6 Musi mieć umiejętności do pracy jako model dopasowania

Wiesz, że wszyscy ci komplementują sweter? A może ta sukienka, której nigdy nie chcesz zdjąć? Cóż, jest powód, dla którego tak bardzo kochasz te ubrania.

Zanim ubrania trafią do sklepów, muszą przejść przez rygorystyczny proces projektowania, który przenosi odzież od prostej koncepcji do wyjątkowego produktu. W sercu tego wszystkiego jest bardzo ważna osoba, o której niewiele osób wie: model dopasowania lub dopasowania.

Dopasowany model to model zza kulis, który w zasadzie testuje ubrania dla projektanta. Działając jako żywy manekin, może pomóc zespołowi projektowemu firmy zobaczyć, jak ubranie wygląda i porusza się na prawdziwej, żywej osobie. Dopasowane modelowanie nie jest tak efektowne, jak np. Modelowanie mody (nigdy nie pojawi się w sesji zdjęciowej lub pokazie na wybiegu), ale wiele modeli uważa za satysfakcjonujące równoległe działanie z ludźmi, którzy sprawiają, że moda staje się rzeczywistością.

Zaintrygowany? Oto kilka podstawowych wymagań, aby uzyskać pracę jako dopasowany model.

Mieć dobrze dopasowane ciało o standardowych wymiarach przemysłowych

Przede wszystkim wszystkie modele dopasowane muszą mieć proporcjonalne korpusy, które spełniają standardowe normy branżowe. W przypadku modeli żeńskich, klienci zwykle szukają kogoś od 5'4 '' do 5'9 '' z pomiarami 34-26-37. W przypadku modeli męskich, klienci na ogół preferują wysokość 6'1 '' lub 6'2 '' z pomiarami 39-34-39. (Należy pamiętać, że te liczby reprezentują typowy model dopasowania.

Rzeczywiste liczby mogą się różnić w zależności od klienta, ponieważ potrzeby wszystkich użytkowników są różne. Dodatkowo istnieje również zapotrzebowanie na dziecięce, młodzieżowe, petite, plus size, a nawet modele dopasowane do macierzyństwa!)

Mieć elastyczny harmonogram

Dopasowanie modelowania nie jest zadaniem 9-5. Przesunięcia różnią się w zależności od pory roku i liczby próbek, które są gotowe do dopasowania, i być może trzeba pracować " na wezwanie ".

Musisz więc mieć elastyczne harmonogramy tygodniowe!

Bądź fizycznie i psychicznie silny

Możesz zostać poproszony o pozostanie w bezruchu przez dłuższy czas, podczas gdy projektanci przyczepiają, wycinają, ciągną i rozciągają ubrania do perfekcji lub chodzą, aby dać projektantom lepsze pojęcie o tym, jak się porusza. Możesz nawet udawać, że wsiadasz do samochodu, tańczycie w burzy, siadasz przy biurku lub prawie wszystko, co zrobiłby prawdziwy klient. A ponieważ okucia zwykle trwają od 3 do 5 godzin, musisz mieć dobrą kondycję fizyczną, aby praca była dobrze wykonana.

Być w stanie pracować z publicznością

Jeśli jesteś nieśmiałym typem, który nie jest dobrze ubrany (i rozebrany!) Przed innymi, dopasowanie modelowania może nie być najlepszą pracą dla ciebie. Projektanci i technicy zajmujący się odzieżą będą chcieli zobaczyć, jak łatwo można wchodzić i wychodzić z odzieży, aby wykryć drobne błędy techniczne, takie jak zbyt krótki suwak lub zbyt luźne szelki, aby wygodnie się w nim wślizgnąć.

Bądź kompetentny w zakresie trendów dopasowania i mody

Dopasowane modele to nie tylko żywe manekiny. Bardziej niż cokolwiek, są po to, aby postawić się w butach klientów i dostarczyć projektantom cennych informacji zwrotnych na temat dopasowania, odczuwania i ruchu odzieży.

Czy to wygodne? Czy tkanina jest zbyt drapana? Czy możesz podnieść rękę bez zrywania szwu? Czy ramiona ciągną? Czy porusza się zbyt wysoko (lub zbyt nisko) podczas codziennych czynności? Te małe detale mogą uszkodzić odzież, więc musisz być świetnym komunikatorem, który jest wygodny, wyrażając swoje opinie dla klienta.

Jeśli nie masz technicznego tła mody ani żadnego doświadczenia w projektowaniu, dobrze jest wziąć kilka lekcji, aby poznać podstawy. Im więcej wiesz o tym, co robi szycie, tym lepsza informacja zwrotna, którą będziesz mógł dać. To oczywiście oznacza, że ​​będziesz zatrudniony i ponownie zatrudniony ponownie.

Mają właściwe połączenia

Podobnie jak w przypadku wszystkich typów modelowania, im większa masz ekspozycję, tym większa szansa, że ​​uda się to zrobić w branży. Przesyłając swoje zdjęcia do renomowanej agencji wywiadowczej, takiej jak ModelScouts.com, zobaczą Cię najlepsze agencje modelek na świecie.

Jest to bezpieczny, legalny i niedrogi sposób na stworzenie połączeń, których potrzebujesz, aby rozpocząć karierę modelowania.