Dowiedz się, jaką karierę wybrać jako INFP

Twój typ osobowości Myers Briggs

Czy dowiedziałeś się, że twój typ osobowości to INFP? Być może nauczyłeś się tego od doradcy zawodowego po tym, jak podał on wskaźnik Myers Briggs Type Indicator (MBTI), a może sam zdecydowałeś o tym po przeczytaniu teorii osobowości psychiatry Carla Junga. Nigdy nie słyszałeś o Carlu Jungu i jego teorii osobowości czy MBTI? Oto trochę tła.

MBTI opiera się na teorii Junga i jest często używany, aby pomóc ludziom podejmować decyzje związane z karierą.

Specjaliści od karier wierzą, że wiedza o typie twojej osobowości może pomóc Ci wybrać karierę i zdecydować, czy konkretne środowisko pracy jest odpowiednie dla Ciebie. Używają tego instrumentu, aby pomóc ci dowiedzieć się, jaki jest twój typ osobowości.

Zgodnie z teorią MBTI, twój typ osobowości składa się z twoich preferencji dotyczących tego, jak wykonujesz różne czynności, takie jak pobudzanie, postrzeganie informacji, podejmowanie decyzji i życie. Jednostki energetyzują się poprzez Introwersję (I) lub Ekstrawersję (E), postrzegają informacje poprzez Sensing (S) lub Intuition (N), podejmują decyzje poprzez Myślenie (T) lub Uczucie (F) i przeżywają swoje życie przez Sądzenie (J) lub Dostrzeganie (P).

Jung stwierdził, że podczas gdy każdy z nas wykazuje aspekty obu preferencji w każdej parze, pokazujemy jedno silniejsze niż drugie. Czteroliterowy kod przypisany do twojego typu osobowości wywodzi się z połączenia czterech liter odpowiadających twoim silniejszym preferencjom.

Przyjrzyjmy się teraz, co oznacza twój czteroliterowy kod.

I, N, F i P - Jaka jest każda litera Twojego kodu rodzaju osobowości

Powinieneś sobie uświadomić, że to tylko twoje preferencje - nie są osadzone w kamieniu. Chociaż możesz preferować energetyzowanie, przetwarzanie informacji, podejmowanie decyzji lub prowadzenie określonego stylu życia, możesz dostosować się do robienia różnych rzeczy, gdy wymagają tego okoliczności. Ponadto twoje cztery preferencje wchodzą ze sobą w interakcje. W końcu twoje preferencje mogą się zmieniać w trakcie życia.

Weź swój typ osobowości na konto podczas podejmowania decyzji związanych z karierą

Znajomość swojego typu osobowości może pomóc w podjęciu decyzji związanych z karierą, takich jak wybór kariery.

Powinieneś również wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy dane środowisko pracy jest dla Ciebie odpowiednie.

Mimo że wszystkie litery w twoim kodzie są znaczące, jeśli chodzi o wybór kariery, najważniejsze są dwie środkowe litery. Twoje środkowe litery "N" i "F" wskazują, że powinieneś szukać zawodów, które pozwolą ci rozwijać i wdrażać nowe pomysły. To pozwoliłoby ci wykorzystać twoją preferencję do patrzenia w przyszłość i możliwości, które tam istnieją.

Ponieważ twoje uczucia i wartości są dla ciebie ważne, zwracaj uwagę zarówno na wybór kariery. Niektóre opcje dla Ciebie to: psycholog , doradca zdrowia psychicznego , bibliotekarz , tłumacz lub dietetyk , dietetyk , fizjoterapeuta , terapeuta zajęciowy , nauczyciel , aktor, grafik , pracownik socjalny oraz pisarz i redaktor .

Rozważ swoje preferencje dotyczące introwersji i postrzegania, szczególnie podczas oceny środowiska pracy. Jako ktoś, kto otrzymuje motywację od siebie, lubisz pracować samodzielnie, więc wybierz miejsce zatrudnienia, które pozwala ci to zrobić. Zwróć uwagę na potrzebę elastyczności i trudności w dotrzymywaniu terminów. Jeśli wybierzesz zawód, który zazwyczaj jest zorientowany na dotrzymywanie terminów, na przykład grafik lub pisarz, znajdź pracodawcę, który kładzie na to mniejszy nacisk.

> Źródła: