Co to jest doradca ds. Zdrowia psychicznego?

Opis pracy

Doradca zdrowia psychicznego pomaga ludziom radzić sobie z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi. Jego lub jej klienci mogą mieć uzależnienie od narkotyków i alkoholu, problemy małżeńskie i rodzinne, trudności spowodowane starzeniem lub mogą mieć do czynienia ze stresem i lękiem. Inne tytuły pracy w tym zawodzie to analityk zachowań, specjalista ds. Wsparcia zachowań, specjalista ds. Zdrowia psychicznego i doradca.

Szybkie fakty

Dzień z życia doradcy ds. Zdrowia psychicznego

Pracodawcy wymieniali następujące obowiązki w ogłoszeniach o pracę na stronie Indeed.com:

Edukacja, licencjonowanie i certyfikacja

Aby pracować jako doradca zdrowia psychicznego, musisz najpierw zdobyć tytuł magistra w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Twoje opcje obejmują kliniczne poradnictwo zdrowia psychicznego, psychologię lub pracę społeczną. Oprócz zajęć, będziesz również uczestniczyć w szkoleniu klinicznym. Wielu pracodawców woli zatrudniać osoby, które uzyskały dyplom z programu akredytowanego przez Radę ds. Akredytacji Doradztwa i Powiązanych Programów Oświatowych (CACREP).

Aby praktykować jako doradca zdrowia psychicznego, musisz uzyskać licencję od stanu, w którym chcesz pracować. Oprócz twojego tytułu magistra i szkolenia klinicznego, będziesz musiał zdać egzamin pisemny. Wiele stanów wymaga od osób zdania egzaminu National Counsellor Examination for Licensure and Certification (NCE), testu przeprowadzanego przez National Board of Certified Counsellors (NBCC). Jest to egzamin wielokrotnego wyboru składający się z 200 pytań. Będziesz także musiał przejść kursy kształcenia ustawicznego, aby zachować licencję.

Niektórzy doradcy zdrowia psychicznego decydują się na uzyskanie certyfikatu . Jest to całkowicie dobrowolne, ale osiągnięcie tego poświadczenia może uczynić cię bardziej konkurencyjnym kandydatem do pracy. NBCC oferuje kilka oznaczeń. Można zostać doradcą krajowym (NCC), a następnie, jeśli on wybierze, ubiegać się o certyfikat specjalny, taki jak Certified Clinical Mental Health Counsellor (CCMHC) i Master Addictions Counsellor (MAC).

Jakie miękkie umiejętności wymagają sukcesu w tej karierze?

Twoja edukacja w klasie, szkolenie kliniczne, a nawet certyfikacja zajmie Ci tylko tyle. Następujące miękkie umiejętności lub cechy osobiste są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w tym zawodzie:

Prawda o tej pracy

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Zastanawiasz się, czego szukają pracodawcy, gdy zatrudniają nowych doradców zdrowia psychicznego? Oto kilka wymagań z faktycznych ogłoszeń o pracy znalezionych na stronie Indeed.com:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Czy doradca zdrowia psychicznego jest dla ciebie odpowiednią karierą? Jeśli masz następujące zainteresowania , typ osobowości i wartości związane z pracą , może to być dobre dopasowanie.

Powiązane zawody

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2014) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Małżeństwo i terapeuta rodzinny Traktuje klientów mających problemy emocjonalne i psychiczne w ramach systemów rodzinnych i małżeńskich.

49 190 USD

Tytuł magistra w zakresie małżeństwa i terapii rodzinnej
Pracownik socjalny ds. Zdrowia psychicznego Diagnozowanie i leczenie osób chorych psychicznie lub osób z zaburzeniami emocjonalnymi i behawioralnymi. 422,700 USD Magister w pracy socjalnej
Doradca zawodowy Pomaga klientom podejmować decyzje dotyczące ich kariery. 54,560 USD Magister w poradnictwie
Doradca ds. Rehabilitacji Pomagaj osobom niepełnosprawnym żyć samodzielnie 34.670 USD Tytuł magistra w poradnictwie rehabilitacyjnym

Źródła: Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupational; Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 18 marca 2018 r.).