5 powodów, dla których warto unikać biurowego romanse

Dlaczego nie powinieneś szukać miłości w pracy

Wielu ekspertów ds. Relacji sugeruje szukanie potencjalnych partnerów w pracy, ale to może być najgorsze miejsce na znalezienie innego. Romanse biurowe mogą zagrozić twojej pracy i zrujnować twoją karierę . Podczas gdy współpracownik może spełnić kilka kryteriów dotyczących idealnych, zbliżonych do siebie zainteresowań, bliskości i zgodnych harmonogramów pracy, istnieje kilka powodów, dla których nie należy angażować się w pracę z kimś, kto ma takie samo miejsce pracy.

Zanim podejmiesz romans w biurze i upadniesz na czoło dla współpracownika lub, co gorsza, twojego szefa, oto kilka powodów, dla których warto zachować ostrożność.

Miłość może rozpraszać

To "czucie w chmurach", które odczuwasz, gdy zaczynasz się zakochiwać, może bardzo rozpraszać. Teraz wyobraź sobie nie tylko marzenie o przedmiocie twojego uczucia, gdy jesteś w pracy, ale także widzisz go przez cały dzień. To może brzmieć naprawdę fajnie, ale jeśli patrzysz na biuro z ukochaną, zamiast zajmować się obowiązkami służbowymi, szef prawdopodobnie będzie miał z tym problem.

Nie będziesz w stanie zobaczyć wad partnera, nawet jeśli tego potrzebujesz

Nie jest niczym niezwykłym, a nawet złym, że zaniedbujesz dostrzeganie wszystkich drobnych wad partnera romantycznego, zwłaszcza gdy związek dopiero się zaczyna. Nawet gdy się rozwija, możesz zobaczyć swoje znaczące inne dzięki przysłowiowym różanym szkłom.

Nieumiejętność dostrzeżenia niedoskonałości partnera może utrzymywać twój romans przy życiu, ale może być szkodliwy, jeśli twój partner jest również twoim podwładnym. Jako szef jesteś odpowiedzialny za to, aby ci, których nadzorujesz - w tym ci, z którymi jesteś romantycznie zaangażowany - osiągają dobre wyniki. Twoje uczucia mogą powstrzymać cię od rozpoznania jakichkolwiek problemów lub uznania tego, co widzisz.

Może być trudno krytykować, jeśli uważasz, że może to zaszkodzić twojemu związkowi. Jeśli jesteś podwładnym, a nie szefem, wyobraź sobie, że otrzymujesz negatywną opinię o swojej pracy od swojego romantycznego partnera.

Walki pójdą za tobą do pracy

Każda para ma od czasu do czasu spaty. Zdarza się. Wiesz, jak mówią "nie chodź spać?" Podobnie można powiedzieć "nigdy nie idź do pracy zły". Chociaż jest to słodkie uczucie, może nie być zbyt praktyczne. Nie możesz włączać i wyłączać gniewu jak włącznik światła.

Czasami możesz pójść spać lub pracować zła na swojego partnera. Jeśli spędzasz dzień na dystans, może to nie być ogromny problem i może być pomocny. Twoje złe uczucia mogą się zdmuchnąć, gdy spotkasz się na koniec dnia. Jednakże, jeśli dzielisz miejsce pracy, może się wydawać, że czujesz się niezręcznie za każdym razem, gdy widzisz swojego znaczącego drugiego.

Twoi współpracownicy będą w twoim biznesie

Twoi współpracownicy - i twój szef - będą mieli pierwsze miejsca w twoim związku. Będą wiedzieć, kiedy będziesz się kłócić i kiedy nie możesz przestać gapić się na siebie nawzajem. Z ich punktu widzenia obserwowanie twojego związku na co dzień, nie wspominając o niezręczności możliwego rozpadu, może sprawić, że wszyscy poczują się niekomfortowo.

Niektórzy współpracownicy, którzy mają złe intencje, mogą wykorzystać twoją romans przeciwko wam obu. Nie chcesz stać się przedmiotem plotek w miejscu pracy .

Będzie trudniej zakończyć związek, jeśli będziesz pracować razem

Nie każdy związek ma trwać wiecznie. Niestety, w wielu przypadkach jeden partner rozpoznaje to przed drugim. W normalnych okolicznościach, wiesz, że to będzie niezręczne, jeśli natkniesz się na swoje ex, gdy jesteś poza domem. Jeśli pracujesz razem, masz gwarancję, że będziesz się spotykać każdego dnia. Aby uniknąć zrujnowania twojego stosunku pracy, możesz skończyć pobyt w romansie biurowym dłużej, niż gdybyś umawiał się z kimś, z kim nie pracowałeś.

Zerwanie z kimś jest trudne

Chociaż źle jest pozostawać w złym, romantycznym związku, twoje obawy, że je kończą, zaszkodzą twojemu związkowi zawodowemu, nie są bezpodstawne.

Rozbijanie się stanowi wyzwanie w większości przypadków, ale kiedy trzeba codziennie widzieć swojego byłego w pracy, może być wyczerpujące. Jest to prawdą, nawet jeśli oboje traktujesz wszystko w najlepszy możliwy sposób. Gdyby sytuacja była zbyt niewygodna, możesz być zmuszony do szukania nowej pracy.

Co robić, jeśli nie możesz zaprzeczyć swoim uczuciom

Czasami miłość się dzieje, nawet gdy jej nie szukasz. Jeśli twoje uczucia do współpracownika są tak intensywne, że nie możesz się skupić na tych ostrzeżeniach, możesz podjąć kroki, które mogą ochronić zarówno twoją, jak i twoją karierę partnera, przed zrujnowaniem. Przeczytaj pięć zasad przetrwania romansu z biura, aby dowiedzieć się więcej.