Przykładowy list motywacyjny na stanowisko wolontariusza

Ubiegając się o stanowisko zawodowe, dobrym pomysłem jest dołączenie listu motywacyjnego wraz z CV. Twój list motywacyjny jest okazją do podkreślenia niektórych z Twoich najważniejszych kwalifikacji i doświadczeń, poprawy CV i zwiększenia szans na wezwanie na rozmowę kwalifikacyjną. Dotyczy to zarówno pozycji wolontariuszy, jak i płatnych.

Co uwzględnić w liście motywacyjnym dotyczącym wolontariatu

Istnieje wiele powodów, dla których możesz rozważać ubieganie się o stanowisko wolontariusza.

Być może masz nadzieję, że zgłosisz się jako ochotnik do zbadania możliwego obszaru kariery. Lub może czuć pasję do przyczyny i chcieć pomóc "dokonać zmiany".

Możliwe, że wolontariat jest wymaganym elementem programu szkoły, kościoła lub klubu. Niezależnie od przyczyny, silny list motywacyjny pomoże ci uzyskać pozytywną uwagę i - miejmy nadzieję - zebrać osobisty wywiad dla roli wolontariusza, którą jesteś zainteresowany.

Kiedy piszesz list motywacyjny na stanowisko wolontariusza, zawsze, gdy to możliwe, powinieneś spróbować wykorzystać doświadczenie, które jest najbardziej istotne dla roli wolontariusza. Zastanów się, co według ciebie będzie obowiązkiem wolontariusza, a następnie napisz listę swoich doświadczeń, które przygotowały cię do podjęcia tych konkretnych zadań.

Trafność tego doświadczenia jest ważniejsza niż to, czy było to dobrowolne, płatne czy rekreacyjne. Jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia, postaraj się połączyć swoją historię zawodową, akademicką i / lub osobistą z pozycją, wyjaśniając, dlaczego uważasz, że pasujesz do organizacji i jak zestaw umiejętności pozwoli ci stać się ważnym uczestnikiem ich misji.

Powinieneś również podać pewne powody, dla których składasz podanie o wolontariusza. W końcu, w większości przypadków wolontariat jest całkowicie "dobrowolny", a zatem organizacja będzie chciała wiedzieć, co motywuje twoją aplikację.

Jeśli nie ubiegasz się z własnej woli - jeśli jest to częścią jakiegoś wymogu dotyczącego szkoły, pracy lub czegokolwiek innego - kiedy najlepiej nie wspominać o niczym, co sprawiłoby, że organizacja wątpiłaby w twoje prawdziwe zainteresowanie i entuzjazm dla tej okazji.

Na koniec powinieneś zakończyć swój list krótkim opisem swojej dostępności, wraz z najlepszym sposobem skontaktowania się z tobą.

Przykładowy list motywacyjny na stanowisko wolontariusza
Oto przykład listu motywacyjnego napisanego na stanowisko wolontariusza.

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Stanowisko
Firma
Ulica
Kod pocztowy miasta

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko,

Jestem zainteresowany możliwością pracy w wolontariacie w Centrum Dziecka w Greenleaf. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi i chciałbym to kontynuować w charakterze wolontariusza.

Zgłosiłem się jako pomocnik nauczyciela w Szkole Champlain i miałem przyjemność pomagać przedszkolakom w nauce podczas pierwszego doświadczenia w klasie. Na tym stanowisku asystowałem przy projektach klasowych, zapewniłem dzieciom indywidualne nauczanie czytania i pisania oraz chaperony wycieczki terenowe. Ja również włożyłem dodatkowy czas, poza ustalonymi godzinami, na pozostanie po szkole i pomoc w zajęciach pozalekcyjnych.

Przez ostatnie kilka zim, zgłosiłem się na ochotnika z dziećmi na stokach lokalnego ośrodka narciarskiego, asystując trenerom z nauczaniem podstawowego narciarstwa dla małych dzieci i dzieci w wieku szkolnym.

Jeśli Greenleaf Center potrzebuje dedykowanego wolontariusza, byłbym zachwycony możliwością udzielenia pomocy. Wierzę, że byłaby to doskonała okazja, aby rozwinąć moje zainteresowanie edukacją wczesnoszkolną, dziedziną, którą chcę studiować i realizować zawodowo w przyszłości.

Mój harmonogram jest elastyczny i jestem dostępny, aby zgłaszać się zarówno w godzinach wieczornych i weekendowych, jak iw ciągu dnia. Proszę skontaktować się ze mną przez e-mail lub telefon komórkowy.

Z radością powitam możliwość spotkania się z wami osobiście w celu omówienia potencjalnych możliwości w Centrum Dzieci w Greenleaf.

Dziękuję za uwagę i czekam na wiadomość od Ciebie!

Z poważaniem,

Twoje imię