rzadziej jeśli to za dużo dla ciebie).

Plotka

Plotki zdają się wiedzieć wszystko o wszystkich i chce się nim dzielić.

Czy powinieneś posłuchać, co ma do powiedzenia twój kolega w interesach? To zależy od charakteru informacji. Jeśli masz okazję usłyszeć pożyteczne wiadomości, które nie mogą przejść przez bardziej formalne kanały informacyjne w twoim miejscu pracy, powinieneś zwrócić na to uwagę, ale z cynicznym uchem.

Problem z plotkami polega na tym, że zawiera oba elementy prawdy i fikcji. Jeśli jednak podzielone wiadomości mają bardzo osobisty charakter, na przykład zaczyna mówić Ci o problemach małżeńskich innych współpracowników, zmienić temat lub powiedzieć, że nie masz racji omawiając kogoś za plecami. Unikaj przekazywania jakichkolwiek informacji, które dzieli z tobą z innymi, ponieważ wtedy też ryzykujesz, że będziesz plotkarzem.

The Complainer

W grupie zawsze jest jedna osoba, która nigdy nie znajdzie niczego, co mogłoby być szczęśliwe. Jeśli nie skarży się na swoje zdrowie lub rodzinę, to jej praca, firma lub szef są przedmiotem jej dezaprobaty. Oczywiście niektóre z jej skarg mogą być uzasadnione, ale nieustanne marudzenie działa na nerwy. Ona jest w niebezpieczeństwie zmuszenia wszystkich do opuszczenia jej negatywności . Zmień temat, gdy zacznie się brzuszek lub jeśli skargi będą koncentrować się wokół pracy, zapytaj ją, czy chciałaby, aby twoja pomoc przyszła mu do głowy. Kto wie? Razem możesz być w stanie rozwiązać niektóre problemy.

Delegator

W prawie każdym miejscu pracy znajdziesz kogoś, kto chce dzielić się swoją pracą z kolegami. To nie są ludzie, którzy mają uzasadniony powód do delegowania pracy innym, na przykład menedżerom lub kierownikom zespołów.

Są to ci, którzy nie są w stanie wykonać całej pracy przydzielonej im przez szefa lub nie chcą tego zrobić.

Jeśli w twoim biurze zachęca się do pracy zespołowej i masz czas, aby pomóc swojemu koledze, powinieneś. Jeśli jednak menedżerowie jako jedyni mają uprawnienia do delegowania lub masz już pełne ręce roboty z własnej pracy, musisz odrzucić tę prośbę. Powiedz swojemu współpracownikowi, że nie masz czasu, aby wziąć na siebie więcej zadań.

Grabber Kredytowy

Kredytodawca nie potwierdza, kiedy inni współpracowali z nią przy projekcie i przyczynił się do jego sukcesu. Akceptuje całą pochwałę, nie wspominając o tym, że nie wykonała całej pracy. Za pierwszym razem możesz to uznać za pomyłkę. Może po prostu zapomniała powiedzieć, że ma pomoc. Poinformuj swojego kolegę, że jesteś obrażony i poproś ją, aby powiadomiła innych o Twoim udziale.

Jeśli nie chce tego zrobić, lub jeśli to się powtórzy, upewnij się, że inni wiedzą o roli, jaką odegrałeś w wykonaniu projektu. Następnie, chyba że twój szef zmusza cię do pracy z tą osobą, odmów pomocy.