10 kroków do znalezienia nowej pracy

Czy Ty szukasz nowej pracy? Jaki jest najlepszy sposób, aby rozpocząć poszukiwanie pracy, znaleźć firmy, które chcą przeprowadzić z Tobą wywiad i zostać zatrudnionym?

Oto dziesięć kroków, które możesz wykonać, aby znaleźć nową pracę, w tym, gdzie szukać pracy, najlepszych witryn z ofertami pracy, jak korzystać z połączeń w celu polepszenia poszukiwania pracy, jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, jak śledzić i więcej porad na temat tego, jak zostać zatrudnionym do następnej pracy.

 • 01 Znajdź najlepsze oferty pracy

  Jakie są najlepsze strony do szybkiego znalezienia ofert pracy? Sprawdź najlepsze witryny wyszukiwarek, banki pracy, strony firmowe, witryny sieciowe, niszowe strony z ofertami pracy i witryny wymienione według rodzaju pracy. Rozważ także pracę z rekruterem, aby zmaksymalizować swoje szanse. Przejrzyj listę najlepszych stron z ofertami pracy, których chcesz użyć, aby rozpocząć.
 • 02 Keep Your Job Search Focused

  Użyj wyszukiwarek pracy, aby znaleźć oferty za pomocą słów kluczowych pasujących do Twoich zainteresowań i miejsca, w którym chcesz pracować. Zawężenie kryteriów wyszukiwania pomoże Ci skoncentrować się na szukaniu pracy i da Ci bardziej odpowiednie oferty pracy, aby przejrzeć i mniej nieadekwatnych ofert pracy do przejrzenia. Skorzystaj z zaawansowanych opcji wyszukiwania, aby przejść do miejsca, w którym chcesz pracować i określonych pozycji, które Cię interesują.
 • 03 Zbuduj swoją profesjonalną markę

  Twórz profile na LinkedIn i innych stronach sieciowych. Silna osobista marka, która przedstawia Cię w profesjonalnym świetle, zapewni rekruterom, pracodawcom i kontaktom silne wrażenie, że jesteś kandydatem, którego powinny być zainteresowani. Te dziewięć prostych wskazówek pomoże Ci zbudować lepszy profil LinkedIn .
 • 04 Połącz się ze swoimi kontaktami

  Po utworzeniu profili na stronach sieciowych zacznij z nich korzystać. Połącz się ze wszystkimi, których znasz, ponieważ nigdy nie wiesz, który kontakt może być w stanie pomóc Ci w poszukiwaniu pracy lub w skontaktowaniu się z kimś, kto może. Jeśli jesteś absolwentem college'u, sprawdź możliwości nawiązywania kontaktów absolwentów ze swojej uczelni. Czy należysz do profesjonalnego stowarzyszenia ? Będzie to kolejne dobre źródło potencjalnych klientów.
 • 05 Użyj aplikacji i narzędzi wyszukiwania ofert pracy

  Istnieje wiele aplikacji, widżetów, gadżetów i narzędzi, które pomogą Ci przyspieszyć wyszukiwanie pracy i zarządzać Twoją karierą. Użyj ich, aby uporządkować poszukiwania pracy i zaoszczędzić cenny czas poszukiwania pracy. Będziesz mógł wykonywać wiele czynności związanych z poszukiwaniem pracy ze swojego smartfona lub tabletu.
 • 06 Utwórz listę firm, które chciałbyś pracować

  Czy masz listę firm, w których chciałbyś pracować? Jeśli nie, dobrym pomysłem jest zbadanie informacji o firmie i utworzenie listy firm, do których można kierować poszukiwania pracy. Wszystkie potrzebne informacje są dostępne w Internecie i łatwo znaleźć szczegółowe informacje o potencjalnych pracodawcach w Internecie. Gdy już znajdziesz listę wymarzonych pracodawców, dla których chcesz pracować, możesz zrobić specjalną ofertę, aby uzyskać zgłoszenie . Możesz nawet zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia e-mail o nowych ofertach pracy natychmiast po ich opublikowaniu.
 • 07 Znajdź czas na swoje CV i list motywacyjny

  Sinseeho / iStock

  W jaki sposób pracodawcy wiedzą, że posiadasz umiejętności, których szukają? Musisz je pokazać. Ważne jest, aby poświęcić czas na pisanie ukierunkowanych CV i listów motywacyjnych, które w sposób szczególny łączą twoje kwalifikacje z kryteriami zatrudniania dla zleceń, o które się ubiegasz.

  Menedżer ds. Rekrutacji będzie mógł szybko sprawdzić, dlaczego i jak kwalifikujesz się do tej pracy. Będziesz miał znacznie większą szansę na rozmowę, niż gdybyś tylko wysłał ogólny list i wznowił.

 • 08 Przygotuj się na wywiad

  Poświęcenie czasu, aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, pomoże ci odnieść sukces. Im bardziej jesteś przygotowany, tym mniej stresujący będzie on.

  Zbadaj firmę, zanim pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną, ubierz się odpowiednio , przećwicz odpowiadanie i zadawaj pytania dotyczące wywiadu, a następnie zrób wspólny wysiłek, aby zaimponować ankieterowi swoimi umiejętnościami, doświadczeniem, zaufaniem i fachową wiedzą.

 • 09 Nie zapomnij o tym

  Po udzieleniu wywiadu ważne jest, aby podziękować wszystkim , z którymi się spotkałeś. Powtórz także swoje zainteresowanie pozycją i przypominaj kierownikowi działu rekrutacji, dlaczego jesteś doskonałym kandydatem do tej pracy.

  Każdy lubi być doceniony, a szybki e-mail lub uwaga dziękująca ankieterowi za jego czas, daje kolejną okazję do wywarcia dobrego wrażenia.

 • 10 Zaakceptuj (lub Odrzuć) ofertę pracy

  Kiedy otrzymujesz ofertę pracy , ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na uważną ocenę oferty, abyś podjął świadomą decyzję o jej zaakceptowaniu lub odrzuceniu.

  Nie musisz przyjmować pracy tylko dlatego, że została ci zaoferowana, ale uważnie ją oceń, a jeśli odmówisz, zrób to uprzejmie. Pamiętaj, że nie musi to być decyzja "tak" lub "nie". Możesz być w stanie negocjować warunki, składając kontrofertę . Być może uda Ci się wynegocjować dodatkowe korzyści , które sprawią, że praca stanie się bardziej atrakcyjna.

  Więcej porad dotyczących poszukiwania pracy : Przewodnik krok po kroku dla pomyślnego wyszukiwania ofert pracy Jak zdobyć wymarzoną pracę za 30 dni