Microsoft Kariera i informacje o zatrudnieniu

Czy jesteś zainteresowany pracą w Microsoft Corporation? Jako trzecia co do wielkości firma na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, warto zbadać możliwości zatrudnienia tam, szczególnie jeśli interesuje Cię sektor technologii. Ogromna linia produktów korporacji obejmuje oprogramowanie, sprzęt, gry i internet, oferując szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia. Takie produkty to Windows, Microsoft Office, Skype, Internet Explorer, Edge, Bing, Xbox i Surface.

Microsoft jest często uważany za jedną ze 100 najlepszych firm, dla których działa. Organizacja uwzględnia rozwój kariery i rozwój zawodowy oraz zapewnia pracownikom możliwość przemieszczania się w bok w celu zwiększenia zadowolenia z pracy.

Zaangażowanie firmy w promowanie różnorodnej kultury inkluzywności sprawia, że ​​jest to doskonałe miejsce do pracy dla wszystkich, bez względu na pochodzenie, płeć, orientację seksualną czy inne cechy. Ponadto Microsoft oferuje jeden z najlepszych programów świadczeń i stosunkowo wysoki poziom rekompensaty.

Omówienie Microsoft

Microsoft Corporation obejmuje pięć działów zapewniających różnorodne usługi komputerowe i inne usługi cyfrowe na całym świecie:

1. Windows i Windows Live Division: produkty Windows dla komputerów osobistych oraz oprogramowania i usług online.

2. Serwer i narzędzia: systemy operacyjne, serwery i usługi konsultingowe.

3. Dział usług online: internetowe portale reklamowe i informacyjne.

4. Microsoft Business Division: Microsoft Office, programy komputerowe, serwery i rozwiązania.

5. Dział rozrywki i urządzeń: systemy i akcesoria do gier Xbox, urządzenia muzyczne i rozrywkowe oraz system Windows Automotive.

Microsoft Careers

Dzięki 13 różnym segmentom kariery w firmie Microsoft pracownicy mają szeroki zakres karier, z których mogą wybierać.

Niezależnie od tego, czy specjalizujesz się w oprogramowaniu, grach, polityce, kwestiach prawnych czy reklamie, kandydaci są niemal pewni, że znajdą dla nich pozycję idealną.

Na stronie Misja i kultura Microsoft przedstawia przegląd doświadczeń zawodowych w organizacji, w tym informacje na temat kultury korporacyjnej, filozofii zatrudnienia, rozwoju zawodowego i ścieżek kariery.

Opis różnych zespołów biznesowych jest również dostępny w tym segmencie strony internetowej poświęconej karierze Microsoft.

Microsoft Job Search

Na stronie poszukiwania pracy kandydaci mogą zidentyfikować wiele lokalizacji, w których Microsoft ma biura i wyszukiwać pozycje według kraju i miasta. Firma Microsoft udostępnia rozwijane menu rodzin zadań, takich jak marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, planowanie produktów, rozwój i testowanie, aby ułatwić identyfikację możliwości poprzez funkcję stanowiska.

Możesz również odkryć możliwości przez zespoły robocze, takie jak Bing, Caradigm, Skype, Cloud, Enterprise i Urządzenia. Znajdziesz tam szczegółowy opis zadań, które odpowiadają wprowadzonym kryteriom i specyficznym kwalifikacjom poszczególnych stanowisk.

Praca dla studentów i absolwentów

Microsoft oferuje wiele programów, staży i pełnoetatowych miejsc pracy dla absolwentów i aktualnych studentów na całym świecie.

Kandydaci wybierają kraj, w którym chcą pracować, obszar ich zainteresowania, poziom wykształcenia oraz staż lub pełny etat. Stamtąd Microsoft będzie filtrować możliwości na podstawie tych preferencji, a kandydaci mogą składać wnioski przez Microsoft, tworząc konto.

Dowiedz się o programach praktyk dla uczniów szkół średnich i studentów, a także o podstawowych pracach dla absolwentów. Microsoft Academy for College Hires (MACH) to dwuletni program szkoleniowy, który pomaga integrować nowych absolwentów w ich roli w działach ewangelizacji, finansów, IT, marketingu, operacji, sprzedaży i usług. Dzięki temu rozwojowemu doświadczeniu uczestnicy otrzymują zasoby online i coaching, a także wsparcie, które zapewniają im ich menedżerowie i zespół. Treści koncentrują się na natychmiastowym doskonaleniu obszarów rozwojowych, dzięki czemu pracownicy mogą rozwijać się, przyjmować wizję firmy i budować swoje sieci.

Program rekomendacji pracowników

Podobnie jak większość organizacji, Microsoft zachęca pracowników do kierowania wykwalifikowanych kandydatów do pracy w firmie. Nominacja od pracownika firmy Microsoft może pomóc w zauważeniu Twojej kandydatury i upewnić się, że rekruter przyjrzy się bliżej twojemu CV.

Zidentyfikuj kontakty w firmie Microsoft za pośrednictwem swojej profesjonalnej sieci i połącz się z nimi, aby uzyskać informacje i porady dotyczące wyładunku pracy w firmie. Użyj narzędzia firmy LinkedIn do śledzenia identyfikatorów pierwszego i drugiego stopnia pracujących w firmie Microsoft.

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy od firmy Microsoft

Oto poufne wskazówki firmy Microsoft dotyczące tego, jak zostać zatrudnionym:

Wnioski o pracę

Microsoft woli, aby Twoja aplikacja została przesłana za pośrednictwem ich strony internetowej. Utwórz profil, wyszukaj możliwości, aplikuj o konkretne stanowiska lub prześlij swoje CV do oceny, a skontaktujesz się z Tobą, gdy odkryją dla Ciebie ofertę pracy.

Twoje CV zostanie ponownie sprawdzone przez rekrutera i menedżera ds. Zatrudnienia. Jeśli zgodzą się na twoje kwalifikacje, skontaktujemy się z Tobą w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.

Porady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych

Strona porad dotyczących wywiadów firmy Microsoft zawiera wiele pytań i oferuje fantastyczne porady dotyczące aplikacji, wywiadu i procesu wznawiania. Strona najczęściej zadawanych pytań jest również dostępna na lewym pasku. Odwiedź Microsoft JobsBlog, aby uzyskać przydatne informacje, porady od rekruterów, konta osobiste od pracowników i wiele więcej.

Korzyści dla pracowników Microsoft

Microsoft szczyci się oferowaniem jednego z najbardziej konkurencyjnych pakietów wynagrodzeń i świadczeń w USA. Firma oferuje pracownikom szeroki zakres opieki zdrowotnej i wellness, w tym medyczne, dentystyczne, wizjonerskie, na miejscu szczepionki przeciw grypie, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie rentowe i opiekę zdrowotną. wydawanie kont. Dodatkowe świadczenia obejmują płatny urlop rodzicielski, plan emerytalny, 15 płatnych dni urlopu i plan zakupu akcji pracowniczych.

Być może najbardziej atrakcyjną cechą kandydatów jest płatny czas wolny: 15 dni urlopu, 10 dni zwolnienia lekarskiego i 10 świąt amerykańskich oraz dwa dni w roku.

Firma zapewnia również szkolenia coachingowe na miejscu i online oraz kształcenie ustawiczne, a także szeroką gamę korzyści dla zdrowia, aby znaleźć idealną równowagę między sukcesem a szczęściem.

Powiązane artykuły: 30 dni swojej wymarzonej pracy