Czy model może mieć więcej niż jedną agencję modelującą?

Myślisz o podpisaniu umowy z wieloma agencjami modelującymi, ale nie wiesz, jak się z tym pogodzić? Oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących przyjmowania dodatkowej reprezentacji:

Dlaczego ktoś chciałby mieć więcej niż jednego agenta?

Mówiąc najprościej, im więcej masz agencji, tym więcej dostaniesz ekspozycji. To oznacza więcej przesłuchań, więcej rezerwacji i więcej pieniędzy!

Kolejnym powodem do podpisania z wieloma agencjami jest, jeśli chcesz poznać inne rynki.

Twój obecny agent może nie mieć doświadczenia poza swoim "domowym" regionem, a zatem brakuje mu zasobów lub informacji, by uzyskać potrzebne rezerwacje. To tutaj może się przydać drugi agent w innym mieście, państwie, a nawet w kraju!

Zrozumienie umów modelowania

Pamiętaj, że dodanie agencji z nazwiskami do Twojej listy nie zawsze jest najlepszym powodem do wzięcia udziału w dodatkowej reprezentacji. Czasami może to być dobry ruch, ale nie zawsze. Problem z dużymi agencjami polega na tym, że modele, które pracują najbardziej i które przynoszą najwięcej pieniędzy, zawsze będą miały najwyższy priorytet. Oznacza to, że agencja może naprawdę długo cię zrozumieć i reprezentować w sposób, w jaki chcesz. Ponadto wiele najlepszych agencji ma wyłączne umowy, które stanowią, że ich modele nie mogą działać w żadnej innej agencji w Stanach Zjednoczonych ani poza nią. To poważnie ogranicza Twoje możliwości i najprawdopodobniej oznacza, że ​​musisz opuścić swoją obecną agencję.

Czy ktokolwiek może reprezentować wielu agentów?

Typ modelu i standardy branżowe będą miały wpływ na to, czy możesz mieć wiele agencji reprezentujących Cię jednocześnie.

Top 12 modeli kobiet - jakiego typu jesteś?

Nierzadko zdarza się, że komercyjne modele oparte na większych rynkach, takich jak Nowy Jork i Los Angeles, mają więcej niż jedną agencję handlową, która je reprezentuje.

Mogą również mieć osobistego menedżera. Co za różnica? Agencja będzie odpowiedzialna za rezerwacje przesłuchań i miejsc pracy, a menedżer doradzi modelowi, czy zaakceptuje określone rezerwacje i zarządzi ogólną ścieżką kariery danego modelu. (Posiadanie menedżera oprócz agencji jest bardziej powszechne wśród aktorów i talentów niż w przypadku modeli).

Top 10 typów męskich modeli - jakiego typu jesteś?

Modele modowe lub wydawnicze prawie nigdy nie mają więcej niż jednej agencji reprezentującej ich na danym rynku. Pożądane jest jednak, aby modele wydawnicze miały przedstawicielstwa na każdym z głównych rynków, takich jak Nowy Jork, Paryż, Mediolan, Tokio i Londyn.

Czy muszę mieć więcej niż jednego agenta?

Absolutnie nie. Jeśli jesteś zadowolony ze swojego agenta i jeśli przesyłają Ci bardzo dużo, a także przesłuchania i konkursy, nie musisz podpisywać się z dodatkowymi agencjami. Czasami wszystko, czego potrzebujesz, to dobra współpraca z kimś, kto naprawdę cię rozumie i kto robi wszystko, co możliwe, aby rozwijać karierę. Jeśli wszystko idzie dobrze, to doskonale się z tym trzymać!

Czy muszę poprosić o pozwolenie z mojej obecnej agencji, zanim podpiszę się z kimś innym?

Tak długo jak umowa jest niewyłączna lub pozwala na podpisywanie z innymi agencjami poza określonym obszarem geograficznym, wtedy nie, nie musisz pytać o pozwolenie.

Możesz podpisywać się z wieloma agencjami, jakie chcesz. Jeśli nie masz pewności co do części umowy dotyczącej wyłączności, zawsze poproś swojego agenta o wyjaśnienie szczegółów przed podpisaniem umowy z kimś innym. Jeśli mimo wszystko podpiszesz umowę i podpiszesz umowę, możesz zostać zwolniony z umowy.

Kiedy zamieniać agencje modelujące i jak to zrobić dobrze

Mimo to, nadal powinieneś być otwarty i uczciwy w swojej obecnej agencji, zwłaszcza jeśli chcesz kontynuować pozytywną współpracę. Im bardziej Twoja agencja zrozumie Twoje cele zawodowe, tym bardziej będą w stanie Ci pomóc. Dodatkowo, jest to profesjonalne zadanie.

Jakie są wady posiadania wielu agentów?

Posiadanie wielu agentów na jednym rynku czyni życie nieco bardziej skomplikowanym. Ponieważ modelom rzadko wolno podpisywać umowy z wieloma agencjami w tym samym mieście (będą one najprawdopodobniej zarezerwować dla tych samych zadań, co jest mylące, jeśli chodzi o obliczanie prowizji), będziesz musiał podpisać z agencjami, które Specjalizuję się w różnych dziedzinach.

Oznacza to podróż, podróż i więcej podróży. Nawet jeśli agencje są w tym samym stanie, wszystkie te koszty podróży naprawdę się sumują. I podczas gdy możesz ubiegać się o zwrot kosztów, parking i opłaty za przejazd na zeznaniu podatkowym, nadal płacisz z góry 100% tych kosztów. Wbrew powszechnemu przekonaniu agencje nie płacą za bieżące wydatki swoich modeli!

Prawda o kosztach modelowania

Ponadto posiadanie wielu agentów oznacza posiadanie napiętego harmonogramu. Może być trudne żonglowanie wszystkimi tymi przesłuchaniami, przeglądami i rezerwacjami w życiu codziennym (praca, rodzina, szkoła itp.), Zwłaszcza jeśli musisz dużo jeździć lub jeździć. Musisz zawsze być na bieżąco ze wszystkim, aby upewnić się, że twoje zobowiązania nie przeszkadzają sobie nawzajem.