Naucz się mierzyć dla dokładnych statystyk modelowania

W mediach zawsze dużo się mówi o modelach i ich wadze. Jednak w przypadku modeli mody i agencji, które je reprezentują, nigdy nie chodziło o wagę, to wymiary modelu lub "statystyki" mają największe znaczenie. W rzeczywistości, w ciągu 30 lat, które odkrywałem i reprezentowałem modele, nigdy, ani razu, nie zapytałem modelu o jego wagę.

Jeśli jesteś już reprezentowany przez agencję, agenci tam upewnią się, że statystyki na materiałach promocyjnych są dokładne, ale jeśli dopiero zaczynasz i szukasz agencji modelek do reprezentowania Ciebie, ważne jest, aby statystyki, które przekazujesz przyszłe agencje są dokładne.

Dlaczego potrzebujesz dokładnych pomiarów

Nierzadko zdarza się, że nowe modele czują się niekomfortowo, a nawet nie zwracają uwagi na siebie podczas wykonywania pomiarów. Ale kuszące, jak zrezygnować z całego procesu, nigdy nie należy zaniedbać dodawania swoich statystyk podczas przesyłania zdjęć do agencji lub zwiadowców.

Najlepsze międzynarodowe agencje modelek i zwiadowcy oglądają tysiące zdjęć każdego miesiąca i szukają kompletnych zgłoszeń. Co więcej, nie mają oni czasu (ani chęci), aby ścigać modele w poszukiwaniu dodatkowych informacji.

Jeśli oceniasz swoje pomiary lub nie mierzysz prawidłowo, możesz pojawić się tylko w celu wysłania do domu, ponieważ ubrania nie pasują. To nieprofesjonalne i strata czasu dla wszystkich zaangażowanych (w tym dla ciebie). Jak widać, niezwykle ważne jest wykonanie dokładnych pomiarów. Oto jak!

Uwaga: często łatwiej i dokładniej zlecasz wykonanie pomiaru innej osobie.

Podczas pomiaru upewnij się, że taśma pomiarowa przylega płasko do ciała. Ponadto, aby zapewnić dokładne pomiary, upewnij się, że stoisz zrelaksowany z ramionami po bokach (nie wstrzymuj oddechu ani nie napinaj się), a także, że masz na sobie obcisłą bieliznę (bez dopełnienia!).

Wymagane pomiary dla modeli żeńskich

Wymagane pomiary dla modeli męskich