Modele z najbardziej modnymi okładkami czasopism

Te twarze są najbardziej znanymi od dawna czytnikami Vogue.

Vogue jako pierwszy zaczął cotygodniową gazetę w 1892 roku, a pojawienie się na okładce publikacji szybko stało się pożądanym celem zawodowym wielu modeli mody . Kiedy Conde Nast nabył czasopismo w 1905 r., Przekształciło go w coś podobnego do dwutygodniowej publikacji, a liczba szans na pokrycie kosztów wzrosła dwukrotnie.

Następnie, w 1949 r., Czasopismo cofało się do 20 numerów rocznie. Trwało to co miesiąc w 1973 roku. Ale wciąż jest dużo okładek Vogue'a , szczególnie biorąc pod uwagę to, że czasopismo ukazało się w kilku krajach. Oto modele, które zdobyły najwięcej okładek na przestrzeni lat. Wcześniejsze

 • 01 Lauren Hutton: 26 okładek

  Amerykańska supermodelka Lauren Hutton po raz pierwszy pojawiła się na okładce Vogue w 1960 roku i od tego czasu zgromadziła aż 26 okładek. Hutton była jedną z najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych supermodelek na świecie u szczytu swojej kariery. Trzech różnych redaktorów Vogue wybrało ją, by nagrali swoje covery.

  Była dobrze znana z małej szczeliny między przednimi zębami, która odróżniała ją od innych modeli. Hutton przeszła także udaną karierę w dziedzinie modelowania i kosmetyki, przeciwstawiając się stereotypom dotyczącym młodości i piękna, kiedy pojawiła się w reklamie kalandrowej Kleina Klein w 2017 roku - w wieku 73 lat.

 • 02 Karen Graham: 20 okładek

  Na drugim miejscu z największą ilością okładek magazynów Vogue jest supermodelka Karen Graham. Urodziła się w 1945 roku w Mississippi i rozpoczęła modelowanie w 1969 roku po fatalnym spotkaniu z właścicielką agencji modelek Eileen Ford. Jej pierwsza okładka Vogue miała miejsce w 1970 r., A w 1975 r. Objęła pismo 20 razy.

  Graham nie tylko był sukcesem, aż do momentu odejścia z branży w 1985 r., Ale także był właścicielem i kierownikiem udanego biznesu wędkarstwa muchowego. Miała także lukratywny kontrakt z Estee Lauder w latach 1970-1985.

 • 03 Jean Shrimpton: 20 okładek

  Urodzona w Anglii w 1942 r., Jean Shrimpton rozpoczęła modelowanie w 1960 r. Została włączona jako jedna z najbardziej wpływowych ikon mody magazynu " Time " wszechczasów i 20 razy obejrzała Vogue .

  Ciekawostka: Shrimpton została uznana za częściowo odpowiedzialną za wprowadzenie mini spódniczki, kiedy nosiła sukienkę, która zakończyła się nad kolanem podczas występu w Melbourne w 1965 roku.

 • 04 Cindy Crawford: 18 okładek

  Vogue Magazine / Cindy Crawford

  Magazyn Forbes odnotował w 1995 roku, że Cindy Crawford była wówczas najlepiej opłacanym modelem na świecie. Zaczęła modelować w drugim roku liceum, a jej status jako ikony modelowania i międzynarodowej sławy stale wzrastał w 1990 roku. Jej kariera obejmuje kontrakty z Pepsi, Maybelline i Clairol, a także 18 okładek Vogue .

  Aktor Richard Gere jest jednym z niewielu mężczyzn na okładce Vogue. Pojawił się obok Crawford, jego ówczesnej żony, na okładce w 1992 roku.

 • 05 Claudia Schiffer: 16 okładek

  Claudia Schiffer / Vogue Magazine

  Kariera niemieckiej supermodelki Claudii Schiffer była imponująca, odkąd zaczęła modelować na początku lat dziewięćdziesiątych. Złożyła 16 okładek Vogue . Schiffer została starannie wybrana przez Karla Lagerfelda, by stać się twarzą Chanel, i miała wiele umów z innymi luksusowymi markami modowymi.

  Na wysokości 5 stóp i 11 cali Schiffer była wybiegiem regularnym przez większość jej kariery. Aktywnie zaangażowała się również w działalność charytatywną z UNICEF.

 • 06 Amber Valletta: 16 okładek

  Amber Valletta (jako Gillian) i Jackie Chan (jako Bob Ho) w filmie "The Spy Next Door". Zdjęcie: Colleen Hayes / © Lions Gate Entertainment

  Podobnie jak Claudia Schiffer, pochodząca z Phoenix Amber Valletta uświetniła okładkę Vogue 16 razy. Pierwsza okładka Valletty pojawiła się, gdy miała zaledwie 18 lat. Odniosła sukces w karierze aktorskiej, a później wypowiedziała się o swoich zmaganiach z nałogiem.

 • 07 Jean Patchett: 16 okładek

  Proclivities / Flickr / CC BY 2.0

  Jean Patchett zaszczycił dwie okładki Vogue w 1950 roku, nakręcone przez dwóch różnych fotografów. Jej pierwsza okładka miała miejsce we wrześniu 1949 r., Kiedy miała 22 lata.

  Jej styl był inny niż w innych modelach tamtej ery. Odsunęła się nieco bardziej niż wszystkie uśmiechy i przyjazny urok, a niektóre z jej przyzwyczajeń podtrzymywały ten trend. Po ślubie w 1951 roku Patchett pracowała tylko od 10 rano do 16:30, więc była dostępna w domu, aby przygotować posiłki męża przed i po tych godzinach. Zmarła w 2002 roku.

 • 08 Veruschka: 12 okładek

  ken hudson / Flickr / CC BY-ND 2.0

  Veruschka - pełna nazwa Veruschka von Lehndorff - pojawiła się na 16 okładkach Vogue w 1960 roku. Niemka, została odkryta we Florencji w wieku 22 lat i stała się modelem pełnoetatowym. Potem poznała Eileen Ford w Paryżu w 1961 roku i natychmiast spakowała walizki i przeniosła się do Nowego Jorku.

  Veruschka natychmiast przestał modelować w 1975 r. Po nieporozumieniu z redaktorem naczelnym Vogue'a , Grace Mirabellą. Następnie w 2010 roku pojawiła się na wybiegu dla projektanta Gilesa Deacona na London Fashion Week. Miała wtedy 71 lat.

 • 09 Gisele Bundchen: 11 okładek

  Gisele Bundchen

  Najbardziej znana jest fanom sportu jako żona rozgrywającego Super Bowl rozgrywającego Tom Brady z New England Patriots, ale brazylijska modelka Gisele Bundchen ma własną karierę. Jeden z oryginalnych Tajemnych Aniołów Wiktorii, Bundchen wprowadził nowy styl zdrowych, wyprofilowanych modeli.

  Została wpisana na listę najpotężniejszych kobiet świata przez magazyn Forbes i była jednym z najlepiej opłacanych modeli na świecie w szczytowym okresie swojej kariery.

 • 10 Kate Moss: 8 okładek

  Kate Moss

  Kate Moss została odkryta na lotnisku JFK w Nowym Jorku, gdy miała zaledwie 14 lat. Wzięła szturmem lata dziewięćdziesiąte, kiedy współpracowała z Calvinem Kleinem i jest uznawana za początek narodzin grunge'owej, chicagowskiej ery modelowania. Jej imprezowy styl życia dogonił ją w 2005 roku, ale wróciła do modelowania po krótkiej przerwie i była druga na liście najlepiej zarabiających modeli Forbesa w 2012 roku.

  Od tego czasu Moss wprowadziła się w świat biznesu z własną linią ubrań, a obecnie jest współtwórcą mody dla brytyjskiej edycji Vogue.

 • Kilka innych ciekawostek

  Wygląd Veruschki był podobno najdroższą okładką Vogue'a. Kosztował około 1 miliona dolarów ... i to było w latach 60. XX wieku. Sesja odbyła się w Japonii przez około pięć tygodni. Dziewięćdziesiąt psów znalazło się także na okładce Vogue'a, w tym Yorkie Gisele Bundchen w 2001 roku.