Przykład listu motywacyjnego dla recepcjonisty

Jeśli ubiegasz się o pracę jako recepcjonista, organizacja i silne umiejętności komunikacyjne są jednymi z niezbędnych atrybutów tej roli. Powinieneś podkreślić te i inne wspólne umiejętności recepcjonistki w swoim liście motywacyjnym. List motywacyjny dla recepcjonisty powinien również podkreślać wszelkie specyficzne umiejętności wymagane w opisie stanowiska, takie jak znajomość terminologii branżowej lub znajomość pakietu Microsoft Office lub QuickBooks .

Twój list motywacyjny może pomóc ci wykazać pracodawcy, że posiadasz umiejętności niezbędne do wykonywania pracy. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące pisania listu motywacyjnego, w tym, co pisać i jak sformatować i wysłać list. Następnie przeczytaj dwie próbki listów przewodnich dla stanowisk recepcjonistki. Użyj tych próbek jako szablonów, aby pomóc Ci napisać własny list.

Wskazówki dotyczące pisania listu motywacyjnego dla recepcjonisty

Podążaj za wskazówkami. Ubiegając się o stanowiska recepcjonisty online, osobiście lub przez e-mail , często będziesz proszony o dołączenie listu motywacyjnego wraz ze swoim CV i ewentualnie innymi materiałami, takimi jak lista referencji i ogólna aplikacja . Pamiętaj, aby uważnie przeczytać ogłoszenie o pracy i uwzględnić tylko te materiały, o które prosisz w danym momencie.

Jeśli zostaniesz poproszony o przesłanie listu przewodniego, pamiętaj, aby postępować zgodnie ze wszystkimi wskazówkami. Wyślij list w poprawnym formacie do właściwej osoby. Będąc recepcjonistą, będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami i zwracać uwagę na szczegóły, więc pokaż te umiejętności w swojej aplikacji.

Użyj słów kluczowych. Dostosuj swój list motywacyjny do konkretnej pracy, o którą się ubiegasz. Doskonałym sposobem na to jest uwzględnienie słów kluczowych z listy ofert pracy w liście motywacyjnym. Odczytaj listę prac i zaznacz wszystkie umiejętności lub kwalifikacje ważne dla danej pracy. Jeśli posiadasz te umiejętności, umieść je w swoim liście motywacyjnym.

To pokaże menedżerowi ds. Zatrudnienia, na pierwszy rzut oka, że ​​masz rację.

Podaj przykłady. Kiedy mówisz, że masz szczególne umiejętności lub doświadczenie, udowodnij to, podając konkretny przykład. Na przykład, jeśli mówisz, że masz silne umiejętności organizacyjne, wspomnij, w jaki sposób pomógł Ci zreorganizować system segregacji podczas ostatniej pracy i jak zwiększyła się efektywność w biurze. Poszczególne przykłady udowadniają menedżerowi ds. Zatrudnienia, że ​​naprawdę masz to, czego potrzeba.

Edytuj, edytuj, edytuj. Recepcjonistki muszą zwracać uwagę na szczegóły i silne umiejętności komunikacyjne. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić swój list motywacyjny pod kątem błędów ortograficznych lub gramatycznych. Jednym ze sposobów pokazania swoich umiejętności jako recepcjonistki jest napisanie nieskazitelnego listu motywacyjnego.

Hard Copy vs. Email Format

Jeśli wysyłasz list motywacyjny jako wersję papierową (lub załącznik e-mail ), musisz napisać list w formacie listu biznesowego . Dodaj te elementy w następującej kolejności: dane kontaktowe, datę, dane kontaktowe firmy, pozdrowienie biznesowe i treść listu. Upewnij się, że twoja litera jest usprawiedliwiona.

Twoje zamknięcie zawiera podpis odręczny, a następnie podpis maszynowy na wydrukowanym papierze.

Jeśli jest to załącznik wiadomości e-mail, po prostu wpisz swój podpis.

Format wiadomości e-mail z listem motywacyjnym (gdzie litera znajduje się w treści wiadomości e-mail) jest nieco inny. Powinieneś wybrać temat, który wyraźnie wyjaśnia treść Twojego e-maila, na przykład tytuł pracy, o który się ubiegasz i twoje imię i nazwisko. Proste: "Stanowisko medycznej recepcjonistki - Jane Doe" jest jasne i na temat.

Nie musisz podawać informacji kontaktowych, daty ani informacji kontaktowych pracodawcy u góry listu motywacyjnego przesłanego w wiadomości e-mail. Jednak zwrot grzecznościowy i treść listu będą takie same jak w wersji papierowej lub załączniku.

Zamknięcie wiadomości e-mail powinno zawierać pełne imię i nazwisko oraz numer telefonu i adres e-mail.

Przykładowy list motywacyjny na stanowisko recepcjonistki - Hard Copy

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa pracodawcy
Adres pracodawcy
Miasto pracodawcy, państwo, kod pocztowy

Drogi Dyrektorze ds. zatrudnienia,

Piszę, aby wyrazić moje zainteresowanie otwarciem stanowiska recepcjonisty w firmie ABC. Wierzę, że moje lata doświadczenia zawodowego jako recepcjonistki, a także moje umiejętności komunikacyjne i technologiczne sprawiają, że jestem idealnym kandydatem na to stanowisko.

Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy z recepcją, w tym pracę w pracowitym środowisku pracy z wieloma liniami telefonicznymi i dużą profesjonalną obsługą. W związku z tym mogę poradzić sobie z tętniącym życiem środowiskiem tak dużego biura jak Twoja.

Mam mocne umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej. Na obecnym stanowisku witam około dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu klientów dziennie, odpowiadając na pytania dotyczące firmy i kierując ludzi do właściwych biur. Dzwonię również do kilkudziesięciu klientów dziennie, aby potwierdzić terminy i codziennie wysyłać e-maile do klientów.

Mam doświadczenie z różnymi programami, w tym Microsoft Office i QuickBooks. Czuję się również komfortowo przy użyciu wielu platform planowania, w tym MindBody i Timely. W mojej obecnej pracy wyszkoliłem pięciu innych pracowników na naszej platformie planowania, ze względu na moje doświadczenie i komfort z programem.

Moje doświadczenie i umiejętności sprawiają, że jestem doskonałym kandydatem na to stanowisko. Dziękuję za uwagę. Czekam z niecierpliwością na kontakt z Państwem, aby umówić się na osobistą rozmowę.

Z poważaniem,

Twój podpis

Twoja nazwa wpisana

Przykładowy list motywacyjny na stanowisko recepcjonistki - e-mail

Subject line: Reception Position at Gentle Dental - Jason Martinez

Droga Pani Rathbarn,

Piszę, aby ubiegać się o stanowisko recepcjonistki w Gentle Dental, które widziałem reklamowane na JobSearchSite.com. Uważam, że moje pozytywne i profesjonalne podejście, a także moje doświadczenie w pracy jako recepcjonistka w innych biurach medycznych, sprawiają, że pasuję do tego stanowiska.

Przez pięć lat pracowałem w biurze medycznym, gdzie witałem pacjentów, zaplanowałem spotkania i odpowiadałem na pytania pacjentów przez telefon. Moje umiejętności komunikacyjne są silne, a także jestem pomocny w udzielaniu pomocy pacjentom, którzy są sfrustrowani długimi oczekiwaniami lub pomyłkami ubezpieczeniowymi.

Jestem dumny z tego, że dni lekarskie działają sprawnie i rozwiązywanie problemów, gdy pojawiają się nieoczekiwane problemy. Na przykład, gdy jeden z lekarzy niespodziewanie spóźnił się trzy godziny do pracy, szybko zadzwoniłem do wszystkich jego zaplanowanych pacjentów i przestawiłem ich spotkania. Zanim lekarz przyszedł do pracy, już wcześniej przełożyłem terminowo wszystkich jego pacjentów.

Zapoznaj się z załączonym CV, aby uzyskać więcej informacji na temat mojej historii pracy i nie wahaj się skontaktować z żadnymi pytaniami. Dziękuję za uwagę i czekam na wiadomość od Ciebie.

Z poważaniem,

Jason Martinez
Numer telefonu
Adres e-mail

Czytaj więcej: Więcej próbek listu motywacyjnego | Recaleist Resume Example With Writing Tips | Pytania do wywiadu z recepcjonistą