Przywództwo Nagrody i uznanie

Sekrety sukcesu przywództwa

"Dzisiaj wiele amerykańskich korporacji wydaje mnóstwo pieniędzy i czasu, próbując zwiększyć oryginalność swoich pracowników, mając nadzieję, że dzięki temu zyska przewagę konkurencyjną na rynku, ale takie programy nie mają znaczenia, chyba że zarządzanie nauczy się rozpoznawać cenne pomysły wiele nowatorskich, a następnie znajduje sposoby ich realizacji. " - Mihaly Csikszentmihalyi

"Są dwie rzeczy, których ludzie chcą więcej niż seks i pieniądze - uznanie i pochwała". - Stary Kay Ash

Lider sprawia, że ​​inni ludzie czują się ważni i doceniani. Liderzy przodują w tworzeniu możliwości nagradzania, uznawania i dziękowania swojego personelu.

Lider tworzy środowisko pracy, w którym ludzie czują się ważni i doceniani. Lider prowadzi zespół w ich ostatecznym celu służenia klientowi.

Po drodze, aby ułatwić tę usługę, lider zapewnia, że ​​pracownicy są traktowani tak, jak chcą być traktowani.

Jak przywódcy sprawiają, że ludzie czują się ważni poprzez nagrody i uznanie

Kluczową cechą przywództwa jest zdolność do inspirowania uczniów. Oprócz zapewnienia wspólnej wizji i ukierunkowania, liderzy muszą nawiązać relację z osobami, które inspirują, aby ich przestrzegać.

Pomyślny związek z przywódcą inspiruje ludzi do tego, aby stali się bardziej niż bez związku. Po skutecznym przywódcy ludzie osiągają i osiągają więcej niż mogli kiedykolwiek sobie wymarzyli.

Podstawą tego udanego związku jest zdolność przywódcy do tego, aby ludzie czuli się ważni. (Oczywiście pieniądze i inne świadczenia działają w pewnym stopniu, chociaż ponieważ w większości organizacji pieniądze są ograniczone, nie należy przeceniać ich znaczenia).

Wybitny lider rozumie, że w ten sposób najlepiej zachęca ich laserową koncentrację na zaspokajaniu potrzeb swoich klientów.

Pracownicy, którzy są nagradzani, uznawani i dziękują za tę usługę, zapewniają najlepszą obsługę klienta.

Skuteczny lider musi zademonstrować te praktyki.

Możesz myśleć, że te działania brzmią podobnie jak przywództwo złotą zasadą. Masz rację, chociaż inny konsultant powiedział mi o jeszcze mocniejszej zasadzie - zasada platyny. W złotej zasadzie traktujesz innych tak , jak chcesz być traktowany. W zasadzie platyny traktujesz ludzi tak , jak oni chcą być traktowani.

Są to potężne, ale proste sposoby, dzięki którym możesz nagradzać i rozpoznawać ludzi . Są to potężne, a jednocześnie proste sposoby na to, aby ludzie, których zatrudniasz, czuli się ważni i doceniani.

Najważniejsze? Uwierz, że ludzie są ważni. Zachowuj się tak, jakbyś wierzył, że ludzie są ważni. Ludzie będą czuć się ważni. Ważne osoby będą służyć klientowi w oszałamiający sposób. Ważne osoby będą uważać cię za świetnego lidera.

Pomyśl o więcej sposobów nagradzania i rozpoznawania i sprawiania, by ludzie czuli się ważni? Chętnie je dodaję. Podziel się swoimi pomysłami.