Jak rozmawiać z szefem o równowadze życia w pracy

Znalezienie i utrzymanie tej nieuchwytnej rzeczy zwanej równowagą życia zawodowego jest trudne dla większości ojców. W erze, w której smartfony i inne urządzenia cyfrowe umożliwiają nam łączenie się w pracy 24 godziny na dobę, bez względu na to, jakie są nasze normalne godziny pracy, praca ma tendencję do wkładania się w zajęcia rodzinne i osobisty czas.

Dla ojca szczególnie trudno jest zrównoważyć pracę, rodzinę i życie, gdy jego pracodawca lub jego przełożony jest pracoholikiem lub przynajmniej oczekuje tego poziomu zaangażowania pracowników.

Niektóre firmy są zaangażowane w równowagę między życiem zawodowym swoich pracowników, ale wielu pracodawców tego nie robi. Wraz z rosnącymi wymaganiami, aby coraz więcej w dzisiejszym świecie korporacji było mniej, ojcowie mogą mieć trudności z utrzymaniem równowagi między tymi potrzebami a potrzebami ich rodzin.

W pewnym momencie mojego życia miałem szefa, który był niezwykle wymagający. Byłem w drodze 24/7 i musiałem odpowiedzieć na mój telefon komórkowy, gdy dzwonił, w dzień lub w nocy, i potrzebowałem całkiem dobrego wyjaśnienia, gdybym tego nie zrobił. Zaprogramowałem nawet jego dzwonek jako "Witajcie wodzowi" jako przypomnienie, że gdyby zadzwonił, musiałem tam być.

Tak więc, jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której równowaga pomiędzy życiem zawodowym a życiem prywatnym jest zła i wymaga ponownego zrównoważenia, musisz mieć wsparcie, a przynajmniej zrozumienie swojego szefa. Oto kilka wskazówek, jak porozmawiać z szefem o potrzebie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Zapamiętaj siłę swojej pozycji. Kiedy zastanawiasz się, jak podejść do bossa, musisz pamiętać, że pochodzisz z pozycji siły.

Twój pracodawca dużo zainwestował w Ciebie w szkolenie i doświadczenie. On nie chce, żebyś się wypalił lub rzucił, ponieważ jesteś nieszczęśliwy lub przeciążony. Jeśli o tym pomyślisz, poprawa równowagi między życiem zawodowym a pracownikami przyniesie korzyści pracodawcy, nawet jeśli jeszcze go nie dostanie. Tak więc, przygotowując się, nie myśl o tym, by prosić swojego szefa o przysługę; pomyśl o korzyściach, jakie niesie dla ciebie lepsze życie zawodowe, kiedy jesteś lepiej zrównoważony.

Skoncentruj się na wydajności. Twój szef chce jak najlepiej, gdy jesteś na swoim zegarze. Jeśli możesz znaleźć sposoby, aby osiągnąć więcej w pracy w swoim regularnym planie pracy, obawa, że ​​pracujesz "przez całą dobę", będzie mniejsza. Zacznij więc szukać sposobów na bycie bardziej skoncentrowanym i produktywnym w pracy . Na przykład nie sprawdzaj wiadomości e-mail przez cały dzień; odłóż czas trzy lub cztery razy w ciągu dnia, kiedy będziesz odpowiadać na e-maile. To spowoduje mniej przerw i pozwoli na większą wydajność osobistą. Jeśli masz dużo spotkań, staraj się, aby były krótsze i bardziej produktywne. Jeśli masz kilka powtarzających się zadań, znajdź sposoby, aby zrobić je szybciej i bardziej rutynowo.

Poznaj fakty. Badania wykazały, że pracownicy z lepszą równowagą między życiem zawodowym a pracą są bardziej produktywni, lojalni i lepiej wykonujący pracę. Przygotowując się do rozmowy z szefem, uzbrój się w pewne statystyki, które pokazują, że lepsza równowaga między życiem zawodowym a pracą może być dla niego dodatkowym atutem, organizacją i tobą.

Przygotuj się na odpowiedzi. Żaden szef nie lubi, gdy pojawia się problem. Chcą zrozumieć problemy, a następnie przedstawić im dobre możliwe rozwiązania. Na przykład, jeśli później i później odkrywasz, że wracasz do domu i czujesz potrzebę opuszczenia biura na czas, połóż problem szefowi i powiedz coś w stylu: "Wiem, że możesz martwić się o moją pracę Robię się na czas, jeśli wyjadę wcześniej niż ja, ale mogłem zabrać pracę do domu, abym mogła pracować godzinę po tym, jak dzieci są w łóżku, a może mógłbym przyjść nieco wcześniej rano. " Jeśli masz zaproponowane rozwiązanie problemu, przynajmniej szanujesz jego obawy i próbujesz znaleźć twórcze rozwiązania.

Podejdź z szacunkiem do szefa. Ta rozmowa o równowadze między życiem zawodowym na wiele sposobów przedefiniuje twój związek. Upewnij się, że masz postawę współpracy, znalezienia kompromisu i kierunku. Bez oskarżeń i gniewu; Twoim celem jest podjęcie kroków w kierunku lepszej równowagi. Mów miękkimi tonami iz szacunkiem do jego autorytetu. Rzucenie mu wyzwania mogło stworzyć tu negatyw, zamiast pozytywnego. Pomyśl o tym, jak współpracować, aby rozwiązać każdy problem, który pojawia się w pracy.

Przygotuj się na kompromis. Prawdopodobnie nie dostaniesz wszystkiego, czego oczekujesz od rozmowy. Ale powinieneś być w stanie znaleźć odpowiedź, która przybliży cię do tej delikatnej równowagi życia zawodowego, którą próbujesz znaleźć. Bądź gotów znaleźć trochę pośredniego miejsca - może kilka wieczorów w domu bez przerwy lub zdolność do soboty, która jest w całości przeznaczona dla twojej rodziny.

Proces zbliżania się do równowagi może zająć trochę czasu, a ta rozmowa może być pierwszym krokiem w tej podróży.

Gdy znajdziesz odpowiedzi, które przenoszą cię do miejsca, w którym masz więcej czasu dla swojej rodziny i siebie, pamiętaj, jaki prezent to mieć przełożonego, który przynajmniej jest chętny do współpracy z tobą. Zachowaj zobowiązania, które podejmujesz - zarówno wobec swojego szefa, jak i rodziny - a wraz z rosnącym zaufaniem szefa, pojawi się więcej możliwości rozwiązania problemów w miejscu pracy.

Pozostańcie więc skoncentrowani, poświęcając się temu, aby spędzać czas w pracy i w domu bardziej produktywnym i pozytywnym, a gdy wasze życie zawodowe i rodzinne będą w lepszej równowadze, odnajdziecie większy pokój w sobie, wiedząc, że wybraliście sposób, który opuści spuścizna z rodziną na zawsze.