Czego można się spodziewać po pierwszym dniu pracy rządowej

Pierwszy dzień w pracy to kolejka emocji. Będziesz nerwowy, podekscytowany, zdezorientowany, przytłoczony i mnóstwem innych rzeczy naraz. Zachowaj spokój. Każdy nowy przechodzi przez podobny proces.

Dzień prawdopodobnie będzie miszmasz krótkich wybuchów różnych działań. Będziesz miał ludzi do spełnienia, dokumenty do wypełnienia i mnóstwo informacji do wchłonięcia. Jeśli twój pracodawca starannie zaplanował proces orientacji, będziesz miał referencje dla wszystkich pierwszych aktywności.

Niezależnie od tego, jak solidne i skromne jest twoje pierwsze doświadczenie, każda orientacja powinna obejmować podstawowe informacje, które powinieneś wiedzieć, aby odnieść sukces w pierwszych kilku tygodniach w pracy. Jeśli dotrzesz w ciągu kilku godzin od końca dnia i nie poruszyłeś wszystkich tematów poniżej, zapytaj o nie.

Spotkanie z twoim nowym szefem

W większości przypadków Twój menedżer będzie osobą, która Cię zatrudniła. Nie zawsze tak jest, ale będziesz wiedzieć, kto jest twoim szefem przed pierwszym dniem. Gdy spotykasz swojego menedżera, najważniejsze informacje, jakie możesz uzyskać, to zestaw oczekiwań, które Twój menedżer ma dla Ciebie. Twój menedżer chce, abyś odniósł sukces i masz na względzie najlepszy interes. Kiedy dobrze wyglądasz, twój szef wygląda dobrze.

Spotkanie z nowym zespołem

Najprawdopodobniej będziesz pracował jako członek zespołu. Nie będziesz pamiętać wszystkiego o każdej osobie, którą spotkasz, ale postaraj się zapamiętać ich imiona i twarze. Jeśli pamiętasz kilka interesujących faktów na ich temat i możesz później odwołać się do tych bryłek informacji, pokażesz im, że zależy ci na ich poznaniu.

W miarę postępów w ciągu pierwszych kilku miesięcy nie będziesz chciał iść do swojego menedżera z każdym pytaniem, które masz. Spróbuj zidentyfikować dwie lub trzy osoby, które zdają się wiedzieć, co robią i które wydają się być skłonne odpowiedzieć na pytania początkującego.

Uzupełnienie niezbędnych dokumentów

Twój pracodawca będzie potrzebował Cię do wypełnienia dokumentacji w celu rozpoczęcia pracy.

Na pewno poprosi cię o wypełnienie formularzy wymaganych przez Internal Revenue Service. Jeśli twoje państwo ma podatek dochodowy, wypełnisz również formularze.

Większość rządowych pracodawców oferuje bezpośredni depozyt czeków płacowych. Korzystając z bezpośredniego depozytu, możesz otrzymać czek na swoje konto bankowe tak szybko, jak to możliwe.

W zależności od informacji i danych, które może Ci dać praca, możesz zostać poproszony o wypełnienie formularzy o nieujawnianiu. Zasadniczo formularze te zmuszają Cię do potwierdzenia, że ​​nie ujawnisz żadnych zastrzeżonych informacji, chyba że zezwalają na to przepisy organizacji.

Możesz zostać poproszony o potwierdzenie niektórych zasad na piśmie. Zasady te są zwykle te, które powinny być naruszone przez pracownika, a organizacja ponosi znaczące ryzyko prawne. Przykłady obejmują molestowanie seksualne i przemoc w miejscu pracy . Powodem, dla którego pracownicy są zobowiązani do pisemnego potwierdzenia tych zasad, jest złagodzenie odpowiedzialności pracodawcy w przypadku naruszenia przez pracownika tych zasad. Jeśli organizacja zostanie pozwana w związku z domniemanym naruszeniem zasad przez pracownika, organizacja może pokazać swoje osiągnięcia w zakresie proaktywnej profilaktyki.

Obowiązkowe szkolenie

Aby sprostać polityce wysokiego ryzyka, pracodawcy często opracowują krótkie moduły szkoleniowe, aby szczegółowo opisać założenia tych zasad.

Szkolenie pełni dwie funkcje. Najpierw pracownik otrzymuje szczegółowe informacje o najważniejszych zasadach. Po drugie, pracodawca zmniejsza ryzyko naruszenia przez pracownika tych zasad.

Twój mały zakątek świata

Zostanie wyświetlony twój obszar roboczy. Najprawdopodobniej będzie to biurko lub kabina, jeśli jesteś w pozycji początkowej. Możesz powiedzieć wiele o swoim pracodawcy, jak wygląda twój nowy obszar roboczy . Jeśli jest czysty i zaopatrzony w zapasy, ktoś oczywiście troszczy się o twoje pierwsze wrażenia. Jeśli jest zakurzony lub pusty, ludzie mogą być zbyt zajęci, aby ci pomóc.

Zobacz, jak inni pracownicy dekorują swoje miejsce pracy, aby zobaczyć, ile masz marginesu, aby stworzyć własną przestrzeń. Przynajmniej, aby zacząć, być na konserwatywnym końcu spektrum, jeśli chodzi o wystrój.

Ukształtowanie terenu

Twój menedżer lub jeden z członków Twojej drużyny pokaże Ci położenie geograficzne twojego budynku.

Jako minimum, powinieneś się dowiedzieć, jak zdobyć odznakę identyfikacyjną pracownika i gdzie zaparkować samochód, udać się do toalety i gdzie wydrukujesz wydruki komputerowe.

Twoja wycieczka to świetna okazja, aby zapytać o kulturę organizacyjną . Dowiedz się, jakie są społeczne normy urzędu i jak najlepiej postępuj zgodnie z nimi, dopóki nie wiesz, które z nich są elastyczne.