Czy powinieneś dostać drugą pracę?

Jeśli czujesz, że pieniądze są napięte, to nie tylko Twoja wyobraźnia. Płaca realne - faktyczna siła nabywcza twojej pensji, kiedy inflacja została wzięta pod uwagę - od 2006 roku spada. Dla niektórych osób rozwiązaniem może być druga praca na pół etatu. Oto, co należy wziąć pod uwagę, zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu wyszukiwania.

Czy powinieneś dostać drugą pracę?

Dodatkowe godziny pracy na nowym koncercie nie pomogą w twojej sytuacji finansowej, jeśli stracisz podstawową pracę z tego powodu.

Zanim zaczniesz nawet szukać pracy w niepełnym wymiarze czasu, zrób uczciwe i dokładne rozliczenie tego, jak spędzasz swój czas właśnie teraz.

Prowadź dziennik przez około tydzień, zapisując wszystko, co robisz każdego dnia. Pomyśl o tym jako o dzienniku żywności, ale o czasie zamiast kalorii i odżywiania. Zapisz absolutnie wszystko - godziny pracy, czas spędzony na gotowaniu, sprzątaniu i wykonywaniu prac domowych, a także czas spędzony na wypoczynku i ćwiczeniach. Następnie zadaj sobie pytanie, czy możesz pozwolić sobie na coś takiego.

Jeśli okaże się, że spędzasz pięć godzin dziennie nadrabiając zaległości w Netflix, odpowiedź może brzmieć "tak"; jeśli zdobycie drugiej pracy oznaczałoby rezygnację z dodatkowych zadań, które utrzymują cię w dobrych łaskach szefa, albo pozwolą ci wygaśnięcia członkostwa w siłowni, odpowiedź brzmi: nie. I oczywiście, jeśli twój pracodawca ma politykę przeciwko moonlightingowi, nie jest to warte ryzyka złapania i utraty głównej pensji.

Czy to wystarczająco dużo, aby być warte twojego czasu?

Podatki, które płacisz w czasie pełnoetatowej pracy, są w dużej mierze niewidoczne, ponieważ rząd bierze kęs, zanim zobaczysz bilon. Niektóre prace w niepełnym wymiarze godzin będą odbywać się w ten sam sposób - przed otrzymaniem czeku pracodawca potrąci państwowe, federalne i wszelkie lokalne podatki oraz ubezpieczenie społeczne.

Ale nawet w takim przypadku możesz skończyć o wiele mniej niż zaplanowałeś. Jeśli masz tylko kilka godzin tygodniowo na pracę, a wypłata po opodatkowaniu nie równa się dużo, możesz lepiej wyłapać kupony lub zmniejszyć wydatki.

Wreszcie, jeśli pracujesz jako wykonawca, będziesz odpowiedzialny za własne podatki. W zależności od sytuacji możesz zdecydować się na skorygowanie swoich potrąceń w swojej głównej pracy lub zapłacić kwartalne szacunkowe podatki. Tak czy inaczej, twoja sytuacja będzie o wiele bardziej skomplikowana niż sytuacja kogoś, kto pracuje tylko dla jednej firmy jako pracownik i ma wyjęte podatki.

Czy druga oferta pracy będzie czymś więcej niż pieniędzmi?

Nawet jeśli nie stać cię na gotówkę z pracy na pół etatu, nadal istnieją powody, aby to zrobić. Nisko opłacana praca w niepełnym wymiarze godzin może być warta inwestycji, jeżeli:

Jak znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin

Gdy już zdecydujesz, że praca na pół etatu jest dla Ciebie odpowiednia, istnieje wiele sposobów na znalezienie idealnej okazji do zaplanowania, potrzeb i doświadczenia, w tym: